Ухвала
від 20.12.2024 по справі 391/856/24
КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 391/856/24

Провадження № 2-о/391/44/24

У Х В А Л А

20.12.2024селище Компаніївка

Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області КапишВ.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Вишня Ганна Вікторівна, заінтересована особа Мар`ївська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту, що має юридичне значення,-

ВСТАНОВИЛА:

До Компаніївського районного суду Кіровоградської області надійшла заява ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Вишня Ганна Вікторівна, заінтересована особа Мар`ївська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту, що має юридичне значення.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, дослідивши подану заяву, та матеріали справи, приходжу до висновку про передачу справи за підсудністю з огляду на наступне.

Відповідно до ст.124Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Статтею 125Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені в частині 1 статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція. Основними видами територіальної підсудності є, зокрема загальна, альтернативна та виключна.

Види підсудності передбачають в одних випадках пільги сторонам при виборі суду, в інших - створення найсприятливіших умов для вирішення справи, забезпечення незалежності та неупередженості суду, захист прав заінтересованих осіб.

Загальна територіальна підсудність встановлюється як загальне правило і застосовується у тому випадку, коли вона не змінена або доповнена іншим видом територіальної підсудності.

Відповідно до ст.1ЦПК України вбачається, що цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.

Згідно із пунктом 1статті 6 Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод «суд» має завжди бути «встановленим законом». Це формулювання засвідчує принцип верховенства права, притаманний усій системі Конвенції та її протоколів, адже правовий орган, що не є встановленим відповідно до законодавства, завжди буде позбавлений легітимності, яка вимагається в демократичному суспільстві для вирішення справ приватних осіб.

Отже, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Тобто, поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства, як це визначено частиною 1 ст. 19 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Тобто до заяв про встановлення факту, що має юридичне значення процесуальним законодавством встановлено підсудність, яка визначається саме за місцем проживання цієї особи.

Як вбачається з заяви та додатків доданих до заяви, зокрема паспорту громадянина України заявник ОСОБА_1 зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 .

Згідно із п. 1 ч. 1, ч. 3ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 32 ЦПК Українисправа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. Спори про підсудність не допускаються (ч.1ст.32 ЦПК України).

За таких обставин вважаю, що зазначена справа не підсудна Компаніївському районному суду Кіровоградської області, у зв`язку з чим її необхідно надіслати за підсудністю до Кіровського районного суду м. Кіровограда.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 31, 32, 258, 260,316 ЦПК України,

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали цивільної справи № 391/856/24 за заявою ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Вишня Ганна Вікторівна, заінтересована особа Мар`ївська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту, що має юридичне значення - передати за правилами територіальної підсудності на розгляд до належного суду за місцем проживання заявника до Кіровського районного суду м.Кіровограда.

Матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Вишня Ганна Вікторівна, заінтересована особа Мар`ївська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту, що має юридичне значення, направити до Кіровського районного суду м. Кіровограда, не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду, або в разі пропуску строку на апеляційне оскарження з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя В.М. Капиш

СудКомпаніївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123925402
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —391/856/24

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Капиш В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні