Справа № 127/12036/23
Провадження № 22-ц/801/2669/2024
Категорія:
Головуючий у суді 1-ї інстанції Вохмінова О. С.
Доповідач:Матківська М. В.
УХВАЛА
23 грудня 2024 рокуСправа № 127/12036/23м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі:
судді-доповідача: Матківської М. В.
суддів: Міхасішина І. В., Стадника І. М.
розглянувши клопотання Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції під час розгляду апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка»
на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 15 листопада 2024 року за заявою Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка», заінтересовані особи ОСОБА_1 , Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у цивільній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка» до ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «Аеліта Преміум» про відшкодування шкоди,
встановив:
У провадженні Вінницького апеляційного суду перебуває зазначена цивільна справа, розгляд якої ухвалою суду від 19 грудня 2024 року було призначено у приміщенні Вінницького апеляційного суду на 09:45 год 30 грудня 2024 року із повідомленням учасників справи.
20 грудня 2024 року до суду надійшло клопотання ПрАТ «СК «Уніка» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у якому товариство просить здійснювати розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника заявника адвоката Некряча А. В.
Відповідно до частин першої п`ятої статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеномуЗаконом України«Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктом 46 розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з пунктами 49, 50 цього Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
З огляду на викладене, зважаючи на технічну можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням учасником справи власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, апеляційний суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника заявника, провівши судові засідання у цій справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника заявника ПрАТ «СК «Уніка» адвоката Некряча А. В. за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Клопотання Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Судові засідання по справі проводити у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника заявника Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Уніка» адвоката Некряча Андрія Володимировича за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачМ. В. Матківська СуддіІ. В. Міхасішин І. М. Стадник
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123980568 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Матківська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні