Справа № 709/918/24
У Х В А Л А
про привід обвинуваченого
20 грудня 2024 року селище Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - ОСОБА_4 ,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Чорнобаївського районного суду Черкаської області кримінальне провадження
№ 12024255320000245, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2024 року, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України,
в с т а н о в и в:
В провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження № 12024255320000245, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2024 року, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
У підготовче судове засідання обвинувачений ОСОБА_5 не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про доставку SMS.
Присутня у судовому засіданні прокурор просила відкласти підготовче судове засідання та застосувати привід до обвинуваченого ОСОБА_5 .
Захисник ОСОБА_6 щодо застосування приводу покладався на розсуд суду.
Заслухавши думку прокурора, захисника, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 140 КПК України рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.
У відповідності до ч. 3 ст. 143 КПК України у випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно зі ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Враховуючи обов`язкову участь обвинуваченого ОСОБА_5 у судових засіданнях, беручи до уваги те, що обвинувачений не виконав покладені на нього процесуальні обв`язки щодо явки в підготовче судове засідання без повідомлення причин неявки, а тому суд вважає за можливе застосувати привід через відділ поліції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 140, 143, 323, 369-372 КПК України, суд,
у х в а л и в:
Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: с. Мохнач, Золотоніський район, Черкаська область привід через відділ поліції.
Провести підготовче судове засідання в кримінальному провадженні за обвинуваченням
ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, 16 січня 2025 року о 09:30 і доставити обвинуваченого ОСОБА_5 у приміщення Чорнобаївського районного суду Черкаської області за адресою: вул. Центральна, 134, смт.Чорнобай, Черкаська область, 19901.
Виконання ухвали в частині здійснення приводу доручити Золотоніському районному відділу поліції ГУНП в Черкаській області.
У разі неможливості здійснення приводу письмово повідомити суд про причини невиконання даної ухвали.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_3 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 392 КПК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123930089 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Левченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні