Ухвала
від 23.12.2024 по справі 148/2807/24
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 148/2807/24

Провадження №2/148/1018/24

УХВАЛА

23 грудня 2024 року м. Тульчин

Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Штифурко Л.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка подана в його інтересах та від його імені представником, адвокатомЧернілевською Русланою Віталіївною, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій», Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

Адвокат Чернілевська Р.В. в інтересах ОСОБА_1 звернулася в суд з вищезазначеною позовною заявою.

За змістом ст.ст. 186, 187 ЦПК України суддя до відкриття провадження у справі, після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом, та лише за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відкриває провадження у справі.

У відповідності до ч. 1 ст. 19 ЦПК України загальні суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

За приписами частини першої ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

За визначенням, яке міститься у ст. 4 КАС України, публічно - правовий спір - спір, у якому, зокрема, хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 20 КАС України визначено, які адміністративні справи предметно підсудні місцевим адміністративним судам.

Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1 , предметом позовних вимог є визнання протиправним та скасувати рішення Тульчинської міської ради від 03.02.2023 № 2081 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду ТОВ "Меркурій" земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яке прийняте міською радою як суб`єктом владних повноважень.

При цьому, як зазначає сам позивач в позовній заяві, а також це вбачається із доданих до неї документів, оскаржуване рішення Тульчинською міською радою ухвалено на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 23.05.2024.

Крім того, слід звернути увагу, що позовна заява, яка подана до суду в порядку цивільного судочинства, не містить жодних посилань на норми ЦК України, як і викладені в ній мотиви жодним чином не обгрунтовано нормами цивільного законодавства.

Враховуючи наведене, в сукупності слід дійти висновку, що у цій справі між сторонами виник публічно-правовий спір.

З огляду на викладене, доходжу висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, та підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства адміністративним судом.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

За таких обставин у відкритті провадження у справі слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя

постановив:

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , який подано в його інтересах та від його імені представником, адвокатом Чернілевською Русланою Віталіївною, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій», Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Л.А.Штифурко

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123973855
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —148/2807/24

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Панасюк О. С.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Штифурко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні