Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" грудня 2024 р. Справа № 596/1699/24
Провадження № 2/596/514/2024
Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого судді Цвинтарної Т.М.
при секретарі судового засідання Рудніцькій О.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в селищі Гусятин за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Гусятинського районного суду Тернопільської області з позовом до Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області та просить визначити їй додатковий строк тривалістю три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Білинівка, Гусятинського району, Тернопільської області померла її баба ОСОБА_2 . На день її смерті разом з нею ніхто зі спадкоємців не проживав та не був зареєстрований. Все життя вона проживала разом батьками окремо від баби в місті Тернополі. Про наявність у її власності будь-якого майна вона не знала. На початку 2024 року від представників приватного фермерського господарства, яке обробляє взяті в оренду земельні паї, призначені для товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані в селі Лежанівка, Чортківського району, Тернопільської області, вона дізналася про те, що у 2004 році ОСОБА_2 отримала у приватну власність земельну ділянку площею 2,28 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Лежанівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області. Від старости села Лежанівка Чортківського району Тернопільської області, вона дізналася що ОСОБА_2 у Лежанівській сільській раді Гусятинського району Тернопільської області 29 серпня 2007 року за реєстровим №16, склала заповіт. У будинку, де на день смерті проживала ОСОБА_2 , після численних пошуків вона знайшла державний акт на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 .. Оригіналу заповіту, посвідченого від її імені, їй знайти так і не вдалося. Тому, 08 травня 2024 року Гримайлівською селищною радою Чортківського району Тернопільської області був виданий дублікат заповіту.
Проте, після її звернення до нотаріуса, їй було повідомлено, що вона пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини і цей строк можливо продовжити лише в судовому порядку.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилася, проте, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задовольнити.
Представник відповідача Гримайлівської селищної ради Чортківського району в підготовче судове засідання не з`явився, попередньо надіславши до суду клопотання про розгляд справи у відсутності їхнього представника, позовні вимоги визнають.
Відповідно до ст.200ч.4ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в підготовчому судовому засіданні в порядку, встановленому ст. 206 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 007264 від 29.09.2004 року, власником земельної ділянки площею 2,28 га, яка розташована на території Лежанівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є ОСОБА_2 . (а.с.13).
29 серпня 2007 року ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробила заповідальне розпорядження, яким заповіла усе своє майно ОСОБА_1 (позивачу по справі), що стверджується копією дубліката заповіту, посвідченого секретарем виконавчого комітету Лежанівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області Ягодою С.Т. 29 серпня 2007 року та зареєстрованого в реєстрі за № 16, який на день смерті не змінений і не скасований, дублікат якого виданий 08 травня 2024 року. (а.с.14).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 ,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро смертьсерії НОМЕР_1 ,виданого 01лютого 2014року Лежанівською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області, актовий запис № 2. (а.с.7).
Як вбачається із довідки №223, виданої Гримайлівською селищною радою Чортківського району Тернопільської області 20 червня 2024 року, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована і проживала по день смерті за адресою: АДРЕСА_1 і разом із нею за вказаною адресою на день її смерті ніхто не проживав та не був зареєстрований. (а.с.8).
Згідно довідки роз`яснення № 688/02-14 від 20.07.2024 року, виданої державним нотаріусом Борщівської державної нотаріальної контори Дідик І., позивачу було відмовлено в оформленні спадщини у встановленому законом порядку, у зв`язку із пропуском шестимісячного строку на прийняття спадщини. (а.с.15).
Причину пропуску вищезазначеного строку позивач обґрунтовує тим, що вона не знала про наявність спадкового майна та заповіту на її користь.
Згідно ч.2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У відповідності до ч.ч. 1, 3 ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Встановлені судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.
Таким чином, суд вважає, що встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини ОСОБА_1 пропущений з поважних причин, тому, необхідно визначити додатковий строк тривалістю в три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі викладеного та ст.ст. 1220, 1223, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 12, 13, 76, 80, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 доГримайлівської селищноїради Чортківськогорайону Тернопільськоїобласті провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Початком перебігу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори вважати дату набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Гусятинськийрайонний судТернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи,якому повнерішення судуне буловручено удень йогопроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , жителька АДРЕСА_2 ).
Відповідач: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області (адреса місцезнаходження: селище Гримайлів, вул. Мазепи, 8, Чортківського району, Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04396408).
Повне рішення складено 20 грудня 2024 року.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123936224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Цвинтарна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні