Ухвала
від 23.12.2024 по справі 924/1109/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


УХВАЛА

"23" грудня 2024 р. Справа № 924/1109/24

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В.,

розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Аккорд Імпорт", м. Хмельницький

до WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща

про стягнення 22 408, 06 євро

встановив: товариство з обмеженою відповідальністю "Аккорд Імпорт", м. Хмельницький, звернулось до Господарського суду Хмельницької області з позовом до WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща про стягнення 22408,06 євро.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням умов договору поставки №01/WIP від 02.01.2020. Як правова підстава позовних вимог зазначено положення ст. ст. 173, 193, 265 ГК України, ст. ст. 11, 509, 524, 526, 530, 533, 599, 610-612, 625, 629, 655, 692, 712 ЦК України, ст. ст. 43, 75, 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", ст. 38 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", ст. ст. 1, 2, ч. ч. 1, 2 ст. 33 Договору між Україною і республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого постановою Верховної Ради України №3941-XII (3941-12) від 04.02.1994 року.

У позовній заяві відповідачем у справі визначено іноземний суб`єкт - WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща.

Відповідно до ст. 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судом враховується, що за правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Частиною 2 ст. 80 ГПК України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позові позивачем зазначено про укладення договору поставки №01/WIP від 02.01.2020 з нерезидентом України - WIPMEB W. Wojnar, P. Reczkowski Sp. Z.o.o. (покупець за договором поставки), яке як зазначає позивач було перейменовано на WIPMEB Sp. Z.o.o..

Водночас, документів на підтвердження факту такого перейменування (правонаступництва) позивачем суду не надано.

Згідно із ч.1 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу, зокрема, юридичні особи.

Однак, позивачем не долучено до позовної заяви доказів на підтвердження правосуб`єктності відповідача за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Зважаючи на те, що відповідач є нерезидентом України, суд позбавлений можливості самостійно перевірити статус відповідача.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем у позовній заяві зазначено ціну позову 22408, 06 євро та її еквівалент - 980068,04 грн .

Суд звертає увагу, що у разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту в національній валюті України (гривнях). Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви: для нерезидентів - в іноземній валюті (за їх бажанням), для інших платників - у гривнях у національній валюті. Однак якщо день подання позову не співпадає з днем сплати судового збору (збір сплачено - 16.12.2024), то останній визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України саме на день сплати, а не на день подання позову (абзац другий-третій частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір").

Однак, позивачем не надано суду доказів, які б підтверджували офіційний курс гривні до іноземної валюти - євро, встановлений Національним банком України при визначенні ціни позову та сплаті судового збору.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення (п.п. 36, 78 Правил).

Тобто, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий оригінал фіскального чеку відділення поштового зв`язку та оригінал опису вкладення з поіменним переліком документів, що направляються сторонам.

Натомість, позивачем не надано доказів надіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Аккорд Імпорт", м. Хмельницький до WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща про стягнення 22408, 06 євро, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків.

У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Аккорд Імпорт", м. Хмельницький до WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща про стягнення 22408,06 євро залишити без руху, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме надання доказів про надіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, доказів на підтвердження правосуб`єктності відповідача - WIPMEB Sp. Z.o.o., м. Кросно, Республіка Польща за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо); доказів на підтвердження перейменування (правонаступництва) WIPMEB W. Wojnar, P. Reczkowski Sp. Z.o.o. на WIPMEB Sp. Z.o.o.; надання доказів щодо офіційного курсу гривні до іноземної валюти - євро, встановленого Національним банком України при визначенні ціни позову та сплаті судового збору.

Ухвала набирає законної сили 23.12.2024 , оскарженню не підлягає.

СуддяВ.В. Виноградова

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123964992
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1109/24

Ухвала від 03.01.2025

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

Ухвала від 23.12.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні