Рішення
від 13.12.2024 по справі 372/3861/24
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/3861/24

Провадження № 2-1787/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2024 року Обухівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Кравченко М.В.,

за участю секретаря Яворській М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Міський житловий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

В липні 2024 року ТОВ «МЖЦ» звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки заборгованість за надані послуги по утриманню будинків і споруд, прибудинкових територій та послуг з управління багатоквартирним будинком, яка за період з 01.06.2021 року по 31.05.2023 року становить 19 703 грн. 60 коп. та сплачений судовий збір в розмірі 3 028 грн. 00 коп. В обґрунтування позовної заяви представник позивача зазначив, що ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1 . Відповідачка користується послугами позивача по утриманню будинків і споруд, прибудинкових територій та послуг з управління багатоквартирним будинком та зобов`язана здійснювати оплату вказаних послуг згідно рахунків, що щомісячно надаються ТОВ «МЖЦ». Оскільки відповідачка не виконує своїх зобов`язань, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Обухівського районного суду Київської області від 28 жовтня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у зазначеній справі. Розгляд справи у відповідності до ч. 5 ст. 279 ЦПК України вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадженням з повідомленням (викликом ) сторін.

Представниця позивача в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву в якій просила проводити розгляд справи за її відсутності в якій зазначила, що відповідачка сплатила суму заборгованості в повному обсязі та судовий збір.

Відповідачка та представниця відповідачки в судове засідання не з`явились, про причини неявки суду не повідомили. Заяв, клопотань суду не подали.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Отже, оскільки сторони не з`явилися в судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Згідно зі статтями 12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.

Згідно зі статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.

Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.

Перевіривши та дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII (далі - Закон України «Про житлово-комунальні послуги») житлово-комунальні послуги результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових Г нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 5 Закон України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - яка включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо-будинкових приміщень та прибудинкової території, обслуговування внутрішньо-будинкових систем, утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку.

Згідно ст. 6 вказаного Закону суб`єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є споживачі, управитель, виконавці комунальних послуг.

Відповідно до ст. 12 Закон України «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

14 травня 2015 року був прийнятий Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від № 417-УІІІ (далі Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»)

Відповідно статті частини статті 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Статтею 10 вказаного закону передбачено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 7 даного Закону співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про: розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним; визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем; обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням.

Згідно частини 6 статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення вважається прийнятим зборами співвласників з питань зазначених у пунктах 2, 3 і 9, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Статтею 11 вказаного закону визначено, що управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем. Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк (частини 6 ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення та включає: витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

Частиною 5 ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено; що якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.

На виконання вимог вище зазначеного законодавств України в будинку АДРЕСА_2 збори співвласників багатоквартирного будинку були проведені 29 червня 2016 року. На зазначених зборах ТОВ «Міський житловий центр» було обрано управителем даного будинку, а також обрано уповноважених представників будинку для подальшого підписання Договору про надання послуги з управління.

Типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком затверджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком» від 05 вересня 2018 року № 712.

Повторно збори співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 відбулися 25 березня 2019 року. На даних зборах були затверджені умови Договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_2 , в тому числі затверджено ціну послуги з управління та умови її зміни.

16 квітня 2019 року між управителем ТОВ «Міський житловий центр» та співвласниками багатоквартирного будинку № 9, в особі обраних на зборах уповноважених осіб, підписано затверджений зборами співвласників Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (далі - Договір від 16.04.2019), який діє станом на сьогодні.

Згідно п. 30 даний Договір від 16.04.2019 року набрав чинності з 01 травня 2019 року.

При цьому даний договір в силу прямої вказівки норм ч. 11 ст. 10 ч. 5 ст. 11 Закону України № 417 та ч. 1 ст. 15 Закону України № 2189 є обов`язковим для виконання усіма співвласниками, тобто власниками житловий та нежитлових приміщень багатоквартирному будинку. Укладення окремого договору про надання послуги з управління з кожним співвласником житлового/нежитлового приміщення не передбачено чинним законодавством України.

Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до умов Договору Позивач бере на себе зобов`язання надавати послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Згідно п. З Договору послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.

Підпунктом 3.1. Договору передбачено, що послуга з управління включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо-будинкових систем, утримання ліфтів тощо; купівля електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Підпунктом 3.2. Договору передбачено, що перелік складових Послуги з управління, а саме:

3.2.1. утримання спільного майна багатоквартирного будинку, у тому числі: технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, гарячого водопостачання, зливової каналізації, електропостачання; технічне обслуговування ліфтів; обслуговування димових та вентиляційних каналів; поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт внутрішньо-будинкових систем: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, гарячого водопостачання, зливної каналізації, електропостачання; прибирання прибудинкової території; прибирання приміщень загального користування (у тому числі допоміжних); прибирання снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами; дезінсекція, дератизація.

3.2.2. Придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку.

В пункті 11 затвердженого співвласниками Договору від 16.04.2019 року передбачено, що ціна послуги з управління може змінюватись управителем при зміні вартості енергоносіїв, у зв`язку зі зміною ставок податків і зборів, мінімальної заробітної плати, вартості обслуговування ліфтів, пропорційно до таких змін, а також при зміні нормативних державних актів. Інформація про зміну ціни послуги з управління з таких підстав доводиться до співвласників за ЗО календарних днів шляхом розміщення інформації на сайті управителя, на інформаційних дошках будинку та квитанціях.

Протягом 2021-2024 років Законом України «Про державний бюджет України» на відповідний рік неодноразово підвищувалася заробітна плата, а в 2023 році також підвищилася вартість електричної енергії в зв`язку з чим управителем проводилося відповідне коригування ціни послуги з управління пропорційно до таких підвищень. Крім того у випадку не надання певної послуги по будинку ціна послуг також коригувалася (коригування наведено в розрахунку).

З січня 2022 року після звернення власників житлових/нежитлових приміщень розташованих на перших поверхах будинку АДРЕСА_3 , що мають окремі входи та не користуються входами в приміщення на сходових клітинах, управителем прийнято рішення не нараховувати власникам таких приміщень вартість складової послуги з управління «прибирання місць загального користування (сходові клітини). (копії кошторисів та відповідь на звернення додається ).

Відповідно пункту 6 вказаного Договору кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Згідно пункту 10 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Згідно вимог частини 1 статті 9 Закону України Про житлово-комунальні послуги», від 09.11.2017 року споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно п. 11 Договору визначено порядок оплати, а саме: плата за послугу з управління нараховується щомісяця управителем та вноситься кожним співвласником не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Відповідач отримує послуги в повному обсязі, при цьому свідомо не виконує зобов`язання по їх оплаті, що призводить до порушення права Позивача на своєчасне та повне отримання плати за надані послуги.

Відповідачу, з метою досудового врегулювання спору, відповідно до статті 16 ЦПК України, неодноразово направлялись претензії - попередження про необхідність погашення заборгованості, а також пропозиції укласти Договір реструктуризацію боргу та попередження про повторне звернення Позивача до суду для захисту своїх порушених прав.

Відповідачу надавалися всі послуги згідно з умовами Договору та згідно п.15 Договору від 07.05.2019 року вся інформація пов`язана і виконання даного Договору, у вигляді відповідних звітів, оприлюднювалась на сайті ТОВ «МЖЦ» та на дошці оголошення будинку (копія звітів додається).

За період дії Договору мешканцями буд. АДРЕСА_3 , а також і самим Відповідачем не було заявлених жодних претензій та зауважень до даних звітів, до якості наданих послуг та ціни послуги.

Згідно зі ст. 526 ЦК України «зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться».

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України (далі ЦКУ), якщо у зобов`язанні встановлено строк, то воно повинно бути виконане у вказаний строк.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1405 від 29 грудня 2023 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг» забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням (у тому числі населенням, що проживає у будинках, де створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні (житлові) кооперативи або яким послуги надаються управителем чи іншою уповноваженою співвласниками особою за колективним договором) в територіальних громадах, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, або якщо нерухоме майно споживача було пошкоджено внаслідок (бойових) дій за умови інформування про такі випадки відповідного виконавця комунальної послуги.

Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджено наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. №309 зі змінами від 20.12.2023 року м. Обухів, Обухівського району Київської області не віднесено до таких територій. Квартира відповідачів не пошкоджена внаслідок воєнних (боєвих) дій.

Таким чином заборона здійснення нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням не розповсюджується на заборгованість за послугу з управління відповідачки.

Таким чином, станом на 01 червня 2024 року заборгованість за період з 01.06.2021 року по 31.05.2023 року є економічно обґрунтована та становить 13 163 (тринадцять тисяч сто шістдесят три) грн. 86 коп., три проценти річних від вказаної суми заборгованості становить 1 186 (одинадцять тисяч сто вісімдесят шість) грн. 00 коп., інфляційні нарахування від вказаної суми заборгованості становить 5 353 (п`ять тисяч триста п`ятдесят три ) грн. 74 коп., а всього сума заборгованості становить 19 703 (дев`ятнадцять тисяч сімсот три) грн. 60 коп.

Відповідач не здійснювала оплату отриманих послуг відповідно до Договору від 16.04.2019 року. У зв`язку з чим Позивачем у 2023 році було подано до Обухівського районного суду Київської області заяву про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за даною адресою за період з 01.12.2020 по 31.10.2023 року. Обухівським районним судом Київської області було видано судовий наказ від 16.01.2024 року по справі № 372/6086/24. Ухвалою від 27.02.2024 року даний судовий наказ скасовано. У зв`язку з чим позивач вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права і обов`язки виникають з дій осіб, передбачених актами цивільного законодавства. Підставами для виникнення цивільних прав і обов`язків, крім договору, можуть бути і інші юридичні факти (наприклад, фактичне надання житлово-комунальних послуг). Цивільні права і обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦК України цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Також, відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.

Однак, при вирішенні спору суд зобов`язаний дотримуватись загальних засад цивільного судочинства, зокрема щодо диспозитивності та змагальності сторін.

Статтею 16ЦК Українизазначено,що кожнаособа маєправо звернутисядо судуза захистомсвого особистогонемайнового абомайнового правата інтересу,а відшкодуваннязбитків таінші способивідшкодування майновоїшкоди є одним із способів захисту цивільних прав та інтересів.

Так, під час судового розгляду встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 станом на 12 грудня 2024 року добровільно визнала та сплатила всю заборгованість, а саме борг в розмірі 13163 грн. 86 коп., три проценти річних в розмір 1186 грн. 00 коп., інфляційні нарахування в розмір 5353 грн. 74 коп., а всього 19703 грн. 60 коп. також відповідачка визнала та сплатила судовий збір в розмірі 3028 грн. 00 коп., що підтверджується матеріалами справи, а саме суду подано квитанцію до платіжної інструкції № 0.0.4032606390.1 від 26.11.2024 року на суму 9567 грн. 74 коп. та квитанцію до платіжної інструкції № 0.0.4032612009.1 від 26.11.2024 року на суму 13163 грн. 86 коп.

Згідно ч.1 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Згідно ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.77ЦПКУкраїни предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ч. 1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином з поданих під час судового розгляду доказів вбачається, що відповідачка ОСОБА_1 здійснила оплату отриманих послуг відповідно до Договору від 16.04.20219 року, у зв`язку з чим в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. 67 ЖК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 11, 14, 509, 525, 526, 625 ЦК України, ст. ст. 13, 141, 206, 247, 263, 265, 272, 354, 355 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Міський житловий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, відмовити повністю.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.В.Кравченко

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123924957
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —372/3861/24

Рішення від 13.12.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Кравченко М. В.

Рішення від 13.12.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Кравченко М. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Кравченко М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні