Ухвала
від 19.12.2024 по справі 699/1937/24
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 699/1937/24

Номер провадження 6/699/70/24

УХВАЛА

про залишення подання державного виконавця без розгляду

19.12.2024 м. Корсунь-Шевченківський

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі головуючого судді Літвінової Г.М., за участю секретаря судового засідання Таран О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області

подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України,

УСТАНОВИВ:

Виконуючий обов`язки начальника Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Альона Проценко звернулася до Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Просить тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України громадянина України ОСОБА_1 , директора ДП "Корсунь-Шевченківський Гранкар`єр "Сівач" ПАТ "Сівач" у звязку з тим, що у зведеному виконавчому провадженні № 71968099 наявна станом на 03.12.2024 загальна сума заборгованості у розмірі 5 473 209,43 (грошова одиниця не зазначена).

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Літвіновій Г.М.

Вирішення судами питання про обмеження у виїзді за межі України можливе тільки у порядку, визначеному ст. 441 ЦПК України за належно оформленим поданням державного або приватного виконавця на підставі ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" у зв`язку з ухиленням боржника від виконання судового рішення чи рішення іншого органу, що перебуває на виконанні.

Згідно із ч. 4 ст. 441 ЦПК України ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця.

Вимоги до подання державного (приватного) виконавця встановлені Інструкцією з організації примусового виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 29.09.2016 № 2832/5), згідно розділу ХІІІ якого передбачено, що подання формується в автоматизованій системі виконавчого провадження на бланку відповідного органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Подання має обов`язково містити:

для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи - найменування суду, до якого надсилається подання;

відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, орган (посадова особа), який (яка) видав(ла) виконавчий документ, резолютивна частина рішення, номер виконавчого провадження згідно з автоматизованою системою виконавчого провадження, дата відкриття виконавчого провадження тощо);

прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) боржника - фізичної особи, дату народження (число, місяць та рік);

громадянство боржника - фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта боржника - фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті;

інформацію про перетинання боржником державного кордону України.

У разі виконання зведеного виконавчого провадження у поданні зазначаються його номер в автоматизованій системі виконавчого провадження, реквізити виконавчих документів, що входять до зведеного виконавчого провадження, суми стягнення за кожним виконавчим документом, загальна сума стягнення з урахуванням суми виконавчого збору та витрат виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця тощо;

обґрунтування наявності фактів ухилення боржника - фізичної особи від виконання своїх зобов`язань;

резолютивну частину подання.

До подання додаються копії виконавчого документа (паперові копії виконавчого документа, виданого у формі електронного документа), постанови про відкриття виконавчого провадження. У разі виконання зведеного виконавчого провадження до подання додається облікова картка на зведене виконавче провадження. За необхідності до подань державного виконавця, приватного виконавця можуть додаватися копії інших документів.

Зазначених вимог при направленні до суду подання державним виконавцем не дотримано, зокрема не додано жодного документа виконавчого провадження та відсутнє обгрунтування того, у чому саме полягає ухилення ОСОБА_1 , директора ДП "Корсунь-Шевченківський Гранкар`єр "Сівач" ПАТ "Сівач" від виконання зобов`язань, покладених указаними у поданні судами на ДП "Корсунь-Шевченківський Гранкар`єр "Сівач" ПАТ "Сівач", адже відповідно до ч.3 ст. 441 ЦПК України суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням.

Крім того, до подання не додані документи, які би давали можливість суду перевірити чи повноважною особою подано подання. До подання мають бути додані документи, які підтверджують, що з поданням до суду звернувся саме той виконавець, який здійснює виконання за конкретним виконавчим документом. Якщо матеріали відповідно до електронного розподілу справ розписано на начальника ДВС і він є виконавцем, то іншого погодження законом не передбачено, а якщо подання зроблено безпосередньо державним виконавцем, то воно має обов`язково, є в.о. начальника , матеріали подання також не містять.

Стаття 441 ЦПК не визначає дій суду при надходжені подання державного виконавця, яке не відповідає вимогам закону, але ч. 2 ст. 441 ЦПК України визначено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.

Згідно із ч.10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, а також у разі подання заяви особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Тому суд повертає державному виконавцю подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з підстав його неналежного оформлення та роз`яснює, що після усунення умов, що були підставою для залишення подання без розгляду. Державний виконавець має право звернутися до суду повторно.

Керуючись ст. 441, 260, 261, 354 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Повернути без розгляду подання в.о. начальника Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Альони Проценко про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина України ОСОБА_1 , директора ДП "Корсунь-Шевченківський Гранкар`єр "Сівач" ПАТ "Сівач"з метою забезпечення виконання судових рішень у зведеному виконавчому провадженні №71968099.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, проте може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення ухвали суду.

СуддяЛітвінова Г. М.

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123929600
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —699/1937/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Літвінова Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні