Справа № 525/1079/24
Провадження №2/525/349/2024
У Х В А Л А
20.12.2024 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши заяву представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 про його участь у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, завданої ДТП, у режимі відеоконференції позамежами приміщеннясуду з використанням власних технічних засобів,
у с т а н о в и л а:
У провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться дана цивільна справа.
Судове засідання у справі відкладено на 09 год. 30 хв. 22.01.2025.
29.11.2024 на адресу суду надійшла заява представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 про його участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши подану заяву, суд приходить до висновку, що вона підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.
За нормамист. 212ЦПК України(іззмінами),учасники справимають правобрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуза умовинаявності усуді відповідноїтехнічної можливості,про якусуд зазначаєв ухвалі про відкриттяпровадження усправі,крім випадків,коли явкацього учасника справи в судове засіданнявизнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Частиною першою статті 6 Конвенції закріплено такі елементи права на судовий захист: право на розгляд справи; справедливість судового розгляду;публічність розгляду справи та проголошення рішення; розумний строк розгляду справи; розгляд справи судом, встановленим законом; незалежність і безсторонність суду.
Згідно ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Також, правова регламентація питання використання електронних технологій у цивільному судочинстві, зокрема, й відеоконференцзв`язку здійснена не тільки на національному, а й на міжнародному рівнях. Так, Комітет Міністрів Ради Європи у своїй Рекомендації №2 R(84) 5 ще від 28.02.1984 «Комітет Міністрів державам-членам щодо принципів цивільного судочинства, спрямованих на вдосконалення судової системи» зазначив таке: «Судові органи повинні мати у своєму розпорядженні найсучасніші технічні засоби для того, щоб вони могли здійснювати правосуддя найбільш ефективним способом, зокрема, шляхом полегшення доступу до різноманітних джерел права, а також шляхом прискорення відправлення правосуддя».
З огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи протягом розумних строків,зметоюекономії процесуальногочасу,суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 про його участь у справі в режимі відеоконференції позамежами приміщеннясуду звикористанням власних технічних засобів і провести судове засідання, призначене на 09 год. 30 хв. 22.01.2025 та подальші судові засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді, з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ".
На підставі вищевикладеного та керуючисьст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. ст. 211, 212, 247 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а:
Заяву представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 задовольнити.
Судове засідання призначене на 09 год. 30 хв. 22.01.2025 та подальші судові засідання по цивільнійсправі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, завданої ДТП, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Проведення судових засідань в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua/).
Надіслати представникутретьоїособи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмету спору ОСОБА_1 копію ухвали та роз`яснити, що для участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції за межами приміщення суду учасникам справи необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В.Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123925937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні