Справа № 453/1802/24
№ провадження 1-кс/453/477/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ речей та документів
16 грудня 2024 року Слідчий суддя Сколівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12024141300000233 від 04 вересня 2024 року, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділення поліції №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим начальником Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме: усієї технічної документації із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами: 4624555700:01:001:0080, 4624555700:01:001:0478, та іншої наявної технічної документації із землеустрою щодо даних земельних ділянок, в тому числі обмінних фалів та поземельних книг з можливістю вилучення їх оригіналів, якізнаходяться уволодінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що заадресою: АДРЕСА_1 .
Свої вимоги мотивує тим, що у провадженні СВ відділення поліції №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12024141300000233 від 04 вересня 2024 року, зареєстроване на підставі телефонного повідомлення ОСОБА_4 , здійсненого 03 вересня 2024 року на лінію « НОМЕР_1 » щодо незаконного будівництва ОСОБА_5 біля річки Опір в смт. Славське, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 197-1 КК України.
25вересня 2024року,з метоюпідтвердження самогофакту незаконногобудівництва капітальнихспоруд вмежах прибережноїзахисної смугирічки Опір,було проведеноогляд земельноїділянки прибережної захисноїсмуги річкиОпір повул.Опришків всмт.Славське,Стрийського районуЛьвівської області,до оглядузалучено сертифікованогоінженера геодезиста ОСОБА_6 ,яким здійсненотопографо-геодезичнузйомку вмежах проведеннявищевказаних землянихі будівельнихробіт.В ході огляду місця події, а саме: прибережно-захисної смуги річки Опір, що у смт. Славсько, виявлено, що порушено природоохоронний режим вищевказаної прибережно-захисної смуги на відстані від 15 м. до 25 м., від урізу води здійснюється самовільне зайняття земель водного фонду, а також проводяться незаконні будівельні роботи (викопано траншею під фундамент огорожі та залито бетонний фундамент, встановлено арматуру, укладено опалубку).
Також згідно топографо-геодезичної зйомки, проведеної в ході огляду місця події 25 вересня 2024 року встановлено, що самовільно зайнята земельна ділянка водного фонду (прибережна смуга річки Опір) в АДРЕСА_2 , примикає безпосередньо до земельних ділянок із кадастровим номером 4624555700:01:001:0080 (цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі), площею 0,0452 га, та № 4624555700:01:001:0478 (цільове призначення землі сільськогосподарського призначення), площею 0,02 га.
Крім цього, відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 №02-3464 від 03 жовтня 2024 року вбачається, що Інспекцією проведено обстеження вищевказаної земельної ділянки щодо можливого самовільного захоплення та порушення режиму використання земель в межах прибережної захисної смуги річки Опір, заливання бетону в руслі річки, засипання ріки землею та щебенем у смт. Славсько. Так, працівниками Інспекції в ході обстеження зазначеної території в межах прибережної захисної смуги річки Опір виявлено фундамент, орієнтовною шириною 40 м. від мосту по якому проходить вул. Тараса Шевченка в смт. Славське.
13листопада 2024року,на підставіухвали слідчогосудді Сколівськогорайонного суду ОСОБА_1 від 23.10.2024,було проведеноогляди земельнихділянок зкадастровими номерами:4624555700:01:001:0080(цільовепризначення длябудівництва таобслуговування будівельторгівлі),площею 0,0452 га, яка розташована по АДРЕСА_2 , та 4624555700:01:001:0478 (цільове призначення землі сільськогосподарського призначення), площею 0,02 га, яка розташована по АДРЕСА_2 , які належать ОСОБА_7 . В ході проведення огляду встановлено, що на правому боці річки Опір є наявний штучно створений насип грунту та підпірна стінка, які примикають до вищевказаних земельних ділянок та до урізу води. З насипу є металеві труби та бетонний фундамент, а також бетонні кільця в грунті. З однієї сторони насип знаходиться біля автомобільного мосту, а також вставлений водозабір з люком.
З врахуванням вищевикладеного наявні достатні підстави вважати, що виникла необхідність у вилученні та долученні до матеріалів кримінального провадження вище вказаної технічної документації та інших документів, що стосуються земельних ділянок.
Вказує, що у вказаних матеріалах містяться відомості, що мають суттєве значення для повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, та з метою запобігання ризикам їх втрати шляхом підробки, знищення чи спотворення, що призведе до знищення слідів злочину, втрати речових доказів, ухилення від відповідальності винної особи, втрати речових доказів, крім того, у разі не отримання вказаних документів в ході досудового розслідування неможливо буде провести судову земельно-технічну експертизу, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення з місця або у особи, в якої вони будуть знаходитися.
Крім того, з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, виникла необхідність розглянути клопотання в порядку ч.2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий та прокурор, згідно клопотання, просять розгляд справи проводити за їх відсутності на підставі наявних доказів.
Представник установи, у володінні якої перебувають вищезгадані документи (інформація), в судове засідання не з`явився. Згідно ч.4ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У відповідності до положень ч.4 ст.107КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Згідно з ч.5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, та матеріали кримінального провадження №12024141300000233, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного:
- стороною обвинувачення доведена наявність достатніх підстав вважати, що зазначені речі та документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи;
- інформація в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчим доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до вимог ч.2ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Стороною кримінального провадження наведено підстави вважати, що вилучення документів дасть можливість отримати важливий речовий доказ та постійний доступ до нього з метою його використання, зокрема проведення експертиз, а також унеможливить їх зміну чи знищення.
Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для тимчасового доступу, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки, розумність та співрозмірність тимчасового доступу завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається прокурор, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обгрунтоване та підлягає до задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 163 КПК України, слідчий суддя -
ухвалив:
Надати дозвіл заступнику начальникаСВ відділенняполіції №3Стрийського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті капітануполіції ОСОБА_8 ,слідчому слідчоговідділення відділенняполіції №3Стрийського районногоуправління Національноїполіції уЛьвівській областілейтенанту поліції ОСОБА_2 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться(або можуть знаходитись) у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_3 , а саме: усієї технічної документації із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами: 4624555700:01:001:0080, 4624555700:01:001:0478, та іншої наявної технічної документації із землеустрою щодо даних земельних ділянок, в тому числі обмінних фалів та поземельних книг з можливістювилучення їхоригіналівз місця або у особи, в якої вони будуть знаходитись.
Строк дії ухвали становить 30 (тридцять) календарних днів з моменту її проголошення.
Роз`яснити наслідки невиконання ухвали, передбаченіст. 166 КПК України, а саме, щоу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сколівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123975945 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сколівський районний суд Львівської області
Ясінський Ю. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні