ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/7284/24
Провадження № 1-кс/210/1930/24
19 грудня 2024 року
Слідча суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
сторони та учасники кримінального провадження, які беруть участь у розгляді клопотання: прокурор Криворізької південної окружної прокуратури ОСОБА_3 , підозрюваний ОСОБА_4 , захисник підозрюваного - адвокат ОСОБА_5 , за участі слідчого СВ відділення поліції №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженепрокурором Криворізькоїпівденної окружноїпрокуратури ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні,внесеному доЄРДР 10грудня 2024 року за№ 12024041710001556прозастосування запобіжногозаходу увигляді домашньогоарешту відносно:
ОСОБА_4 ,який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянин України, освіта середня, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий, неодноразово, останні рази:
- 02.02.2012 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 4 ст. 70 ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі. Звільнений 11.03.2014 року умовно-достроково на невідбутий строк 10 місяців 11 днів;
- 06.07.2015 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України на 2 роки;
- 15.07.2021 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 3 ст. 15, ч. 3ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі з іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України на 3 роки. 05.08.2024 звільнений від відбуття покарання у зв`язку із закінченням іспитового строку.
підозрюється за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190, КК України,
ВСТАНОВИЛА:
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається.
Слідчому судді Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області 19 грудня 2024 року надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором, про застосуваннязапобіжного заходуу виглядідомашнього арештупідозрюваному ОСОБА_4 .
Позиція учасників судового розгляду.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання, з мотивів викладених у ньому. Вважає, що застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є доцільним та забезпечить виконання процесуальних обов`язків.
Підозрюваний та його захисник, кожен окремо, не заперечували проти застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Слідчий підтримав клопотання з мотивів, викладених у ньому.
Виклад обставин та правова кваліфікація
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є причетним до вчинення кримінального правопорушення за ознаками "шахрайство". Так останній підозрюється в тому, що 10.12.2024, приблизно о 9:00 год. він, діючи повторно, маючи прямий умисел на заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою, перебуваючи біля під`їзду № 1 будинку № 18 по вул. Криворіжсталі в Металургійному районі м. Кривого Рогу, підійшов до раніше знайомого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мав при собі мобільний телефон марки «Xiaomi», моделі «Redmi Note 9» у корпусі синього кольору із вбудованим об`ємом пам`яті 3/64 Gb, imei1: НОМЕР_1 imei2: НОМЕР_2 .
В результаті чого в них зав"язалась бесіда, після чого ОСОБА_4 продовжуючи свій злочинний умисел на заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою попрохав раніше знайомого ОСОБА_7 дати йому мобільний телефон марки «Xiaomi», моделі Redmi Note 9» у корпусі синього кольору із вбудованим об`ємом пам`яті 3/64 Gb, imei1: НОМЕР_1 imei2: НОМЕР_2 , для того щоб зателефонувати. Після чого, як ОСОБА_4 взяв до рук мобільний телефон, належний ОСОБА_7 під приводом зателефонувати, відійшов від останнього, ОСОБА_4 не привертаючи уваги, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, запевнюючись при цьому у відсутності свідків та очевидців зник з місця події та вказаним мобільним телефоном
розпорядився на власний розсуд.
Орган досудового розслідування вважає встановленим, що ОСОБА_4 спричинив своїми діями потерпілому ОСОБА_7 згідно висновку судово-товарознавчої експертизи № 4257 від 17.12.2024, матеріальної шкоди на суму 3362
гривень 91 копійки.
Обґрунтування клопотання.
У вчиненнікримінального правопорушенняза описанихвище обставинпідозрюєтьсяОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В ході досудового розслідування зібрано сукупність належних і достатніх доказів, які підтверджують причетність ОСОБА_4 до інкримінованого йому кримінального правопорушення, що слугувало підставою для повідомлення про підозру.
19 грудня 2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, за ознаками таємного викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно, в умовах воєнного стану.
Положення закону, якими керувався слідчий суддя при вирішенні клопотання.
У відповідності до ст.12КПК України під час кримінального провадження ніхто не може триматися під вартою, бути затриманим або обмеженим у здійсненні права на вільне пересування в інший спосіб через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення інакше як на підставах та в порядку, передбачених цим Кодексом.
З метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення цього провадження, до яких згідно з пунктом 9 частини 2 статті 131цього кодексу віднесені також запобіжні заходи. Порядок їх застосування визначений главою 18 КПК України.
Згідно з частиною 1 статті 176КПК України запобіжними заходами є, зокрема: домашній арешт.
У відповідності до статті 177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Запобіжні заходи можуть застосовуватися, зокрема, до підозрюваного - особи, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279КПК України повідомлено про підозру, або особи, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 42 КПК України).
Згідно з вимогами ст.181КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного, обвинуваченого.
Згідно з положеннями статті 194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Крім того, стаття 178КПК України закріплює перелік обставин, які на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, повинні бути оцінені в сукупності, зокрема індивідуальні обставини підозрюваного.
За таких умов слідчому судді належить дослідити кожен із зазначених вище критеріїв окремо.
Обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Встановлені слідчим суддею обставини та мотиви, із яких виходив слідчий суддя при постановленні ухвали.
В цьому кримінальному провадженні йдеться про причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України.
Для визначення причетності ОСОБА_4 до подій кримінального правопорушення слідчим суддею досліджено: протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 10.12.2024; протокол огляду місця події та фото таблиці до нього від 10.12.2024; протокол допиту потерпілого ОСОБА_7 від 14.12.2024; копії документів наданих ОСОБА_7 ; протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками за участю ОСОБА_7 від 14.12.2024; заяву ОСОБА_4 від 14.12.2024; протокол огляду речі та фото таблиці до нього від 14.12.2024; документи наданими ПТ Ломбард «Капитал»; додаток до протоколу зняття показань оптичний диск із відеозаписом; протокол огляду документа від 17.12.2024; протокол допиту свідка ОСОБА_8 від 17.12.2024; пред`явлення особи для впізнання за фотознімками за участю ОСОБА_8 від 17.12.2024; висновком експерта судової товарознавчої експертизи № 4257 від 17.12.2024.; характеризуючи матеріали на ОСОБА_4 ; повідомлення про підозру ОСОБА_4 .
Досліджені матеріали у взаємному зв`язку з обставинами кримінального правопорушення, дають слідчому судді підстави дійти до висновку про наявність обґрунтованої підозри, яка пред`явлена ОСОБА_4 .
На даному етапі провадження слідчий суддя не вирішує питання винуватість чи невинуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, та на підставі оцінки сукупності наданих стороною обвинувачення доказів визначає за стандартом "обґрунтованої підозри" лише чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою для застосування щодо неї запобіжного заходу.
19 грудня 2024 року ОСОБА_4 набув статусу підозрюваного, оскільки останнього повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, ознаками заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно, за яке передбачено законом покарання у вигляді позбавлення волі та строк до трьох років.
Щодо ризиків кримінального провадження
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, враховує високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи. КПК України покладає на слідчого, прокурора обов`язок обґрунтувати ризики кримінального провадження. На виконання сторони обвинувачення.
На переконання сторони обвинувачення, в цьому провадженні існують ризики, що підозрюваний може: переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, може незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні. Заявлені ризики заслуговують на увагу.
Ризик переховування та/або втечі (п.1 ч. 1 ст. 177 КПК України) оцінюється у світлі таких факторів, як характер людини, її моральні принципи, місце проживання, робота, засоби до існування, сімейні зв`язки, а також будь-які інші зв`язки з країною, в якій особу притягнуто до кримінальної відповідальності.
При дослідженні ризику переховування враховується тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у кримінального правопорушення, у вчиненні якого він підозрюється, відсутність міцних соціальних зв`язків у місці його постійного проживання, які б могли стримати останнього не покидати постійного місця мешкання та не покидати межі м. Кривого Рогу або території України, свідчить про можливе виникнення у підозрюваного бажання переховуватися від органів досудового розслідування та суду, тобто наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Обставини, що підтверджують наявність ризику незаконно впливатина потерпілого,свідків уцьому жкримінальному провадженніпідтверджується тим,що підозрюваний може здійснювати психічний та фізичний тиск на свідків у даному кримінальному провадженні з метою ухилення від кримінальної відповідальності. При цьому, слід враховувати, що свідки та потерпілі у данному кримінальному провадженні, в судовому засіданні не допитувались, а відповідно до ст. 23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо, показання учасників кримінального провадження суд отримує усно, та не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, які не були предметом безпосереднього дослідження суду.
Обставинами, що підтверджують наявність ризику вчинити іншекримінальне правопорушення є те, що ОСОБА_4 вчинив нове кримінальне правопорушення будучи раніше судимим за умисний корисливий злочин проти власності, зокрема: 02.02.2012 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 4 ст. 70 ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі. Звільнений 11.03.2014 року умовно-достроково на невідбутий строк 10 місяців 11 днів; 06.07.2015 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 рків позбавлення волі з іспитовим строком в силу ст. 75 КК України на 2 роки; 15.07.2021 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу, за ч. 3 ст. 15, ч. 3ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі з іспитовим строком в силу ст. 75 КК України на 3 роки. 05.08.2024 звільнений від відбуття покарання у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Слідча суддя погоджується, що існують ризики, передбачені пунктом 1,3,5 частини 1 статті 177 цього Кодексу, на які вказує прокурор.
Отже, на даному етапі кримінального провадження застосування запобіжного заходу є об`єктивно необхідним з метою запобігання доведених ризиків.
Дослідивши представлені сторонами кримінального провадження обставини, слідчий суддя приходить до висновку про вагомість на даному етапі доказів причетності підозрюваного до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України; та враховує, що інкримінований злочин відноситься до тяжких.
Застосування запобіжногозаходу увиді домашньогоарешту мінімізуєзаявлені ризики,та наетапі досудовогорозслідування являєтьсяефективним таздатним забезпечитивиконання ОСОБА_4 процесуальних обов"язків.
Особиста порука не може бути застосована до підозрюваного у зв`язку із відсутністю осіб, які заслуговують на довіру. Особисте зобов`язання не можуть бути застосовані у зв`язку із тим, що перебування підозрюваного на волі без контролю за його поведінкою не сприятиме виконанню ним, покладених на нього процесуальних обов`язків.
Приймаючи до уваги встановлені відповідно до статтей 176-178КПК України обставини, зважаючи на наявність обґрунтованої підозри за частиною 4 статті 185 КК України, доведення ризиків за пунктами 1,3 та 5 частини 1 статті 177 КПК України, слідчий суддя вважає, що домашній арешт є співмірним пред`явленій підозрі та особі підозрюваного.
Запобіжний захід має бути пропорційним для запобігання ризику або ризикам, на які вказує сторона обвинувачення, з метою дотримання принципу верховенства права. Для попередження встановлених ризиків слідчий суддя вважає необхіднім та достатнім застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Тому, з урахуванням вказаних обставин, підстав для обмеження пересування на час проведення розслідування не вбачається.
В тойже час,з метоюдотримання процесуальнихобов`язків,та мінімізаціїризиків,та дієвостізапобіжного заходу,пересування ОСОБА_4 в нічний час слід обмежити, в період з 22:00 год. до 06:00 год, що дозволить підозрюваному вжити заходів до пошуку роботи з урахуванням запроваджених обмежень.
Слідчий суддя також вбачає доцільним покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені частиною 5 статті 194 КПК України. Це необхідно з метою забезпечення дієвості запобіжного заходу, запобігання ризику, які було обґрунтовано раніше та ефективності здійснення кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 176-178, 182-184, 193, 194, 196 КПК України, слідча суддя, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженепрокурором Криворізькоїпівденної окружноїпрокуратури ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні,внесеному доЄРДР 10грудня 2024 року за№ 12024041710001556за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України про застосування запобіжногозаходу увигляді домашньогоарешту відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 задовольнити .
Застосувати допідозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,запобіжний західу виглядідомашнього арешту(унічний часдоби)за місцемпроживання: АДРЕСА_1 , строком до двох місяців, а саме з 19 грудня 2024 року до 10 лютого 2025 року включно.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , такі обов`язки:
-прибувати за викликом до визначеної службової особи - слідчого, прокурора, слідчого судді у кримінальному провадженні або суду - в залежності від стадії кримінального провадження;
- не відлучатися із населеного пункту (м. Кривий Ріг), в якому він, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду - в залежності від стадії кримінального провадження;
-утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілими, спеціалістами в зазначеному кримінальному провадженні;
-не залишати з 22:00 години до 06:00 години у період з з 19 грудня 2024 року до 10 лютого 2025 року включно місце проживанняза адресою: АДРЕСА_1 без дозволу слідчого, прокурора або суду (в залежності від стадії кримінального провадження.
Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , передати для виконання органу Національної поліції за місцем його проживання, а саме ВП №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області.
Орган Національної поліції повинен негайно поставити на облік підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це слідчого, прокурора, слідчого суддю.
Роз`яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги зупиняє набрання ухвалою законної сили, але не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали складено 20 грудня 2024 року та проголошено 20 грудня 2024 року о 13 год. 35 хв. в залі Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (пр-т Миру, 24, м. Кривий Ріг, зал с/з 309).
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123936886 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Чайкіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні