Рішення
від 23.12.2024 по справі 279/6841/24
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 279/6841/24

Провадження № 2/279/2295/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2024 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Недашківської Л.А., з секретарем Бобровою В.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу №279/6841/24 за позовом Коростенської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендної плати,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендної плати, зазначивши, що 29.12.2023 року між Коростенською автомобільною школою Товариства сприяння обороні України та ОСОБА_1 укладений договір оренди № 14/2023, згідно якого позивач передає, відповідач приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення, саме: кабінет №11 площею 15,2 м.кв., який розміщений будівлі, розташованій за адресою: м.Коростень, вул.Шевченка, 25 для офісу. Відповідно до пункту 3.1. Договору орендна плата за користування приміщенням площею 15,2 м.кв. за один календарний місяць складає 1672 грн. без ПДВ, відповідно до розрахунку (додаток 2), який невід`ємною частиною цього договору. Пунктом 3.1.1. передбачено, що сума орендної плати щомісячно перераховується на індекс інфляції. Згідно пункту 3.1.2. Договору орендна плата самостійно перераховується Відповідачем на розрахунковий рахунок позивача до 05 числа поточного місяця. Крім того, пунктом 3.2. Договору погоджено, що крім плати за користування приміщенням відповідач сплачує Позивачу компенсацію вартості комунальних послуг (електропостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, зовнішню охорону, вивіз сміття, податок

на землю та інші надані-послуги). В пункті 3.2.1 прописано, що розрахунок за надані послуги, вказані п.3.2 Договору, Відповідач проводить не пізніше 3-х днів дня отримання рахунку. Пунктом 3.7 Договору Сторони передбачили відповідальність за порушення термінів оплати: «За несвоєчасну сплату платежів строки, вказані даному договорі, нараховується пеня розмірі 1% від суми недоїмки (недоплати), що склалася моменту виникнення боргових зобов`язань, включаючи день сплати недоїмки, розрахованої за кожний день прострочення терміну платежу.» Згідно пункту 3.8 Договору, щомісячна сума орендної плати за користування приміщенням та компенсаційних платежів зазначається Позивачем рахунках - фактурах, які Відповідач повинен самостійно отримати Позивача. На підставі пункту 3.9. несвоєчасне отримання Відповідачем рахунків Позивача не звільняє його від зобов`язання своєчасно, до 05 числа поточного місяця сплатити платежі. У відповідності до пункту 3.10 нарахування орендної плати за користування приміщенням та компенсаційних платежів, також комунальних послуг за цим Договором здійснюється по день фактичного повернення приміщення оренди за актом прийомупередачі. Як передбачено пунктом 3.12. Договору, випадку нарахування штрафних санкцій (пені) за прострочення Відповідачем оплати платежів за цим Договором сума здійсненої оплати першу чергу зараховується погашення штрафних санкцій (пені), потім оплати компенсаційних платежів, комунальних та інших послуг, наданих Позивачем останню чергу, якості сплати орендної плати за користування приміщенням. Пунктом 4.2. Договору встановлено обов`язок Відповідача своєчасно (у вказані терміни) повному обсязі сплачувати Позивачу плату за користування приміщенням та інші платежі, визначені Договором. Позивач свої зобов`язання за Договором щодо надання приміщення оренду, виконав належним чином, Відповідач зобов`язання щодо сплати орендної плати порушує не виконує. Просить стягнути з відповідача на користь Коростенської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України заборгованість розмірі 46 480,57 грн. , з яких: основний борг - 17 583,27 грн., пеня розмірі - 28 463,74 грн. та річні у розмірі - 433,56 грн. Також просить стягнути понесені судові витрати зі сплати судового збору.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином за зареєстрованим місцем проживання та шляхом розміщення оголошення на сайті судової влади, відзив на позовну заяву не подав.

Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 16 ЦК України особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового права або майнового права та інтересу у визначені цією статтею способи. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України).

Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Способи захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють як закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав, як вплив на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів передбачений статтею 16 ЦК України.

Судом встановлено, що 29.12.2023 року між Коростенською автомобільною школою Товариства сприяння обороні України та ОСОБА_1 укладений договір оренди № 14/2023, згідно якого позивач передає, відповідач приймає строкове платне користування нежитлове приміщення, саме: кабінет №11 площею 15,2 м.кв., який розміщений будівлі, розташованій за адресою: м.Коростень, вул. Шевченка, 25 для офісу.

Відповідно до пункту 3.1. Договору орендна плата за користування приміщенням площею 15,2 м.кв. за один календарний місяць складає 1672 грн. без ПДВ, відповідно до розрахунку (додаток 2), який невід`ємною частиною цього договору.

Пунктом 3.1.1. передбачено, що сума орендної плати щомісячно перераховується на індекс інфляції.

Згідно пункту 3.1.2. Договору орендна плата самостійно перераховується Орендарем на розрахунковий рахунок Орендодавця до 05 числа поточного місяця.

Пунктом 3.2. Договору погоджено, що крім плати за користування приміщенням Орендар сплачує Орендодавцю компенсацію вартості комунальних послуг (електропостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, зовнішню охорону, вивіз сміття, податок на землю та інші надані-послуги).

Відповідно до пункту 3.2.1 розрахунок за надані послуги, вказані п.3.2 Договору, Орендар проводить не пізніше 3-х днів дня отримання рахунку.

Пунктом 3.7 Договору Сторони передбачили відповідальність за порушення термінів оплати: «За несвоєчасну сплату платежів строки, вказані даному договорі, нараховується пеня розмірі 1% від суми недоїмки (недоплати), що склалася моменту виникнення боргових зобов`язань, включаючи день сплати недоїмки, розрахованої за кожний день прострочення терміну платежу.»

Позивач свої зобов`язання за Договором щодо надання приміщення в оренду, виконав, належним чином, що стверджується актом приймання-передачі від 29.12.2023 року, а відповідач зобов`язання щодо сплати орендної плати порушує.

Позивачем було проведено досудове врегулювання, шляхом направлення претензій з вимогою про погашення заборгованості.

Досудова претензія була направлена на поштову адресу відповідача.

Претензія від 20.09.2024 про погашення заборгованості отримана відповідачем не була, що підтверджується відомостями з офіційного сайту "Укрпошта".

Згідно із ч. 1 ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Згідно із ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 625 ЦК України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За змістом ч.ч.1, 2, 3,4 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Відповідно до ч.ч. 1, 5-6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідач порушив умови договору в частині сплати орендної плати.

Судом перевірено наданий позивачем розрахунок заборгованості орендної плати, встановлено, що у зв`язку з порушенням умов договору у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у загальному розмірі 46 480,57 грн. , з яких: основний борг - 17 583,27 грн., пеня в розмірі - 28 463,74 грн. та 3% річні в розмірі - 433,56 грн., за період з 01.01.2024 року по 31.10.2024 року.

Оцінюючи належність допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню, судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Керуючись ст. ст.141, 263-265 ЦПК України, ст. ст.610, 612, 525, 526, 625, 759 ЦК України,

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги Коростенської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендної плати задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Коростенської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України 46480 (сорок шість тисяч чотириста вісімдесят) гривень 57 копійок заборгованості за договором оренди № 14/2023від 29.12.2023року,з яких: основний борг - 17 583,27 грн., пеня в розмірі - 28 463,74 грн. та 3% річні в розмірі - 433,56 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Коростенської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень судових витрат.

Рішення можебути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення судунабирає законноїсили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.

Сторони:

Позивач Коростенська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України, місце знаходження: 11501, м. Коростень, вул. Шевченка, 25, Житомирська область, ЄДРПОУ 44477551.

Відповідач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя Недашківська Л.А.

копія згідно з оригіналом

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123968889
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —279/6841/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні