Справа № 627/90/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про заміну сторони виконавчого провадження
23 грудня 2024 року с-ще Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Каліберди В.А.,
з участю секретаря судового засідання Коломієць Н.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Краснокутськ Богодухівського району Харківської області заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» в особі представника Злобіної Вероніки Ігорівни звернулося до суду з заявою, в якій просить: замінити сторону стягувача виконавчого провадження з ПАТ «Універсал Банк» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» щодо виконання рішення Краснокутського районного суду Харківської області по цивільній справі №627/90/15-ц за правом грошової вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором №CL46325 від 30.05.2008 року.
Представник заявника мотивує свої вимоги тим, 22.09.2015 року Краснокутським районним судом Харківської області видано виконавчий лист по справі № 627/90/15-ц про стягнення заборгованості за кредитним договором з ОСОБА_1 на користьПублічного акціонерного товариства "Універсал Банк".
28.10.2015 року Краснокутським відділом державної виконавчої служби винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 49154652.
14.03.2017 Публічне акціонерне товариство "Універсал Банк" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" уклали договір відступлення права вимоги № UB-OP/17-017. Відповідно до умов договору про відступлення права вимоги № UB-OP/17-017 від 14.03.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги до осіб, які є боржниками Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк", в тому числіі до ОСОБА_2 , тому ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» звернулося до суду з даною заявою.
Представник заявника ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» в судове засідання не з`явилася, в поданій заяві зазначила розглядати справу за їхньої відсутності.
ОСОБА_2 до судового засідання надала заяву про розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження у її відсутність, проти заміни стягувача не заперечує.
Відповідно до ч.3ст. 442 ЦПК України, неявка учасниківсправи таінших осібне єперешкодою длявирішення питанняпро замінусторони виконавчогопровадження.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Краснокутського районного суду Харківської області від 23.03.2015 року позовні вимогиПублічного акціонерного товариства "Універсал Банк" до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволено повністю.
22.09.2015 року Краснокутським районним судом Харківської області видано виконавчий лист по справі № 627/90/15-ц про стягнення заборгованості з ОСОБА_3 на користьПублічного акціонерного товариства "Універсал Банк".
28.10.2015 старшим державним виконавцем Краснокутського відділу державної виконавчої служби винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №49154652.
14.03.2017 Публічне акціонерне товариство "Універсал Банк" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" уклали договір відступлення права вимоги № UB-OP/17-017.
Відповідно до умов договору про відступлення права вимоги № UB-OP/17-017 від 14.03.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги до осіб, які є боржниками Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк", в тому числідо ОСОБА_1 за кредитним договором № CL46325 від 30.05.2008 року.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другоїстатті 11 ЦК України).
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); правонаступництва;
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦК України).
При цьому відповідност. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом (ч.1). Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням (ч. 2).
Відповідно дост. 1 Закону України «Про виконавче провадження»виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, але не стадією судового розгляду.
Відповідно до ч. 5ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Відповідно дост. 442 ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
За змістом даної норми суд при вирішенні питання про заміну сторони виконавчого провадження має пересвідчитися, що особа, яка звертається із такою заявою відноситься до переліку осіб, визначених ч. 2ст. 442 ЦПК Українита, що до заяви додані документи, які підтверджують правонаступництво сторони виконавчого провадження.
Відповідно дост. 204 ЦК Україниправочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Передання кредитором своїх прав іншій особі за договором про відступлення права вимоги є правонаступництвом і такий правонаступник кредитора має право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження, що відповідає положенням статей512,514 ЦК Українитастатті 442 ЦПК України.
З огляду на те, що Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" було відступлено право вимоги про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором, заява про заміну стягувача підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.512,514 ЦК України,ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження», ст.ст.259,260,442 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити сторону стягувача виконавчого провадження з Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит Капітал" (ЄДРПОУ 35234236 IBAN: НОМЕР_1 , АТ «Райффайзен Банк») щодо виконання рішення Краснокутського районного суду Харківської області по цивільній справі №627/90/15-ц за правом грошової вимоги до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за кредитним договором № CL46325 від 30.05.2008 року.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя В. А. Каліберда
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123950889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Каліберда В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні