Справа № 529/1061/24
Провадження № 2-о/529/74/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2024 рокуДиканський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Петренко Л.Є.
з участю секретаря Звягольської В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Диканська селищна рада Полтавської області про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
Представниця заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , 19.11.2024 звернулась до Диканського районного суду Полтавської області із заявою, яка сформована в системі "Електронний суд" про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_1 та нині померлою ОСОБА_3 , як між сином та матір"ю.
В обґрунтування заяви заявниця вказує, що заявник ОСОБА_1 є сином померлої ОСОБА_3 .. Однак, через розбіжності в написанні прізвища останнього у свідоцтві про його народження, як « ОСОБА_4 », а у свідоцтві про смерть та інших документах як « ОСОБА_4 », позбавлений можливості підтвердити свої родинні зв`язки з нею, що в свою чергу необхідно заявнику для оформлення спадкових прав після смерті матері.
20.11.2024 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Представниця заявника ОСОБА_1 адвокат Ткаченко С.В., в судове засідання не з`явилась, до суду подала клопотання про розгляд справи у її відсутність, заяву підтримала та просили її задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Диканської селищної ради Полтавського району Полтавської області надіслав письмові пояснення у яких вказано про розгляд справи у відсутність представника селищної ради. Заперечення проти встановлення факту родинних відносин відсутні.
З огляду на вказані заяви подані учасниками по справі, суд провів розгляд справи у відсутність заявника та представника заінтересованої особи, на підставі наявних матеріалів у справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що передбачено ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
З належно завіреної копії свідоцтва про народження заявника по справі ОСОБА_1 та повного витяга з Державного реєстра актів цивільного стану вбачається, що останній народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , де матір`ю вказана ОСОБА_3 , а його батьком ОСОБА_5 (а.с. 16, 17-18).
Слід зазначити, що відповідно до довідки (виписки) з погосподарської книги, в погосподарській книзі №20 за 2011-2015 роки с. Михайлівка Стасівської сільської ради Диканського району Полтавської області номер об"єкта ПГО відкритий на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Разом з останньою у вказаному господарстві проживав її син ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3 .
Разом з тим у свідоцтві про смерть ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначено її прізвище, як " ОСОБА_4 " (а.с.15).
При цьому, на момент смерті з ОСОБА_3 був зареєстрований ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно довідки селищної ради (а.с. 11).
Згідно експертного висновку №056/1987-а, складеного 11.10.2024 Українських бюро лінгвістичних експертиз, записи українською мовою прізвища ОСОБА_4 (свідоцтво про народження, запис ОСОБА_7 , батько ОСОБА_5 , мати ОСОБА_3 ) та ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть, запис ОСОБА_3 ) попри розбіжності в орфографічній фіксації в документах, наданих для експертизи, а також в інших документах зазначених осіб є ідентичними.
Розбіжності між записами прізвища виникли внаслідок фіксації його фонетичних варіантів під впливом російської орфоепії і орфографії та особливостей усного мовлення діалектного ареалу, де зроблено ці записи (а.с. 20).
Отже, враховуючи вище викладені обставини, а також те, що відмінність у написанні прізвища нині померлої ОСОБА_3 у документах виданих на її ім`я, та у свідоцтві про смерть, виникла через фонетичні варіанти написання такого, суд приходить до висновку про доведеність в судовому засіданні факту родинних відносин, між нині померлою ОСОБА_3 та заявником.
Згідно роз`яснення п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо твердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину та інше.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, про наявність підстав для встановлення факту родинних відносин між заявником ОСОБА_1 та нині померлою ОСОБА_3 як між сином та матір`ю.
Керуючись ст. 293-294, 315, 319, 354 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 була матір"ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.
Головуюча Л.Є. Петренко
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123926074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Диканський районний суд Полтавської області
Петренко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні