Справа № 452/681/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" грудня 2024 р. м. Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого судді Казана І.С.,
присяжних Романюк М.С., Борсук Л.С.,
секретаря Кафтан О.Ю.,
із участю: заявника ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи адвоката Куцалаби Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Самборі Львівської області цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Орган опікита піклуваннявиконавчого комітетуРудківської міськоїради Самбірськогорайону Львівськоїобласті,- про продовження строку дії рішення про визнання недієздатним ОСОБА_2 , -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеною заявою-клопотанням посилаючись на те, що рішенням Самбірського міськрайонного суду від 22 липня 2022 року її брата ОСОБА_2 було визнано недієздатним строком на два роки; заявника ОСОБА_1 призначено опікуном; ОСОБА_2 надалі страждає стійким хронічним психічним розладом, що позбавляє його можливості усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними; так як останній потребує опіки та постійного догляду, тому заявник просила продовжити строк дії судового рішення про визнання його недієздатним.
Заявник у судовому засідання клопотання підтримала та просила таке задовольнити, продовжити дію рішення про визнання недієздатним її брата з обґрунтувань, наведених у зверненні до суду; представник ОСОБА_2 адвокат Куцалаба Г.В. не заперечувала проти задоволення клопотання; представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Рудківської міськоїради Самбірськогорайону Львівськоїобласті в судове засідання не з`явився, надіслав подання про призначення заявника опікуном недієздатного ОСОБА_2 .
Дослідивши матеріали справи, суд уважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом установлено, що рішенням Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 22 липня 2022 року ОСОБА_2 був визнаний недієздатним строком на два роки та його опікуном було призначено сестру ОСОБА_1 .
Згідно ч. 1ст. 39 ЦК Українифізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
За змістомст. 300 ЦПК Україниу рішенні суду про визнання особи недієздатною слід визначити строк його дії, який не може перевищити двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку який не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта №1715 від 02.12.2024 року Львівської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» убачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надалі страждає тяжким психічним розладом у вигляді розумової відсталості в ступені вираженої імбецильності з емоційно-вольовими розладами і не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними; потребує опіки.
За вказаних обставин суд переконаний, що у справі достатньо доказів, які у своїй сукупності дають підстави для продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_2 недієздатним.
Згідно листа Львівської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» від 10.12.2024р року вартість судово-психіатричної експертизи становить 10300,6гривень.
Частиною 2 ст.299ЦПК України передбачено, що судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст. ст. 299 - 300 ЦПК України та ст. 39, 58, 60 ЦК України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.
Продовжити строк дії рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 22 липня 2022 року про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 та призначення над ним опікуна ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , котра зареєстрована і проживає в АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_2 , - строком на два роки з дня набрання рішення законної сили.
У відповідності до ст. 300 ЦПК України визначити строк дії судового рішення 2(два) роки та роз`яснити, що в подальшому клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення визначеного строку.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», код ЄДРПОУ 04803492, МФО 820171, р/р № UA158201720313251005201007077, банк отримувача: ДКС України у Подільському районі м. Києва, призначення платежу: «за судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 » судові витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи у розмірі 10300,6грн (десять тисяч триста гривень 60коп).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів із дня складення 25 грудня 2024 року повного судового рішення.
Суддя
Присяжні
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123952253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Казан І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні