Справа №:755/22033/24
Провадження №: 2/755/11728/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" грудня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В. вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНТ 7 ЛТД», ОСОБА_2 про визнання недійсним акту приймання-передачі майна, що вноситься до статутного (складеного) капіталу товариства та скасування запису про реєстрацію права власності на нерухоме майно, -
у с т а н о в и л а:
17.12.2024 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНТ 7 ЛТД», ОСОБА_2 про визнання недійсним акту приймання-передачі майна, що вноситься до статутного (складеного) капіталу товариства та скасування запису про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
За змістом позовних вимог позивач просить:
- визнати недійсним акт приймання-передачі майна, що вноситься до Статутного (складеного) капіталу ТОВ «ГРАНТ 7 ЛТД» від 10.04.2019 року, посвідчений ПН КМНО Новохатною Н.С.;
- скасувати запис про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за ТОВ «ГРАНТ 7 ЛТД» (номер запису про право власності 32600959 від 24.07.2019 року).
Убачається, що позивач оскаржує Акт приймання-передачі майна, що вноситься до Статутного (складеного) капіталу ТОВ «ГРАНТ 7 ЛТД» від 10.04.2019 року, згідно якого учасник ТОВ «ГРАНТ 7 ЛТД» - ОСОБА_2 , від імені якого діє ОСОБА_1 на підставі довіреності, посвідченої ПН КМНО Новохатньою Н.С. від 10.04.2019 року за реєстровим №880, на підставі рішення засновника товариства №1 від 14.03.2019 року, передав свій майновий вклад до статутного (складеного) капіталу товариства (майно), що оцінене в сумі 1400000,грн., а директор товариства ОСОБА_2 прийняв для подальшої передачі на баланс товариства після його державної реєстрації наступне майно…
Вивчивши матеріали позовної заяви та додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що у відкритті провадження за вказаною позовною заявою у порядку цивільного судочинства має бути відмовлено, з огляду на наступне.
За змістом ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 272 цьогоКодексу. Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день первісного звернення до суду. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.
Згідно ч. 2 ст. 4 ГПК України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
За змістом положень ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема:
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці;
3) справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів;
4) справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, крім правочинів у сімейних та спадкових правовідносинах;
6) справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці;
10) справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності, крім актів (рішень) суб`єктів владних повноважень, прийнятих на виконання їхніх владних управлінських функцій, та спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем;
13) вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами.
Ураховуючи зміст спірних правовідносин та зміст позовних вимог, суд дійшов висновку, що такий спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства і відноситься до господарського судочинства, оскільки позивачем оскаржується акт приймання-передачі майна, що вноситься до Статутного (складеного) капіталу товариства, яким учасник товариства передав свій вклад у вигляді нерухомого майна до статутного капіталу, тобто спір стосується формування статутного капіталу господарського товариства, а тому такий спір не може бути розглянутий за правилами цивільного судочинства.
На виконання вимог ч. 5 ст. 186 ЦПК України роз`яснюю позивачу, із відповідним позовом він може звернутись в порядку господарського судочинства до Господарського суду м. Києва.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 19, 186, 259-261, 353-355 ЦПК України, ст.ст. 4, 20 ГПК України, -
п о с т а н о в и л а:
У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНТ 7 ЛТД», ОСОБА_2 про визнання недійсним акту приймання-передачі майна, що вноситься до статутного (складеного) капіталу товариства та скасування та скасування запису про реєстрацію права власності на нерухоме майно відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали суду.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали складений та підписаний суддею 19.12.2024 року.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123931059 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марфіна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні