ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"23" грудня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/4316/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянув матеріали
позовної заявиХарківського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну, 61003, м. Харків, вул. Квітки - Основ"яненка, буд. 4/6 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіті Інвест 87", 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, буд. 11, к. 3.53 про стягнення 121 085,87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Харківський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну звернувся до Господарського суду харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіті Інвест 87" про стягнення 121 085,87 грн. з яких: 38 660,45 грн. орендної плати, 25 773,65 грн. ПДВ, 51 025,24 грн. комунальні послуги, 5 626,53 грн. податок на землю.
Також до стягнення заявлені судові витрати.
Ухвалою суду від 09.12.2024 року позовну заяву Харківського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну (вх. № 4316/24) залишено без руху. Встановлено Харківському фаховому коледжу будівництва, архітектури та дизайну строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
16.12.2024 року від позивача через канцелярію суду надійшли письмові пояснення (вх. № 31521/24) у яких останній зазначає. про усунення недоліків позовної заяви.
Щодо 3-ї особи, позивачем було зазначено, що Харківський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну пояснює необхідність залучення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору тим, що позивач у дані справі (Харківський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну) є балансоутримувачем за договором оренди 6392-Н від 11.10.2017 року, укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю "Сіті Інвест 87" (орендар) та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області (орендодавець). Тобто, рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, у зв`язку із чим, його слід залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Також зазначає, що позовну заяву зі всіма додатками Харківським фаховим коледжем будівництва, архітектури та дизайну, було відправлено на адресу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області.
Беручи до уваги вищезазначене, позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк.
У відповідності до вимог частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до вимог частини 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно з приписами частини 1, 5, статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Водночас, відповідно до пункту 2 частини 5 цієї статті справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Здійснивши аналіз вищезазначених норм Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що в порядку спрощеного провадження підлягають розгляду малозначні справи, і в даному випадку критерієм для такого розгляду є саме ціна позову, а в інших випадках (крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 247 Господарського процесуального кодексу України) суд за клопотанням сторони може визнати справу малозначною і відповідно призначити її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частина 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши матеріали справи, беручи до уваги, що у даному випадку справа відповідає ознакам малозначної справи, враховуючи предмет та ціну позову (стягнення 121 085,87 грн.), наведеним у пункті 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку за власної ініціативи, що справа № 922/4316/24 підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Щодо залучення до участі у справі у якості 3-ї особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору тим, що позивач - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, суд зазначає наступне.
Пунктом 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України визначено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сіті Інвест 87" (орендар) було укладено договір оренди № 6393-Н від 11.10.2017 року.
З умов договору слідує, що державне окреме індивідуально визначене майно: нежитлові приміщення кім №№6-11, 13-18 - 204,8 кв.м. та частина кім. № 12 - 7,2 кв.м. на 1-му поверсі 3-4 поверхового учбового корпусу, інв. № 60580, літ. "А-4", загальною площею 212,00 м2 за адресою м. Харків, вул. Квітки - Основ"яненка, 4/6 перебуває на балансі Державного вищого навчального закладу "Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну" (балансоутримувач).
Також, між Харківським фаховим коледжом будівництва, архітектури та дизайну (балансоутримувач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сіті Інвест 87" (орендар) було укладено договір про відшкодування витрат балансоутримувача на оплату комунальних послуг до договору оренди № 6393-Н від 11.10.2017 року.
Враховуючи вищевикладене, та для з`ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку залучити до участі у справі у якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області (61057, м. Харків, Театральний майдан, буд. 1, ЄДРПОУ 23148377).
Керуючись статтями 12, 50, 176, 234, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/4316/24.
2. Розгляд справи № 922/4316/24 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області (61057, м. Харків, Театральний майдан, буд. 1, ЄДРПОУ 23148377).
3.1. Встановити третій особй, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, строк на подачу пояснень протягом 5 (п`яти) днів з моменту отримання даної ухвали суду (із доказами направлення їх учасникам справи, опис вкладення у цінний лист, або використання електронних кабінетів у ЄСІТС).
4. Встановити відповідачу 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
4.1. Звернути увагу відповідача, що у зазначений строк, відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист, або використання електронних кабінетів у ЄСІТС.
4.2. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).
4.3. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (частина 3 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частина 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
5.1. Звернути увагу позивача, що відповідно до вимог частини 3 статті 166 Господарського процесуального кодексу України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист, або використання електронних кабінетів у ЄСІТС.
6. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.
7. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою або дистанційними засобами зв`язку із наданням до суду доказів у підтвердження їх надсилання іншим учасникам справи.
8. Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
9. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.
9.1. Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.
9.2. Суд зазначає, що учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 23 грудня 2024 року
СуддяО.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123964850 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні