5/184
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" жовтня 2007 р. Справа № 5/184
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Дутки В.В.
при секретарі Назарко М.В.
Представники:
від позивача – Юрійчук В.В., довіреність від 03.01.2007року
від відповідача – не з'явився
Прокурор Філіпець В.П.
розглянувши матеріали справи за позовом виконуючого обов'язки прокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі Чернівецької області
до українсько-чеського спільного підприємства «Карпати-Моравія», м.Вижниця, Чернівецької області
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 53038,40коп.
СУТЬ СПОРУ: виконуючий обов'язки прокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі звернувся з позовом до українсько-чеського спільного підприємства «Карпати-Моравія», про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 53038,40грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, прокурор посилається на те, що у відповідності до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Винницькому районі і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
Незалежно від форм власності, продовжує прокурор, всі підприємства, установи, організації зобов'язані сплачувати податки на страхові внески в порядку і розмірах, встановлених законом.
Станом на 01.07.2007 року, на думку прокурора, заборгованість українсько-чеського спільного підприємства «Карпати-Моравія» перед Пенсійним фондом України становить – 53038,40грн., з яких – 45332,87грн. недоїмка по страхових внесках, 1902,16грн. - пеня та 5803,37грн. штрафних санкцій.
Зазначена сума, як стверджує прокурор, не була сплачена підприємством самостійно у терміни, передбачені пунктом 6.8 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року за № 64/8663, а тому визначається як сума страхових внесків, що своєчасно не сплачена страхувальником у визначені законодавством строки і вважається простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків - недоїмкою, що дає право органу Пенсійного фонду звернутись з позовом про стягнення даної недоїмки до суду відповідно до пункту 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідач свого представника, з невідомих для суду причин, у судове засідання 04.09.2007 року не направив, хоча був належно повідомлений про час і місце вирішення спору.
У судовому засіданні 04.10.2007 року прокурор і позивач позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
Відповідач свого представника повторно у судове засідання не направив, не дивлячись на те, що був належно повідомлений про дату, день і час розгляду справи по суті.
За таких умов, та виходячи, з встановленої частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідності вирішення адміністративної справи протягом розумного строку, беручи до уваги умисне ухилення відповідача від обов'язку направити свого представника у судове засідання, суд приходить до висновку про необхідність її розгляду без участі відповідача за наявними у матеріалах справи доказами.
Розглянувши подані прокурором, позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, суд в с т а н о в и в.
Українсько-чеське спільне підприємства «Карпати-Моравія» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Вижницькому районі і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
Підприємством подано до управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в період з квітня 2006року по травень 2007 року, якими відповідач самостійно узгодив суму заборгованості перед фондом у розмірі 60618,54грн. з яких 7705,53 штрафних санкцій – нараховані відповідно до рішення №11 від 22.06.2006 року.
Одночасно, відповідачем самостійно сплачено 75580,14грн. страхових внесків у зв'язку з чим його заборгованість перед Пенсійним фондом становить 53038,40грн.
Відповідно до пункту шостого статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний звітний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Дана сума боргу відповідачем не сплачена.
Виходячи з вимог частини тринадцятої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», Пенсійним Фондом винесено рішення про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого зобов'язання (рішення №11 від 22.06.2006 року).
Пунктом другим частини тринадцятої статті 106 Закону встановлено, що суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою даної статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
За таких обставин з відповідача на користь позивача слід стягнути 53038,40грн., з яких – 45332,87грн. недоїмка по страхових внесках, 1902,16грн. - пеня та 5803,37грн. штрафних санкцій.
Судові витрати віднести на відповідача, з вини якого спір безпідставно доведено до господарського суду.
Керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV, статтями 86, 87, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих і перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, с у д –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з українсько-чеського спільного підприємства «Карпати-Моравія», м. Вижниця, вул. Українська,87 (ідентифікаційний номер 31218954):
- на користь управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі (вул. Українська, 100 А, м. Вижниця, р/р 25600301100600 у філії ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 356334, код 21430590) – 53038,40грн. заборгованості, у тому числі 45332,87грн. недоїмки по страхових внесках 19,02грн. пені та 5803,37грн. штрафних санкцій
- у доход державного бюджету 530,38 грн. судових витрат.
3. Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, встановлений цим кодексом, постанова набирає сили після закінчення цього строку.
У разі надання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2007 |
Оприлюднено | 29.12.2007 |
Номер документу | 1239267 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні