Рішення
від 09.12.2024 по справі 477/1298/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа №477/1298/24

Провадження №2/477/947/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2024 року Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі: головуючого - судді Козачекна Р.В.,

із секретарем судових засідань Клюсевич-Шараповою Н.М.,

без участі сторін,

розглянувши в м. Миколаєві в загальному порядку у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

У травні 2024 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив надати йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті родички ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування своїх вимог вказував, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, в тому числі й на нерухоме майно у виді земельної ділянки, площею 17,92 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва межах території Галицинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, відносно якої вона склала на користь нього заповіт.

Вчасно не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за законом, оскільки не був достовірно обізнаний про заповіт спадкодавиці на його користь, а також через повномасштабне вторгненням збройних формувань російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року, яке потягло введення воєнного стану в Україні та бойові дії в межах території Миколаївської області, зокрема і межах населеного пункту, де вони мешкали. Тому він вимушений був виїхати за кордон і повернувся лише в січні 2024 року.

Вказував, що з цих підстав пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому просив суд надати йому додатковий строк для прийняття спадщини.

В судове засідання сторони не з`явилися, про час та місце розгляду були повідомлені належним чином; представниця позивача подала заяву з проханням здійснити розгляд справи без їх участі і задовольнити позов; представник відповідача також подав заяву з проханням розглянути справу без його участі і в заяві вказав, що визнає позов та не заперечує проти його задоволення.

Суд, вважаючи за можливе здійснити розгляд справи за відсутності сторін, дослідивши докази, прийшов до наступних висновків.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 і після її смерті відкрилася спадщина на рухоме та нерухоме майно, зокрема й на земельну ділянку, площею 17,92 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва межах території Галицинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, кадастровий номер 4823384200:04:000:0113.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст. 1268, ч.1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270 ЦК України вказують на те, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину шляхом подання відповідної заяви до нотаріальної контори за місцем її відкриття на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини або шляхом проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

За свого життя ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений 07 листопада 2019 року старостою с. Прибузьке Галицинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, яким заповіла на випадок своєї смерті зазначену земельну ділянку ОСОБА_1 , тобто позивачу.

Згідно із зазначеними вище положення закону позивач повинен був на протязі шести місяців після смерті ОСОБА_3 подати до нотаріальної контори або приватного нотаріуса заяву про прийняття спадщини, однак не вчинив цього.

Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину або бажали її прийняти, судом не встановлено.

На підставі ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до загальновідомого факту, 24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення збройних формувань російської федерацію на територію України, що потягло введення воєнного стану в Україні, спричинило бойові дії в межах території Миколаївської області й інших областей та постійні ракетно-артилерійські обстріли населених пунктів, тому його життя суттєво ускладнилося. Крім того, з цих же причин с. Прибузьке Миколаївського району Миколаївської області, де мешкали як він, так і спадкодавиця, знаходилося в межах зони бойових дій та перебувало під постійними артилерійськими обстрілами.

Виходячи з цих обставин, з врахуванням визнання позову відповідачем, суд приходить до висновку, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому вважає необхідним визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком у чотири місяця.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном у чотири місяця з дня набрання законної сили цього рішення суду.

Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду через Жовтневий районний суд Миколаївської області на протязі 30 днів з дня проголошення.

Суддя Р.В. Козаченко

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123932419
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —477/1298/24

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Козаченко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні