Рішення
від 19.12.2024 по справі 161/11742/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/11742/24

Провадження № 2/161/3498/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 грудня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі:

головуючого судді Івасюти Л.В.

за участю секретаря судового засідання Вольської А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 та Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Луцьку, про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Позов обґрунтовує тим, що з 15.02.2003 він перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , який рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09.11.2012 було розірвано. У шлюбі в них народилося троє дітей, син ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , коли вони вже разом не проживали, проте оскільки перебували у зареєстрованому шлюбі його було записано батьком дитини.

Відповідач повідомила йому про те, що він не є біологічним батьком дитини, яким є інший чоловік з яким вона підтримує подружні стосунки.

Посилаючись на викладене, позивач просить суд виключити відомості про нього, як батька дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису № 1738 від 31.07.2010.

Ухвалою судді від 25.06.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі.

27.08.2024 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 .

До початку розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутності, заявлений позов підтримує та просить задовольнити з наведених у позовній заяві підстав.

Відповідач ОСОБА_2 подала до суду заяву про визнання позову та розгляд справи у її відсутності, а також надала суду висновок ДНК-тесту.

Від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Луцьку надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про місце, час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення на адресу суду не надходило.

Розгляд справи здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст.247 ЦПК України.

Відповідно до ч.4 ст. 206 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Суд встановив, що визнання відповідачами позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Дослідивши матеріали справи та подані докази на підтвердження обґрунтованості заявлених вимог, суд установив таке.

ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_5 , про що 31.07.2010 Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Луцькускладено актовий запис № 1738. Батьком ОСОБА_5 вказаний позивач ОСОБА_6 (а.с. 09).

Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09.11.2012 шлюб між сторонами розірвано (а.с. 04).

Зазначені обставини визнані сторонами та не підлягають доказуванню відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України.

Згідно результату дослідження ДНК на встановлення біологічного батьківства проведеного 27.11.2024 ТОВ «Сі Ес Ді Лаб» ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з вірогідністю 99,9999999 % є біологічним батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, відповідачем визнається те, що ОСОБА_1 не є біологічним батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про що остання неодноразово зазначала в судових засіданнях.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

Статтею 136 СК України передбачено, що особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Пунктом 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 № 3 встановлено, що судам слід ураховувати, що відповідно до ст. 136 СК України оспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається. Оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст. 136 СК України - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК України), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Пунктами 2.13, 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 установлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Враховуючи наведене, беручи до уваги визнання відповідачем позовних вимог та з урахуванням дослідження ДНК на батьківство № 2076 від 27.11.2024, суд визнає факт відсутності кровного споріднення ОСОБА_1 відносно дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з чим позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 77, 81, 89, 200, 206, 263, 264, 265, 280, 354 ЦПК України, ст.ст. 121-122, 136 СК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити.

Відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 як батька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , виключити з актового запису № 1738 від 31 липня 2010 року, складеного Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Луцьку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 );

Відповідач: ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП - невідомо);

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП - невідомо);

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Луцьку (пр. Соборності, 18, м. Луцьк).

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Л.В. Івасюта

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу123968466
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —161/11742/24

Рішення від 19.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні