Справа № 563/2140/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2024 року Корецький районний суд
Рівненської області
в складі: головуючого судді Сірака Д.Ю.
секретар судового засіданні Литвинчук Л.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Корець подання головного державного виконавця Корецького відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кащука В.В. про примусовий привід боржника ОСОБА_1 ,
в с т а н о в и в :
Головний державний виконавець Корецького відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кащук В.В. звернувся до суду із поданням про примусовий привід боржника, вказуючи, що на примусовому виконанні Корецького відділу ДВС перебуває зведене виконавче провадження по виконанню наказів Господарського суду Рівненської області № 918/423/21 від 27 серпня 2021 року про стягнення з ТзОВ "Корецька ГЕС" на користь Корецької міської ради Рівненської області 52 165 грн. 96 коп. заборгованості за Договором оренди гідротехнічної споруди-дамби та про стягнення з ТзОВ "Корецька ГЕС" на користь Рівненської обласної прокуратури 6810 грн. витрат по сплаті судового збору. Вказує, що боржником у виконавчому документі зазначено ТзОВ «Корецька ГЕС», засновником, керівником та кінцевим бенефіціаром якого є ОСОБА_1 , який неодноразово викликався до відділу ДВС для подання декларації про майно та доходи ТзОВ «Корецька ГЕС». Однак, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим, у визначений час не з`являвся, про причини неявки не повідомляв. Тому, вимушений звернутись до суду з відповідним поданням.
Від головного державного виконавця Корецького відділу ДВС в Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кащука В.В. до суду надійшов лист, в якому просить справу розглянути без участі представника відділу на підставі наявних у матеріалах справи фактичних даних.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення з таких підстав.
20 грудня 2023 року старшим державним виконавцем Корецького відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Каштаном М.М. було винесено постанову ВП № 73633400 про відкриття виконавчого провадження з виконання наказу Господарського суду Рівненської області № 918/423/21 від 03 серпня 2021 року (копія наказу міститься в матеріалах справи) про стягнення з ТзОВ "Корецька ГЕС" на користь Рівненської обласної прокуратури 6810 грн. витрат по сплаті судового збору.
01 лютого 2024 року старшим державним виконавцем Корецького відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Каштаном М.М. винесено постанову ВП № 74024543 про відкриття виконавчого провадження з виконання наказу Господарського суду Рівненської області № 918/423/21 від 27 серпня 2021 року (копія наказу міститься в матеріалах справи) про стягнення і ТзОВ "Корецька ГЕС" на користь Корецької міської ради Рівненської області 52 165 грн. 96 коп. заборгованості за Договором оренди гідротехнічної споруди-дамби від 25 січня 2017року.
Боржником у виконавчих документах зазначено ТзОВ «Корецька ГЕС», код ЄДРПОУ: 39798795, м. Корець Рівненської області, вул. Незалежності, 95.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником, керівником та кінцевим бенефіціаром ТзОВ «Корецька ГЕС» є ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 .
05 серпня 2024 року на адресу ТзОВ «Корецька ГЕС» та поштову адресу ОСОБА_1 було надіслано виклики державного виконавця та зобов`язання керівника ТзОВ "Корецька ГЕС" з`явитись до виконавця 12 серпня 2024 року з питань сплати боргу за вищевказаними виконавчими документом або надання підтверджуючих документів про сплату.
Вищевказаний виклик ОСОБА_1 було вручено особисто під розписку, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.п. 10).
Так, зі змісту подання встановлено, що ОСОБА_1 до відділу ДВС не з`явився, про причини неявки не повідомив.
За змістом ст. 438 ЦПК України, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
Згідно з п. 14 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні. У разі якщо боржник без поважних причин не з`явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу.
Суддя зауважує, щостаття 124 Конституції України встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Крім того, відповідно до ст. 382 Кримінального кодексу України, невиконання рішення суду є кримінальним правопорушенням.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до п. 26 ч. 1ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію", поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров`ю державних виконавців, приватних виконавців та інших осіб, які беруть участь у вчиненні виконавчих дій, здійснює привід у виконавчому провадженні.
Зважаючи на вищезазначене, зволікання з виконанням прийнятих, у відповідності до закону, судових рішень, або їх не виконання, є недопустимим та має своїм наслідком притягнення винних осіб до відповідальності.
Привід за своєю правовою природою є заходом процесуального примусу, що полягає у затриманні і примусовому доставлені особи задля забезпечення її участі у провадженні у випадках, якщо цю особу було належним чином викликано, але вона не з`явилася без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 , як керівник ТОВ «Корецька ГЕС», за викликами державного виконавця не з`являється, причини своєї неявки органу державної виконавчої служби не повідомив, тому, суд вважає за можливе задоволити подання державного виконавця та застосувати примусовий привід боржника через органи Національної поліції до Корецького відділу ДВС в Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Керуючисьст. 438 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Подання задовольнити.
Здійснити одноразовий примусовий привід ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , житель АДРЕСА_1 , до Корецького відділу державної виконавчої служби в Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на 11:00 год. 03 січня 2025 року.
Проведення примусового приводу доручити працівникам Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Корецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123970937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Корецький районний суд Рівненської області
Сірак Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні