Рішення
від 10.12.2024 по справі 490/5346/24
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

490/5346/24

н\п 2-о/490/208/2024

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року м. Миколаїв

Центральний районний суд м. Миколаєва

у складі: головуючого - судді Чулуп О.С.

при секретарі Ребрина Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві в порядку окремого провадження цивільну справу за за заявою Миколаївська міська рада, заінтересована особаПерша миколаївська державна нотаріальна контора Миколаївської області про визнання спадщини відумерлою,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою - а саме визнати спадщину у вигляді квартири АДРЕСА_1 , яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлої ОСОБА_1 померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , - відумерлою та передати її Миколаївській міській територіальній громаді міста Миколаєва в особі Миколаївської міської ради.

Представник заявник надав заяву в якій просить розглядати справу за його відсутності, просив заяву задоволити в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений судом.

Судом ухвалено про розгляд справи у відсутності сторін, відповідно дост. 247 ЦПК Українифіксування судового засідання технічними засобами не проводиться.

Дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що вимоги заяви підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом досліджено інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 13.03.2024 року згідно якого за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на квартиру АДРЕСА_1 .

Судом досліджено лист Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Миколаєві від 30.03.2024 року згідно якого повідомлено, що в архіві відділу зберігається актовий запис про державну реєстрацію смерті складений на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Актовий запис зареєстровано 04.06.2020 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса). Дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно витягу з реєстру територіальної громади м. Миколаєва від 19.03.2024 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , знята з реєстрації 01.09.2020 року. Інших зареєстрованих осіб за вказаною адресою немає.

Згідно листа Першої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області від 09.12.2024 року повідомлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 не заводилась.

Відповідно до частини 1статті 1296 ЦК Україниспадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Водночас незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (частина 5статті 1268 ЦК України);

Частиною 1статті 1297 ЦК Українипередбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Проте відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина 3статті 1296 ЦК України).

За такого, матеріалами справи підтверджується, що єдиним власником спірної квартири була ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , і після смерті якої ніхто з заявами про прийняття спадщини не звертався, спадщину не приймав.

Відповідно дост. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Згідно зіст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті на життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини.

Відповідно дост. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності дост. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленогост. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Згідно зіст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно достатті 1283 цього Кодексу.

Відповідно дост. 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Осіб, які могли бути спадкоємцями майна померлої ОСОБА_1 відповідно до ст.1222,1261-1265 ЦК Українисудом не встановлено.

Виходячи із вищенаведеного, заявлені вимоги є правомірними, тому суд дійшов висновку про їх задоволення, визнання спадщини відумерлою та її передачу територіальній громаді відповідно до закону.

Керуючисьст. 334-338 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Визнати спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вигляді квартири за адресою: АДРЕСА_3 - відумерлою спадщиною.

Передати квартиру за адресою: АДРЕСА_3 як відумерлу спадщину у комунальну власність територіальної громади м.Миколаєва в особі Миколаївської міської ради.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123933057
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —490/5346/24

Рішення від 10.12.2024

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Чулуп О. С.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Чулуп О. С.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Чулуп О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні