Ухвала
від 23.12.2024 по справі 757/34896/24-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

757/34896/24-ц

2-7435/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2024 року

Суддя Печерського районного суду м. Києва Єрмічова В. В., вирішуючи питання про відкриття провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГОДЕН ХАУСС», за участю третіх осіб: Державний реєстратор прав на нерухоме майно, Товариство з обмеженою відповідальністю «КНС-ДЕВЕЛОПМЕНТ», ОСОБА_2 , про витребування майна з незаконного володіння,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва із указаним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з пунктами 2, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно ч. 8 ст. 187 ЦПК України суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Як убачається, за цим позовом відповідачем визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «ГОДЕН ХАУСС» та зазначено адресу Товариства: проспект С. Бандери, 16, к. 506/1, м. Київ, 04073.

Згідно даних відповіді № 986112 від 23.12.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, за вказаними параметрами інформацію щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ГОДЕН ХАУСС» не знайдено.

Крім того, у позовній заяві зазначено адресу третьої особи: державного реєстратора прав на нерухоме майно (без зазначення прізвища, імені, по батькові державного реєстратора): вул. М. Омельяновича-Павленка, 15, м. Київ, 01010.

Згідно даних відповіді № 986164 від 23.12.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, за вказаними параметрами інформацію щодо державного реєстратора прав на нерухоме майно - не знайдено.

Крім того, у позовній заяві зазначено адресу третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю "КНС-ДЕВЕЛОПМЕНТ": вул. Княжий Затон, 15, квартира 82, м. Київ, 02095.

Згідно даних відповіді № 986201 від 23.12.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, за вказаними параметрами інформацію щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "КНС-ДЕВЕЛОПМЕНТ" не знайдено.

За таких підстав, а саме через відсутність даних щодо місця реєстрації відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ГОДЕН ХАУСС», визначити підсудність даної справи, тобто виконати вимоги, передбачені ч. 8 ст. 187 ЦПК України, не представляється можливим.

18.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 за № 3200-IX, яким внесено ряд змін до процесуальних Кодексів.

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.

Однак, у заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 за № 1845/0/15-21, затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), далі - Положення.

У пункті 29 Положення зазначено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в іншого учасника справи зареєстрованого Електронного кабінету.

Убачається, що ОСОБА_1 подав до суду позовну заяву через Електронний кабінет. Однак, такий спосіб звернення до суду не скасовує обов`язок позивача, одночасно із поданням позовної заяви згідно з частиною першою статті 177 ЦПК України, подання доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів, а саме відповідачу та третім особам.

У порушення наведених норм позивачем не додано доказів направлення відповідачу та третім особам копій позовної заяви з додатками на адресу електронного кабінету відповідача, зареєстрованого в системі «Електронний суд», або доказів надсилання відповідачеві та третій особі листом з описом вкладення копій поданих до суду документів.

Крім того, зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що позивачем не виконано вимоги, передбачені ч. 3 ст. 175 ЦПК України, зокрема, позовна заява не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору, зокрема щодо звернення ОСОБА_1 до ТОВ «ГОДЕН ХАУСС» з вимогою про витребування майна з незаконного володіння.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

У свою чергу, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна (п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України).

Як убачається зі змісту прохальної частини позову, позивач просить витребувати житловий будинок з незаконного володіння, що є вимогою майнового характеру, тому підлягає грошовій оцінці.

При цьому, дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Документ, який підтверджує вартість майна та виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору - це звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).

Отже, для визначення ціни позову до позовної заяви слід додати звіт про оцінку майна, яке оспорюється.

Ціна позову має відповідати дійсній вартості спірного майна станом на дату подачі позову, а у змісті позовної заяви має бути вказано розрахунок ціни позову та докази на підтвердження та обґрунтування відповідної суми ціни позову.

Крім того, судовий збір підлягає сплаті у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З урахуванням означеного, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, про що повідомити позивача та надати йому п`ятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії цієї ухвали.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України в разі невиконання позивачем вимог суду у встановлений строк заява вважається неподаною та повертається позивачеві.

Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі п. 1 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», керуючись ч. 6 ст. 14, ч. 2 ст. 27, 175, п. 2 ч. 1 ст. 176, ст. 177, частинами 1, 3, 7 ст. 185, частинами 8, 9 ст. 187 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГОДЕН ХАУСС», за участю третіх осіб: Державний реєстратор прав на нерухоме майно, Товариство з обмеженою відповідальністю «КНС-ДЕВЕЛОПМЕНТ», ОСОБА_2 , про витребування майна з незаконного володіння - залишити без руху.

Надати позивачу п`ятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання позивачем вимог вказаних в ухвалі суду у встановлений строк позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Єрмічова

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123972319
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —757/34896/24-ц

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Єрмічова В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні