Справа № 502/2784/24
У х в а л а
"23" грудня 2024 р. суддя Кілійського районного суду Одеської області Березніков О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кілійської міської ради Кілійського району Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із вказаною позовною заявою.
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, що позов необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 5ст. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивачкою у позові як обставина, на яких ґрунтуються її вимоги, вказує, що вона зверталася до нотаріуса з питаннями оформленнями спадщини у вигляді житлового будинку після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте нотаріусом їй нібито було відмовлено з посиланням на відсутність належної реєстрації спадкового майна та відсутність всіх належних документів на спадкове майно.
Пленум Верховного Суду України в абз.3 п.23 постанови №7від 30травня 2008року «Просудову практикуу справахпро спадкування» зазначив, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до положень ст. 34 ЗУ «Про нотаріат» нотаріальними діями, що вчиняють нотаріуси є зокрема видача свідоцтва про право на спадщину.
Статтею 49 вказаного закону передбачено випадки відмови у вчиненні нотаріальних дій, зокрема якщо не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.
На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмовуу вчиненнінотаріальної діїнотаріус протягомтрьох робочихднів виноситьвідповідну постанову (п.4 ст. 49 ЗУ «Про нотаріат»).
Вказане також передбачено порядком вчиненнянотаріальних дійнотаріусами України,затвердженого НаказомМіністерства юстиціїУкраїни 22.02.2012 № 296/5 «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».
Отже, в супереч наведеного та вимогам ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивачкою не надано доказ вмотивованої відмови нотаріуса, на який посилається у позові.
Відповідно дост. 185 ЦПК Україниякщо заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175-177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення цих недоліків.
На підставі викладеного та керуючисьст. 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кілійської міської ради Кілійського району Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування залишити без руху танадати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута з додатками заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя О.В. Березніков
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123961462 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Березніков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні