Справа № 189/3098/24
2-н/189/120/24
У Х В А Л А
23.12.2024 року селище Покровське
Покровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Чорної О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» заборгованості за договором оренди земельної ділянки,
встановив:
До Покровського районного суду Дніпропетровської області від ОСОБА_1 надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» заборгованості за договором оренди земельної ділянки за 2023-2024 роки у розмірі 32920,00 грн.
При вирішенні питання про видачу судового наказу встановлено наступні обставини.
Так, порядок розгляду в наказному провадженні визначений розділом ІІ ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення (п. 1 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 14 від 23 грудня 2011 року «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження»).
Отже, в порядку наказного провадження проводиться розгляд справ щодо яких презюмується безспірність, очевидність та юридична обґрунтованість вимог. Вимога в наказному провадженні повинна бути чіткою, визначеною та підтверджуватися наданими документами.
Згідно ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Заявниця зазначає, що їй не була виплачена орендна плата за 2023-2024 роки у розмірі 32920,00 грн. і надає суду відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про джерела/суми нарахованого доходу за період з 1 кварталу 2020 року по серпень 2024 року.
З даних відомостей неможливо достовірно встановити той факт, що заявниці, станом на день подання до суду заяви про видачу судового наказу, дійсно не була сплачена орендна плата за 2023-2024 роки, оскільки в даних відомостях міститься інформація про нараховані і виплачені суми лише до серпня 2024 року.
Копія виписки по картковому рахунку з АТ «Ощадбанк» також не може бути належним та достовірним доказом, на підтвердження факту несплати ТОВ «Відродження» орендної плати за 2023-2024 роки, оскільки орендна плата могла бути сплачена на іншу карту АТ «Ощадбанк», або на карту, будь якого, іншого банку.
Будь-які документи, які б чітко підтверджували той факт, що заявниці дійсно не була виплачена орендна плата за 2023-2024 року, в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Оскільки нормами діючого цивільного процесуального законодавства не передбачено залишення без руху заяви про видачу судового наказу, суд вважає необхідним відмовити у видачі судового наказу.
Згідно ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 ЦПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ч. 5 ст. 183 СК України, ст. ст. 163, 165, 166, 259, 260, 353 ЦПК України,
постановив:
Відмовити ОСОБА_1 у видачі судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» заборгованості за договором оренди земельної ділянки.
Заявнику роз`яснюється, що він має право на повторне звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому розділом ІІ ЦПК України, після усунення її недоліків.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Чорна
.
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123966473 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи до юр або фіз особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (крім надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Чорна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні