Справа № 487/9971/24
Провадження № 1-кс/487/6991/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2024 м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання т.в.о слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42024230000000166 від 28.10.2024 за ч. 2 ст. 364 КК України про тимчасовий доступ до документів,-
ВСТАНОВИВ:
Т.в.о слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з заступником начальника відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42024230000000166 від 28.10.2024 за ч. 2 ст. 364 КК України звернулася до слідчого суді з клопотанням, в якому просила надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з можливістю вилучити такі документи: оригінали всіх документів, які надавались до ІНФОРМАЦІЯ_1 ПП « ОСОБА_5 » та до податкових органів для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану, а саме: супровідні листи з відмітками про отримання документів, довідку про кількість працевлаштованих осіб та отримувану ними заробітну плату, квитанцію про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв`язку, квитанцію контролюючого органу, на який покладено функції щодо перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою, та інші документи, які подавались підприємством; документи, листи, накази, належним чином завірені копії військово-облікових квитків, тимчасове посвідчення військовозобов`язаних, копії наказів до військкомату про бронювання осіб підприємства, документи, що підтверджують видачу посвідчень про бронювання, листування з Територіальними та обласними центрами комплектування та соціальної підтримки протягом 2023-2024 років; прийняті рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: висновки, довідки погодження, накази та листування за результатами розгляду документів ПП « ОСОБА_5 », наданих для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що СУ ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42024230000000166 від 28.10.2024 за ч. 2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем упродовж 2022-2024 року службовими особами підприємств Херсонської області різних форм власності шляхом підробки документів та їх надання до ІНФОРМАЦІЯ_3 для віднесення цих підприємств до об`єктів критичної інфраструктури, а також до ІНФОРМАЦІЯ_4 для бронювання працівників з метою ухилення військовозобов`язаних осіб від проходження військової служби.
Досудовим розслідуванням встановлено, що п. 6 критеріїв та порядку за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення ЗСУ, інших військових формувань в особливий період затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76 (в редакції, яка діяла на час встановлення вказаних обставин), розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб працівників на підприємстві, в установі, організації за останній календарний квартал повинен складати не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за 4 квартал 2021 року, що для Херсонської області складає 12 346 гривень, що підтверджується довідкою наданою підприємством.
У клопотанні слідчий посилається на те, що задля визнання підприємства критично важливим, протягом 2023-2024 роках керівниками підприємств на території м. Херсон та Херсонської області надавались до ІНФОРМАЦІЯ_3 довідки про розмір середніх заробітних плат застрахованих працівників у яких вказувались завідомо неправдиві відомості щодо завищення заробітних плат, які складали більше ніж 12 346 гривень. Однак при перевірці довідок 1ДФ встановлено, що справжня середня заробітна плата застрахованих працівників є значно меншою ніж 12 346 гривень.
Вищевказана інформація та документи можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Отримані під час проведення відповідних заходів забезпечення кримінального провадження докази, самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування протиправних дій, виявлення та документування ознак вчинення особливо тяжких злочинів та з одночасним створенням умов, що роблять неможливим або ускладнюють здійснення протиправної діяльності.
В судовому засіданні слідчий не була присутньою, надала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності.
Відповідно до ст. 163 КПК України клопотання розглянуто без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Статтею 160 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються: 1)короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2)правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3)речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4)підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5)значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6)можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя,суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведена явність достатніх підстав вважати,що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі пособі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання,мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42024230000000166 від 28.10.2024 за ч. 2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем упродовж 2022-2024 року службовими особами підприємств Херсонської області різних форм власності шляхом підробки документів та їх надання до ІНФОРМАЦІЯ_3 для віднесення цих підприємств до об`єктів критичної інфраструктури, а також до ІНФОРМАЦІЯ_4 для бронювання працівників з метою ухилення військовозобов`язаних осіб від проходження військової служби.
Досудовим розслідуванням встановлено, що п. 6 критеріїв та порядку за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення ЗСУ, інших військових формувань в особливий період затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76 (в редакції, яка діяла на час встановлення вказаних обставин), розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб працівників на підприємстві, в установі, організації за останній календарний квартал повинен складати не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за 4 квартал 2021 року, що для Херсонської області складає 12 346 гривень, що підтверджується довідкою наданою підприємством.
Задля визнання підприємства критично важливим, протягом 2023-2024 роках керівниками підприємств на території м. Херсон та Херсонської області надавались до ІНФОРМАЦІЯ_3 довідки про розмір середніх заробітних плат застрахованих працівників у яких вказувались завідомо неправдиві відомості щодо завищення заробітних плат, які складали більше ніж 12 346 гривень. Однак при перевірці довідок 1ДФ встановлено, що справжня середня заробітна плата застрахованих працівників є значно меншою ніж 12 346 гривень.
Серед вказаних підприємств є ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), яким до надавались до ІНФОРМАЦІЯ_3 пакет документів для віднесення вказаного підприємства до об`єктів критичної інфраструктури.
Враховуючи встановленні досудовим розслідуванням обставини, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 », зокрема, оригіналів всіх документів, які надавались до ІНФОРМАЦІЯ_1 ПП « ОСОБА_5 » та до податкових органів для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану, а саме: супровідні листи з відмітками про отримання документів, довідку про кількість працевлаштованих осіб та отримувану ними заробітну плату, квитанцію про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв`язку, квитанцію контролюючого органу, на який покладено функції щодо перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою, та інші документи, які подавались підприємством.
Вказані вище документи підлягають подальшому експертному дослідженню та будуть надані експерту як предмети дослідження в ході технічних експертиз документів та почеркознавчих експертиз, призначення яких планується у даному кримінальному провадженні.
Крім того, є необхідність у тимчасовому доступі до інших документів, а саме: документів, листів, наказів, військово-облікових квитків, тимчасове посвідчення військовозобов`язаних, копії наказів до військкомату про бронювання осіб підприємства, документи, що підтверджують видачу посвідчень про бронювання, листування з Територіальними та обласними центрами комплектування та соціальної підтримки протягом 2023-2024 років; прийнятих рішень ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: висновки, довідки погодження, накази та листування за результатами розгляду документів ПП « ОСОБА_5 », наданих для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану з можливістю зробити їх копії, які в сукупності з іншими з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування протиправних дій, виявлення та документування ознак вчинення особливо тяжких злочинів та з одночасним створенням умов, що роблять неможливим або ускладнюють здійснення протиправної діяльності.
А за такого, слідчий суддя дійшов висновку, що вищевказані документи можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що підлягають встановленню у даному кримінальному провадженні, отримати їх іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст.131,159-163КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати т.в.о слідчого СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 (старший групи) та слідчим, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні № 42024230000000166 від 28.10.2024, а саме: старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 , слідчому відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_7 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_8 , слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_9 , старшому слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_10 , т.в.о. слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_11 , заступнику начальника відділення поліції начальнику СВ ВП №2 Генічеського РВП ГУНП ОСОБА_12 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а саме: оригінали всіх документів, які надавались до ІНФОРМАЦІЯ_1 ПП « ОСОБА_5 » та до податкових органів для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану, а саме: супровідні листи з відмітками про отримання документів, довідку про кількість працевлаштованих осіб та отримувану ними заробітну плату, квитанцію про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв`язку, квитанцію контролюючого органу, на який покладено функції щодо перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою, та інші документи, які подавались підприємством, з можливістю вилучення вказані документи;
документів, листів, наказів, військово-облікових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних, копій наказів до військкомату про бронювання осіб підприємства, документів, що підтверджують видачу посвідчень про бронювання, листування з Територіальними та обласними центрами комплектування та соціальної підтримки протягом 2023-2024 років, з можливістю зробити копії цих документів;
прийнятих рішень ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: висновки, довідки погодження, накази та листування за результатами розгляду документів ПП « ОСОБА_5 », наданих для отримання бронювання військовозобов`язаних працівників цього підприємства під час воєнного стану, з можливістю зробити копії цих документів.
Ухвала дійсна до 23.02.2025.
Роз`яснити положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123976502 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні