Ухвала
від 20.12.2024 по справі 641/9045/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районнийсуд м.Харкова

Номер провадження № 1-кс/641/2656/2024 Справа № 641/9045/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2024 року м.Харків

Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритомусудовому засіданнів м.Харкові клопотанняпрокурора-стажиста напосаді прокурора Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 , погодженого прокурором Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про арешт майна за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226180000414 від 19.12.2024,за ознаками кримінального правопорушення - проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшло вищевказане клопотання, в якому прокурор просить накласти арешт на тимчасово на вилучене майно, а саме на: дві пігулки білого кольору в блістері, який поміщено до сейф-пакету № CRI1074384, опечатано та засвідчено підписами учасників слідчої дії, що має значення для подальшого розслідування кримінального правопорушення в якості доказу.

В обґрунтування свого клопотання прокурор посилається на те, що 18.12.2024 о 13:00 працівники поліції за адресою: м. Харків, просп. Петра Григоренка, поблизу буд. 55 зупинили ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з речовиною схожою на наркотичну.

19.12.2024 відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226180000414 за попередньою правою кваліфікацією ч. 1 ст. 309 КК України.

18.12.2024 в період часу з 15:07 по 15:27 дізнавачем СД ОСОБА_6 , під безперервну відео фіксацію, в присутності двох понятих проведено огляд місця події на ділянці відкритої місцевості за адресою: м. Харків, пр-т. Петра Григоренка, поблизу буд. 55, в ході якого чоловік, який представився ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надав для огляду та вилучення дві пігулки білого кольору в блістері, який поміщено до сейф-пакету № CRI1074384, опечатано, нанесено пояснювальний напис, засвідчено підписами учасників слідчої дії та вилучено.

Власником вказаного майна майна є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , контактний телефон НОМЕР_1 .

19.12.2024 постановою дізнавача, дві пігулки білого кольору в блістері, який поміщено до сейф-пакету № CRI1074384 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 12024226180000414 від 19.12.2024.

Повернення вилученого майна може негативно вплинути на встановлення істини по кримінальному провадженню, та встановлення усього кола осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, оскільки у разі повернення зазначених предметів можуть бути вжиті заходи та вчинені дії направленні на їх знищення, що може значно ускладнити або взагалі унеможливить встановлення об`єктивної істини у кримінальному проваджені, а також з метою проведення ряду судових експертиз, орган досудового розслідування зазначає про необхідність накладення арешту на вищезазначене майно.

Прокурор до судового засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання про арешт майна підтримав та просив його задовольнити.

Власник майна ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, матеріали справи містять його заяву про розгляд клопотання без його участі.

У відповідності до ч. 1 ст. 172 КІІК України, неприбуття до суду учасників кримінального провадження , не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступного.

Згідно ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно дост. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);

3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою;

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що вищевказане майно, вилучене під час огляду місця події, має значення для забезпечення кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення - проступку, зберегло на собі його сліди, та існує можливість його використання як доказу у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене,таберучидо увагите,що прокурором надано докази, що тимчасове вилучене майно, має силу речового доказу по даному кримінальному провадженню та з метою збереження речових доказів та проведення експертних досліджень, суд приходить до висновку про задоволення клопотання та накладення арешту на тимчасово вилучене майно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 170-175 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора-стажиста напосаді прокурора Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 , погодженого прокурором Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про арешт майна -задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово на вилучене майно, а саме на: дві пігулки білого кольору в блістері, який поміщено до сейф-пакету № CRI1074384, опечатано та засвідчено підписами учасників слідчої дії, виявлене та вилучене у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході огляду місця події 18.12.2024 на ділянці відкритої місцевості за адресою: м. Харків, пр-т. Петра Григоренка, поблизу буд. 55.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Виконання ухвали покладається на прокурора-стажиста напосаді прокурора Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя- ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123928984
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —641/9045/24

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ященко С. О.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Ухвала від 23.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні