Номер справи 703/814/22
1-в/703/226/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2024 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Биченка І.Я.,
за участю
секретаря судового засідання Литвин Г.Т.,
прокурора Шепотіна В.В.,
захисника Корнійченка О.І.,
законного представника ОСОБА_1 ,
особи, відносно якої застосовані примусові заходи медичного характеру ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі суду в м. Смілі заяву заступника медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради Кухар А. про припинення амбулаторного примусового лікування
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 ,
у с т а н о в и в :
Заступник медичного директора з поліклінічної роботи Кухар А. звернувся до суду із заявою про припинення примусового лікування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що у нього значно покращився психічний стан, він став спокійним і стриманним, поводиться адекватно.
У судове засідання представник заявника не з`явилася, надала суду заяву в якій розгляд справи просила проводити без її участі, на задоволенні заяви наполягала.
Прокурор, захисник та законний представник просили задоволити заяву.
ОСОБА_2 просив припинити застосовані відносно нього примусові заходи медичного характеру, посилаючись на покращення свого стану та усвідомлення вчиненого.
Суд, дослідивши додані до заяви матеріали, заслухавши думку учасників справи, приходить до наступного.
Відповідно до положень ч.3 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» питання про зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу або виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру.
Згідно ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря - психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Статтею 514 КПК України передбачено, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Судом встановлено, що ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 22 червня 2023 року відносно ОСОБА_2 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом у зв`язку з вчиненням суспільно-небезпечних діянь, передбачених ч.1 ст.186, ч.1 ст.309 КК України.
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 18 квітня 2024 року змінено відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вид примусового заходу медичного характеру з лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №746 від 26.11.2024, за своїм психічним станом ОСОБА_2 не потребує примусового амбулаторного лікування. Йому показана зміна примусових заходів медичного характеру на надання амбулаторної психіатричної допомоги в амбулаторному порядку для подальшої медичної та соціальної реабілітації.
Враховуючи те, що стан здоров`я ОСОБА_2 покращився, він був оглянутий комісією лікарів при складанні висновку щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, і комісія дійшла висновку про доцільність припинення щодо хворого цих заходів, суд уважає за необхідне припинити відносно ОСОБА_2 застосовані за ухвалою суду примусові заходи медичного характеру.
На підставі наведеного, керуючись ст. 19 ЗУ «Про психіатричну допомогу», ст. 95 КК України, ст. 512-514 КПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Подання заступника медичного директора з поліклінічної роботи ОСОБА_3 про припинення амбулаторного примусового лікування відносно ОСОБА_2 задовольнити.
Припинити застосування відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусового лікування у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку, яке застосовано відносно нього на підставі ухвали Київського районного суду м. Полтави від 18 квітня 2024 року.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя І.Я.Биченко
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123971328 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Биченко І. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні