Ухвала
від 20.12.2024 по справі 594/1815/24
БОРЩІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 594/1815/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2024 року м.Борщів

Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Губіш О.А., ознайомившись з матеріалами справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Іване Пустенська сільська рада, про встановлення факту родинних відносин, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось майно, яке складається з права на земельну частку (пай), що знаходиться в колективному с/г підприємстві «Поділля», с. Іване Пусте Борщівського району Тернопільської області.

Поряд з тим зазначила, що згідно довідки Іване Пустенської сільської ради, в управління спадковим майном ОСОБА_2 , вступила її дочка ОСОБА_3 , яка спадкових прав на себе не оформила, оскільки померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Остання, все своє майно заповіла їй, ОСОБА_1 .

Крім того зазначила, що 22.10.2024 її довірена особа ОСОБА_4 звернулась до Борщівської державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини на майно померлої ОСОБА_3 , однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину через виявлені розбіжності, а саме: у сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії ТР №0225790 від 11.05.1997 власником права є - ОСОБА_2 , в той час, згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 спадкодавець вказана, як ОСОБА_2 ; актовий запис про народження ОСОБА_5 відсутній, що підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану №00047538364 від 18.10.2024, у зв`язку з чим не можливо підтвердити право на спадкування ОСОБА_6 після смерті ОСОБА_2 відповідно до ст.529 ЦК УРСР від 1963.

А тому, у зв`язку з наведеним, просила встановити юридичний факт, а саме, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ТР №0225790 від 11.05.1997, виданий Борщівською РДА на підставі рішення №131 від 15.04.1997 на ім`я « ОСОБА_2 » належить померлій ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 ; датою народження ОСОБА_2 , жительки с. Іване-Пусте Борщівського (сучасного Чортківського) району Тернопільської області, яка померла,вважати ІНФОРМАЦІЯ_4 та те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла є матір`ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Разом з тим, у заяві зазначила, що ця заява стосується визнання за нею в порядку спадкування за заповітом після своєї матері ОСОБА_3 , яка померла в 2011, права на земельну частку (пай), що знаходиться в колективному с/г підприємстві «Поділля», с. Іване-Пусте (раніше Борщівський район) Тернопільської області. Вона є єдиним спадкоємцем першої черги, який вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки на час смерті проживала з матір`ю та є зареєстрований належним чином на неї заповіт. Здійснити оформлення спадщини в нотаріальному порядку не має змоги через помилку в прізвищі її баби ( ОСОБА_2 ) у виданому їй у 1997 сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії ТР №0225790, а також відсутності у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян запису про народження її мами ( ОСОБА_5 ), у зв`язку з чим не можливо підтвердити право на спадкування ОСОБА_6 після смерті ОСОБА_2 відповідно до ст.529 ЦК УРСР від 1963. По цих причинах вона звертається за захистом своїх спадкових прав до суду.

Вивчивши заяву ОСОБА_1 , додані до такої матеріали, приходжу до висновку, що у правовідносинах, на які посилається заявник, вбачається спір про право право заявника на спадщину, яка відкрилась після смерті її матері.

Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо із заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.

Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити заявнику, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір» вона має право подати клопотання про повернення судового збору.

Поряд з тим, вважаю за необхідне роз`яснити заявнику, що відповідно до ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб визначений законом або договором.

Відповідно до ст. 25 ЦК України, здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження і припиняється у момент її смерті.

А отже, при здійсненні правосуддя захисту підлягають виключно права та інтереси фізичних осіб, які наділені цивільною правоздатністю.

Виходячи з наведеного вище, керуючись ст. 315 ЦПК України, -

у х в а л и в :

У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Іване Пустенська сільська рада, про встановлення факту родинних відносин відмовити.

Роз`яснити заявниці, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір», вона має право подати клопотання про повернення судового збору.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя:

СудБорщівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123936216
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —594/1815/24

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Чир П. В.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Чир П. В.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Губіш О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні