Ухвала
від 09.12.2024 по справі 372/5613/24
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/5613/24

Провадження 1-кс-1636/24

ухвала

Іменем України

09 грудня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про скасування арешту майна,

В С Т А Н О В И В:

Адвокат ОСОБА_6 , що діє в інтересах ОСОБА_4 , ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна, а саме з автомобіля марки «Land Rover Discovery Sport» НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_7 , транспортного засобу автомобіля марки «Mitsubishi L200», р.н. НОМЕР_2 , який належить на праві власності ОСОБА_8 тапричіпа марки «ПГМФ 8304-02»,н.з. НОМЕР_3 ,який належить ОСОБА_4 , які вилучені 12.10.2024 року.

На обґрунтування клопотання зазначив, що 12.10.2024року близько14год.20хв. ОСОБА_9 ,керуючи автомобілем«LandRoverDiscoverySport»н.з. НОМЕР_1 ,рухаючись автодорогоюО-11606,зі сторонис.Степок унапрямок с.Германівка,на перехрестіне нерегульованомуперехресті завтодорогою О-10105Обухівського району,Київської області,не виконаввимогу дорожньогознаку 2.2«Проїзд беззупинки заборонено»не надавшиперевагу врусі автомобілюмарки «MitsubishiL200»,р.н. НОМЕР_2 ,у складіз причепоммарки «ПГМФ8304-02»,н.з. НОМЕР_3 ,під керуванням ОСОБА_10 ,яка рухаласяавтомобільною дорогоюО-101605до м.Обухів поголовній дорозі.У якостіпасажирів вавтомобілі «MitsubishiL200»р.н. НОМЕР_2 перебували: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 .У автомобілі«LandRoverDiscoverySport» НОМЕР_1 ,у якостіпасажирів перебували: ОСОБА_14 ,та ОСОБА_7 .ВнаслідокДТП тілесніушкодження отримали: ОСОБА_10 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ? ОСОБА_14 .

В ході огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 12.10.2024 року автомобілі марки «Land Rover Discovery Sport», н.з. НОМЕР_1 , та «Mitsubishi L200», р.н. НОМЕР_2 , у складі з причепом марки «ПГМФ 8304-02», н.з. НОМЕР_3 , були оглянуті та вилучені, після чого поміщені на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів за адресою: Київська обл., Фастівський р-н., с. Борисів, пров. Боженко 23. На даний час у кримінальному провадженні проведено огляди транспортних засобів судовими експертами та проведено експертизи, а тому відпала необхідність в арешті та утриманні тимчасово вилученого майна на майданчику тимчасового зберігання транспортних засобів та просить його скасувати.

В судове засідання представник заявника не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, вимоги клопотання підтримав та просив їх задовольнити.

Прокурор, та слідчий в судове засідання не з`явились про причини неявки суд не повідомили, їх не явка не перешкоджає розгляду клопотання.

Враховуючи наведене, відповідно до ч.1 ст.172 КПК України неявка вказаних осіб не перешкоджає розгляду клопотання.

Суд, дослідивши клопотання та наявні матеріали, приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженнівнесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111230002044 від 13.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Ухвалою слідчого судді Обухівського районного суду Київської області від 22 жовтня 2024 року накладено арешт на транспортні засоби «Land Rover Discovery Sport», н.з. НОМЕР_1 , та «Mitsubishi L200», р.н. НОМЕР_2 , у складі з причепом марки «ПГМФ 8304-02», н.з. НОМЕР_3 , з метою збереження речових доказів.

Станом на день подачі та розгляду клопотання про скасування арешту досудове розслідування кримінального провадження не завершено, жодному з учасників ДТП підозра не пред`явлена.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до п. 2, п.п. 1 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповіднодоп.3ст.170КПКУкраїни арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Так під час розгляду клопотання про скасування арешту майна, встановлено наступне.

Арешт на майно було накладено в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 12024111230002044 від 13.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Однак, слідчому судді не подано переконливих доказів, які б об`єктивно підтверджували необхідність у скасуванні арешту. За таких обставин, доводи клопотання не знайшли об`єктивного підтвердження під час судового розгляду, а тому залишились недоведеними.

З досліджених документів вбачається, що зазначене у клопотанні майно має правовий статус речового доказу, його збереження до закінчення досудового розслідування має суттєве значення для досягнення мети кримінального провадження.

Аналізуючи правові підстави клопотання слід прийняти до уваги, що з його змісту вбачається, що станом на час розгляду клопотання досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.

При вирішенні питання про арешт майна, відповідно до ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

В межах цього судового розгляду не доведено обставини, які б вказували на те, що в подальшому застосуванні такого заходу кримінального провадження, як арешт майна відпала потреба.

З огляду на викладене, скасування арешту з майна до закінчення проведення досудового розслідування може зашкодити досягненню мети кримінального провадження.

Відповідно доп.п.15,16ч.1ст.7КПК Українизміст таформа кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, безпосередність дослідження показань, речей і документів.

Факт наявності порушень прав чи законних інтересів особи, що звернулась із цим клопотання і які б підлягали судовому захисту, під час судового розгляду не доведено. Вимоги клопотання не ґрунтуються на законі.

Проаналізувавши матеріали поданого клопотання, слідчий суддя вважає, що вищевказане майно, на яке накладено арешт, відповідає критеріям речових доказів, зазначеним у статті 98 КПК України, оскільки є достатні підстави вважати, що дане майно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, кримінальне провадження не закінчено й на даний час у ньому триває досудове розслідування, підстави з яких накладено арешт не відпали, а тому підстав для скасування арешту на майно слідчий суддя на даному етапі не вбачає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 131, 170-174, 372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

В задоволенніклопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про скасування арешту майна, відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123969909
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —372/5613/24

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні