Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.12.2024 Справа №607/14044/22 Провадження №2-о/607/739/2024
Тернопільський міськрайоннийсуд Тернопільськоїобласті вскладі головуючогосудді Позняка В.М., присяжних Коропецького Ю.Я., Гринди В.П.,
за участю секретаря судового засідання Шимків Л.І., заявника ОСОБА_1 , представника особи, щодо якої розглядається справа адвоката Грицак А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою продовження строку дії рішення про визнання її сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, та призначення її опікуном.
Заява обґрунтована тим, що рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07.12.2022 у справі № 607/14044/22 ОСОБА_2 визнано недієздатним, над останнім встановлено опіку та призначено її опікуном, визначено строк дії рішення два роки з дня набрання рішенням законної сили. Зазначає, що ОСОБА_2 є інвалідом з дитинства та йому установлено інвалідність другої групи довічно, і надалі страждає стійким хронічним психічним розладом, зокрема після ухвалення рішення про визнання його недієздатним звертався за медичною допомогою до лікаря-психіатра з приводу діагнозу: помірна розумова відсталість. Захворювання позбавляє його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, тому існує необхідність в продовженні строку дії рішення про визнання його недієздатним.
Ухвалою судді від 10.12.2024 відкрито провадження у даній цивільній справі.
Заявник в судовому засіданні клопотання підтримала з підстав, викладених у ньому та просила його задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, в судове засідання не з`явився.
Представника особи,щодо якоїрозглядається справа адвокатГрицак А.М.щодо задоволенняклопотання пропродовження строкудії рішення про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, не заперечила.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав:
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07.12.2022 ухвалено визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено опіку над недієздатним ОСОБА_2 , призначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном над недієздатним ОСОБА_2 .
Відповідно до довідки серії МСЕ №040988, ОСОБА_2 , 1983 року народження, встановлена друга група інвалідності, довічно, причина інвалідності: інвалід з дитинства.
Згідно із висновком судово-психіатричного експерта № 490 від 22.11.2022, ОСОБА_2 виявляє ознаки інтелектуального недорозвитку у вигляді помірної розумової відсталості. Вказаний психічний розлад ОСОБА_2 істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Внаслідок свого психічного захворювання ОСОБА_2 не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 і надалі виявляє ознаки помірної розумової відсталості, вказаний діагноз не змінився, ОСОБА_2 і надалі звертається за медичною допомогою до лікаря-психіатра поліклініки КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР з приводу діагнозу: Помірна розумова відсталість, що підтверджується довідкою КНП «ТОКПЛ» ТОР № 4392 від 13.12.2024.
За вказаних обставин, судом встановлено, що на теперішній час ОСОБА_3 продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та не може керувати ними.
Відповідно до ч. ч. 6, 7, 8 ст. 300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Судом з`ясовано, що заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07.12.2022 із дотриманням строку звернення до суду із відповідним клопотанням, визначений ч. 7 ст. 300 ЦПК України.
Крім цього, суд встановив, виходячи з матеріалів справи, наявність обставин, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу ОСОБА_2 , внаслідок чого він продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, тобто наявні підстави, передбачені ч. 8 ст. 300 ЦПК України.
За таких обставин, враховуючи наявні обставини, які свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу ОСОБА_2 , внаслідок чого він продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, суд вважає, що заява про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною підлягає до задоволення, шляхом продовження строку дії рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07.12.2022, яким вирішено визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено опіку над недієздатним ОСОБА_2 , призначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном над недієздатним ОСОБА_2 , поклавши на неї права та обов`язки, передбачені ст. 67 ЦК України.
На підставі наведеного, керуючись ст.4, 12, 13, 81, 258-268, 273, 300, 352-355 ЦПК України, ст. 39, 40, 41, 55, 58, 60, 63 ЦК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву задовольнити.
Продовжити строк дії рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07.12.2022 у справі № 607/14044/22, яким вирішено визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено опіку над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити строк дії рішення про продовження строку дії рішення від 07.12.2022 у справі № 607/14044/22, протягом двох років з дня набрання цим рішенням законної сили.
Роз`яснити, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 300 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, шляхом подачі у 30-денний строк з дня проголошення рішення, апеляційної скарги. Учасники справи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Реквізити учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 .
Заінтересована особа: Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, вул. Лисенка, 8, м. Тернопіль.
Головуючий суддяВ. М. Позняк
Присяжні /підпис/ Коропецький Ю.Я.
/підпис/ Гринда В.П.
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123936310 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні