Постанова
від 20.12.2024 по справі 500/3805/24
ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2024 рокуЛьвівСправа № 500/3805/24 пров. № А/857/24961/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коваля Р. Й.,

суддів Гуляка В. В.,

Кухтея Р. В.,

розглянувши у письмовому провадженні у місті Львові апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «СМБ-Плюс» та Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2024 року (прийняте за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у м. Тернополі суддею Баб`юком П. М.) в адміністративній справі № 500/3805/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СМБ-Плюс" до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

У червні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "СМБ-Плюс" (далі також - ТОВ "СМБ-Плюс", позивач) звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області (далі також - ГУ ДПС у Тернопільській області), Державної податкової служби України (далі також - ДПС України) та, з урахуванням заяви про виправлення технічної помилки (описки) від 06.09.2024, просило:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Тернопільській області від 09 лютого 2024 № 9587 про внесення ТОВ "СМБ-Плюс" до переліку ризикових платників податку;

- зобов`язати комісію ГУ ДПС у Тернопільській області виключити ТОВ "СМБ-Плюс" з переліку ризикових платників податку;

- визнати протиправним та скасування рішення комісії ГУ ДПС у Тернопільській області від 17.04.2024 № 10920993/44172668;

- визнати протиправним та скасування рішення комісії ГУ ДПС у м. Києві від 03.06.2024 за № 11158949/44172668, від 04.06.2024 за № 11165512/44172668;

- зобов`язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН складені ТОВ "СМБ-Плюс" податкові накладні № 6 від 06.04.2023, № 24 від 28.04.2023, № 31 від 31.03.2023.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.01.2024 контролюючим органом було прийнято рішення № 1756 про відповідність/невідповідність позивача як платника податку на додану вартість критеріям ризиковості.

У цьому рішенні зазначено, що Комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2019 р. № 1165, прийнято рішення про відповідність позивача як платника податку критеріям ризиковості платника податку. Відповідно до цього рішення підставою є п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку - "встановлено наявність ризикових операцій" у вигляді надання в суборенду орендованого майна та придбання цукру.

Позивач 29 січня 2024 направив пояснення та необхідні документи. 09.02.2024 контролюючий орган прийняв рішення № 9587 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника, у якому зазначено, що відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2019 р. № 1165, з урахуванням отриманих від платника податку, інформації та приєднаного до пояснення додатку у вигляді копій відповідних документів в кількості 117 найменувань від 29 січня 2024 № 2, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Проте, на переконання позивача у контролюючого органу були відсутні законні та достатні підстави для включення Позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку та прийняття оскаржуваного рішення, а в самому рішенні жодним чином не обґрунтовано та не наведено цифрових показників та розрахунків нібито відповідності позивача п. 8 Критерії ризиковості платника податків та/або Критеріїв ризиковості операцій.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2024 року позов задоволено частково.

Не погодившись із цим рішенням, його оскаржило ТОВ "СМБ-Плюс" яке вважає, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права, за невідповідності висновків суду обставинам справи, а тому просить скасувати оскаржуване рішення частково - в частині відмови у визнанні протиправним та скасуванні рішення комісії з питання реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Тернопільській області № 9587 від 09.02.2024 про внесення ТОВ "СМБ-Плюс" до переліку ризикових платників податку та визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питання реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Тернопільській області № 9587 від 09.02.2024 про внесення ТОВ "СМБ-Плюс" до переліку ризикових платників податку та зобов`язати ГУ ДПС у Тернопільській області виключити ТОВ "СМБ-Плюс" з переліку ризикових платників податку;

В обґрунтування апеляційної скарги ТОВ "СМБ-Плюс" зазначає, що суд дійшов помилкового висновку про те, що позивачем нібито не усунуто ризики, які стали підставою для віднесення його до переліку ризикових платників. Тобто, наведені обставин не були спростовані позивачем як перед Комісією так і не надано суду доказів, документальних підтверджень на спростування наведених контролюючим органом обставин.

Вважає, що жодна з наведених у рішенні суду обставин взагалі не є підставою для віднесення позивача до категорії ризикових.

Товариство вказує, що надало належні та допустимі докази в обґрунтування заявлених позовних вимог, в той час як відповідач, як суб`єкт владних повноважень, покладений на нього обов`язок доказування правомірності прийняття оскаржуваного рішення з урахуванням вимог, встановлених ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 2 ст. 2 КАС України, не виконав, а тому, беручи до уваги вищенаведене в сукупності, у суду першої інстанції були всі підстави до задоволення позову в частині виключення позивача з категорії ризикових.

Товариство зазначає що, враховуючи, що рішення суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог у вигляді визнання протиправним та скасуванні рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) ГУ ДПС у Тернопільській області від 09 лютого 2022 року № 9587 про внесення ТОВ «СМБ-плюс» до переліку ризикових платників податку не відповідає практиці Європейського суду з прав людини та суперечить позиції Верховного Суду з вирішення справ подібної категорії,

Крім того, рішення суду першої інстанції оскаржило ГУ ДПС у м. Києві, яке вказує, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права, за невідповідності висновків суду обставинам справи, а тому просить скасувати рішення першої інстанції в частині задоволення вимог щодо визнання протиправним скасування рішення комісії з питань реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у м. Києві № 11158949/44172668 від 03.06.2024 та зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну ТОВ "СМБ-Плюс" № 6 від 06.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного подання та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "СМБ-Плюс" у повному обсязі .

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що автоматизованою системою ДПС України, з надсиланням квитанції платнику податку, реєстрацію податкових накладних № 6 від 06.04.2023, № 24 від 28.04.2023 зупинено, оскільки платник податку відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вказує, що ТОВ "СМБ-Плюс" відповідно до п. 4 Порядку прийняття рішень, подані повідомлення № 16 від 28.05.2024 та № 22 від 29.05.2024 про подання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Проте, при розгляді документів, наданих позивачем на підтвердження реальності здійснення господарської операції, Комісією було встановлено, що наданими документами неможливо підтвердити реальність проведення господарської операції, відображеної в спірних податкових накладних.

Тому, за результатами розгляду наданих пояснень та наданих до них копій підтверджуючих документів від ТОВ "СМБ-Плюс" Комісією ГУ ДПС у м. Києві було прийнято рішення № 11158949/44172668 від 03.06.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 06.04.2023, № 11165512/44172668 від 04.06.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної № 24 від 28.04.2023 з підстав: надання платником податку копій первинних документів щодо придбання/постачання товарів/послуг, складених із порушенням законодавства.

ГУ ДПС у Тернопільській області подало відзив на апеляційну скаргу, у якому вказало, що доводи відповідача, викладені в апеляційній скарзі, є безпідставними, необґрунтованими, жодних доказів в обґрунтування порушенням судом першої інстанції при ухваленні цього рішення норм матеріального та процесуального права відповідачем при поданні апеляційної скарги не надано.

ГУ ДПС у Тернопільській області вказує, що Комісією ГУ ДПС у Тернопільській області ТОВ "СМБ-Плюс" було внесено до системи АІС "Податковий Блок" за ознаками ризику "Наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником". Підставою для ухвалення такого рішення став аналіз наявної податкової інформації, що є в інформаційних системах контролюючого органу, а саме: придбання товарів у платників податку, щодо яких прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку; недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об`єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об`єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (У накл) у зв`язку з придбанням товарів, не пов`язаних з господарською діяльністю платника податку.

У даному випадку Комісією ГУ ДПС у Тернопільській області було проведено обговорення податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах ДПС у відповідності до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку та членами Комісії проголосовано про залишення діючим запис в АС "Податковий блок" про відповідність ТОВ "СМБ-Плюс" критеріям ризиковості платника податку.

Крім цього після розгляду наданих пояснень та копій документів запропоновано залишити діючим запис про відповідність ТОВ "СМБ-Плюс" критеріям ризиковості, виходячи з такого:

придбання товарів у платників податку, щодо яких прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;

недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції);

відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об`єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об`єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно- мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;

накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;

постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (У накл) у зв`язку з придбанням товарів, не пов`язаних з господарською діяльністю платника податку.

Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у зв`язку з розглядом справи у письмовому провадженні фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ТОВ "СМБ-Плюс" зареєстроване як суб`єкт господарювання 20.05.2021 та є платником податку на додану вартість. Основним видом діяльності підприємства є "Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна" (КВЕД 68.20).

Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Тернопільській області 09.02.2024 прийняла рішення № 9587, про відповідність ТОВ "СМБ-Плюс" Критеріям ризиковості платника податку, визначених Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11.12.2019, а саме: пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку "07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); 11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень)відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; 03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об`єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об`єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; 13 - придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку 14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМ накл) у зв`язку з придбанням товарів, не пов`язаних з господарською діяльністю платника податку".

За результатами здійснення господарської діяльності на підставі договору суборенди нежитлового приміщення від 01.01.2022 укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "СМБ-Плюс" та ТОВ "Фабрика морозива Хладпром", за надання послуг з оренди, позивачем було складно та подано на реєстрацію податкові накладні:

- № 31 від 31.03.2023 на суму 50 475,50 грн, в тому числі 8412,58 грн ПДВ;

- № 6 від 06.04.2023 на суму 47 445,55 грн, в тому числі 7907,59 грн ПДВ;

- № 24 від 28.04.2023 на суму 42 488,75 грн, в тому числі 7081,46 грн ПДВ.

Однак, відповідно до пункту 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація вказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, оскільки подані платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Реєстрація податкової накладної № 31 від 31.03.2023 зупинена 08.04.2024, накладних № 6 від 06.04.2023 та № 24 від 28.04.2023 зупинені 20.05.2024 (а. с. 51 - 52).

Надалі Комісіями з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення від 17.04.2024 №10920993/44172668 (ГУ ДПС у Тернопільській області) та від 03.06.2024 №11158949/44172668, від 04.06.2024 № 11165512/44172668 (ГУ ДПС у м. Києві), про відмову у реєстрації податкових накладних.

Варто зауважити, що рішення про відмову у реєстрації вказаних накладних приймалися різними контролюючими органами у зв`язку зі зміною 26.04.2024 органу, в якому позивач перебував на обліку як платник податків, з ГУ ДПС у Тернопільській області на ГУ ДПС у м. Києві.

Позивач вважав таке рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, відтак звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Ухвалюючи рішення про задоволення частково позовних вимог, суд першої інстанції покликався на те, що позивачем не усунуто ризики, які стали підставою для віднесення його до переліку ризикових платників. Тобто, відповідні обставини не були спростовані позивачем як перед Комісією так і не надано до суду доказів, документальних підтверджень на спростування наведених контролюючим органом обставин, хоча такий обов`язок щодо спростування покладений на самого платника.

Суд першої інстанції, дослідивши і надавши оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваження комісії контролюючого органу, та дійшов висновку, що рішенням правомірно встановлено відповідність позивача пункту 8 Критерію ризиковості, таке містить мотиви та обґрунтування його прийняття, оскільки з його тексту можна встановити зміст цього рішення, зокрема, підстави віднесення позивача до пункту 8 Критерію ризиковості, прийнято контролюючим органом у межах своєї компетенції, а тому рішення визнається судом правомірним.

Крім того, суд дійшов висновку, що поданих разом з поясненнями документів не достатньо для підтвердження понесених витрат по закупівлі електроенергії, теплоенергії, вивозу ТПВ, комунальних послуг та послуг охорони. При цьому, можливість надання ТОВ "СМБ-Плюс" послуг охорони взагалі не підтверджено жодними документами, ні штатним розписом, який на вимогу контролюючого органу не подано позивачем, ні договором про залучення для надання вказаних послуг іншого суб`єкта господарювання.

У зв`язку із цим суд дійшов висновку, що рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Тернопільській області від 17.04.2024 № 10920993/44172668 та комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у м. Києві від 04.06.2024 № 11165512/44172668 є правомірними, а позовні вимоги у цій частині є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Крім того суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у частині визнання протиправним і скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві від 03.06.2024 № 11158949/44172668 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 06.04.2023.

Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів апеляційного суду, відповідають нормам матеріального та процесуального права, фактичним обставинам справи і є правильними з огляду на таке.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведені норми визначають, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (пункт 201.16 статті 201 ПК України).

Відповідно до пункту 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Критерії ризиковості платника податків на додану вартість викладені у Додатку 1 до Порядку № 1165, відповідно до яких таким критерієм є, зокрема:

«8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.»

Аналіз змісту указаного пункту свідчить про те, що законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Так, рішенню Комісії щодо відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної/розрахунку коригування, за наслідками чого здійснюється моніторинг платника податку, податкової накладної/розрахунку коригування.

При цьому, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації.

Таким чином, питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання товариством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації. При цьому моніторинг проводиться в автоматизованому порядку.

Зазначена позиція суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, що викладена у постанові від 23.06.2022 у справі № 640/6130/20.

Отже, пунктом 8 додатку № 1 Порядку № 1165 імперативно визначено, що підставою для його застосування повинна бути певна податкова інформація.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

У постанові від 22 липня 2021 року по справі № 520/480/20 Верховний Суд зауважив, що саме лише посилання Головного управління про те, що аналіз діяльності платника податків свідчить про наявність ризиків маніпулювання показниками податкової звітності та даними Єдиного реєстру податкових накладних, а також мінімізації платежів до бюджету, без належного обґрунтування і документального підтвердження, не може свідчити про відповідність рішення критеріям правомірності.

Суд апеляційної інстанції, не заперечуючи наявність у відповідача повноважень на прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, що передбачені, зокрема, пунктом 8 Додатку 1 до Порядку №1165, зауважує, що зазначене рішення має бути прийняте відповідачем з дотриманням порядку його прийняття та на підставі підтвердженої належними доказами податкової інформації, обсяг якої є достатнім для висновку про ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Суд апеляційної інстанції, здійснивши перевірку рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень щодо відповідності визначеним ч. 2 ст. 2 КАС України критеріям, вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ч. ч. 1 - 3 ст. 90 КАС України).

Обставини, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення, викладені у протоколі засідання Комісії від 09.02.2024 № 8.

Як встановлено судом, позивачем було надано контролюючому органу пояснення та копії наступних документів: рішення учасника ТОВ "СМБ-Плюс" від 08.09.23 про звільнення з посади директора ОСОБА_1 , призначення на посаду директора ОСОБА_2 та призначення ОСОБА_3 особою з правом вчинення дій, у тому числі підпису договорів; виписка з ЄДРЮО, описи документів, що подаються заявником для проведення державної реєстрації; ОСВ по рахунку 281 за період з 01.01.2022 року по 21.11.2023 рік, платіжні інструкції від 26.01.2024 на сплату податків та зборів за листопад 2023 (ЄСВ - 3124 грн, ПДФО - 1359 грн, військовий збір - 113,25 грн), платіжна інструкція від 19.10.2023 на сплату авансового платіжу з податку на прибуток за 2023 рік на суму 4500 грн.

По господарських операціях з реалізації продукції/послуг:

- по взаємовідносинах із ТОВ "Харківська Торгово-Інвестиційна Компанія" (код ЄДРПОУ 43544527) надано: договір поставки від 12.01.2024, рахунок на оплату, видаткова накладна від 26.01.2024, цукор на загальну суму 130 000,00 грн, платіжна інструкція від 26.01.2024 на суму 130 000,00 грн, рахунок на оплату, видаткова накладна від 19.01.2024, цукор на загальну суму 130 000,00 грн, платіжна інструкція від 19.01.2024 на суму 130 000,00 грн;

- по взаємовідносинах із ПАТ "Фабрика морозива Хладпром" (код ЄДРПОУ 39106394) надано: договір суборенди нежитлового приміщення від 01.01.2022 (склад площею 226 м кв., офісне приміщення площею 24,5 м кв., складське приміщення площею 216 м кв., яке складається з холодильної камери 57 м кв. та загальних складських приміщень площею 159 м кв., а також стоянку для двох одиниць автотранспорту за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14);

акт приймання-передачі по договору суборенди від 01.01.2022 (складське приміщення площею 226 м кв., офісне приміщення площею 24,5 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14);

акт приймання-передачі по договору суборенди від 01.02.2022 (склад площею 216 м кв., стоянку для двох одиниць автотранспорту за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14);

додаткова угода до договору суборенди від 01.05.2022;

акт приймання-передачі по договору суборенди від 01.05.2022 офісне приміщення площею 16,0 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

довіреність, видана ПАТ "Фабрика Морозова Хладпром" 15.09.2022 ОСОБА_4 ;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.09.2022 на загальну суму 44 892,70 грн, платіжна інструкція від 06.09.2022 на суму 63964,80 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.03.2023 на загальну суму 47161,85 грн, платіжна інструкція від 03.03.2023 на суму 47161,85 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.01.2022 на загальну суму 12816,74 грн, платіжна інструкція від 14.01.2023 на суму 12816,74 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 29.07.2022 на загальну суму 64325,40 грн, платіжна інструкція від 09.08.2022 на суму 64325,10 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.08.2022 на загальну суму 63964,80 грн, платіжна інструкція від 06.09.2022 на суму 63964,80 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.12.2022 на загальну суму 47725,24 грн, платіжна інструкція від 09.12.2022 на суму 47725,25 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 28.04.2023 на загальну суму 42488,75 грн, платіжна інструкція від 04.05.2022 на суму 42488,75 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.09.2022 на загальну суму 53559,48 грн, платіжна інструкція від 05.10.2022 на суму 53559,48 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.08.2022 на загальну суму 44373,35 грн, платіжна інструкція від 09.08.2022 на суму 44373,35 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.03.2022 на загальну суму 4833,62 грн, платіжна інструкція від 06.04.2022 на суму 37601,02 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 30.04.2022 на загальну суму 9388,27 грн, платіжна інструкція від 11.05.2022 на суму 9388,27 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.04.2022 на загальну суму 42309,24 грн, платіжна інструкція від 29.04.2022 на суму 37231,95 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 29.07.2022 на загальну суму 41941,05 грн, платіжна інструкція від 11.07.2022 на суму 41941,05 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.01.2023 на загальну суму 48933,60 грн, платіжна інструкція від 06.02.2023 на суму 23993,60 грн, платіжна інструкція від 08.02.2023 на суму 25000,00 грн

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.05.2022 на загальну суму 35566,24 грн, платіжна інструкція від 08.06.2022 на суму 35566,24 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.03.2022 на загальну суму 37601,02 грн, платіжна інструкція від 17.03.2022 на суму 9910,91 грн, платіжна інструкція від 06.04.2022 на суму 37601,02 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.01.2023 на загальну суму 47533,38 грн, платіжна інструкція від 09.01.2022 на суму 47533,38 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 28.02.2022 на загальну суму 12969,36 грн, платіжна інструкція від 07.02.2022 на суму 12969,36 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 31.01.2022 на загальну суму 4408,75 грн, платіжна інструкція від 07.02.2022 на суму 4408,75 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.06.2022 на загальну суму 41912,37 грн, платіжна інструкція від 08.06.2022 на суму 41912,37 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.11.2022 на загальну суму 47850,06 грн, платіжна інструкція від 07.12.2022 на суму 47850,06 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 29.04.2023 на загальну суму 47445,55 грн, платіжна інструкція від 06.04.2023 на суму 47445,55 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.12.2022 на загальну суму 45766,74 грн, платіжна інструкція від 09.01.2023 на суму 45766,74 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 28.02.2023 на загальну суму 43837,40 грн, платіжна інструкція від 06.03.2023 на суму 43837,40 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 28.02.2023 на загальну суму 4998,32 грн, платіжна інструкція від 06.03.2023 на суму 4998,32 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 30.11.2022 на загальну суму 45969,09 грн, платіжна інструкція від 09.11.2022 на суму 45969,09 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.05.2023 на загальну суму 48531,58 грн, платіжна інструкція від 08.05.2022 на суму 20000,00 грн, платіжна інструкція від 05.05.2022 на суму 28531,58 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 28.02.2023 на загальну суму 46741,80 грн, платіжна інструкція від 08.02.2023 на суму 20000,00 грн, платіжна інструкція від 06.02.2023 на суму 26741,80 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 31.03.2023 на загальну суму 50 475,50 грн, платіжна інструкція від 12.04.2023 на суму 20 000,00 грн, платіжна інструкція від 11.04.2023 на суму 30 475,50 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.05.2022 на загальну суму 42 473,30 грн, платіжна інструкція від 11.05.2022 на суму 42473,30 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 31.05.2023 на загальну суму 62 118,75 грн, платіжна інструкція від 15.06.2023 на суму 35 918,75 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 30.06.2022 на загальну суму 55 990,91 грн, платіжна інструкція від 11.07.2023 на суму 55 990,91 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (відшкодування витрат оренди офісу, холодильної камери) від 31.10.2022 на загальну суму 52 393,75 грн, платіжна інструкція від 09.11.2022 на суму 52 393,75 грн;

рахунок на оплату, акт надання послуг (оренда офісу, холодильної камери) від 31.10.2022 на загальну суму 44 594,99 грн, платіжна інструкція від 05.10.2022 на суму 44594,99 грн;

по господарських операціях з придбання продукції/послуг:

- по взаємовідносинах із ПАТ "Теофіпольський цукровий завод" (код ЄДРПОУ 05394995) (придбання цукру) надано:

Договір поставки від 09.03.2022, сертифікати відповідності на цукор 13.10.2021, 17.10.2022, сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів, протоколи випробувань зразків продукції, декларації виробника за 2022, 2023;

рахунок на оплату, видаткова накладна від 24.06.2022, цукор на загальну суму 572000,00 грн, ТТН від 24.06.2022, платіжна інструкція від 09.06.2022 на суму 300000,00 грн, платіжна інструкція від 09.06.2022 на суму 272000,00 грн;

рахунок на оплату, видаткова накладна від 06.07.2022, цукор на загальну суму 572000,00 грн, ТТН від 06.07.2022, платіжне доручення від 10.06.2022 на суму 300000,00 грн, платіжне доручення від 10.06.2022 на суму 272000,00 грн;

рахунок на оплату, видаткова накладна від 16.03.2022, цукор на загальну суму 484000,00 грн, ТТН від 16.03.2022, платіжне доручення від 10.03.2022 на суму 200000,00 грн, платіжне доручення від 10.03.2022 на суму 284000,00 грн;

Фільтрована виписка АТ КБ "Приватбанк" за період з 01.01.2022 по 16.11.2023 по взаємовідносинах із ТОВ "Україна 2001" (код ЄДРПОУ 35080933) (придбання цукру) надано:

Договір поставки від 25.05.2022 (цукор білий кристалічний), рахунок на оплату, видаткова накладна від 10.07.2023 (цукор на загальну суму 100000,00 грн), ТТН від 10.07.2023, платіжні інструкція від 03.06.2023 на суму 100000,00 грн;

рахунок на оплату, видаткова накладна від 30.05.2022 цукор на загальну суму 616000,00 грн, ТТН від 30.05.2022, платіжне доручення від 30.05.2022 на суму 200000,00 грн, платіжне доручення від 30.05.2022 на суму 200000,00 грн, платіжне доручення від 30.05.2022 на суму 139000,00 грн, платіжне доручення від 30.05.2022 на суму 77000,00 грн;

фільтрована виписка АТ КБ "Приватбанк" за період з 01.01.2022 по 16.11.2023.

- по взаємовідносинах із ТОВ "Агрокомбінат-Тернопіль" (код ЄДРПОУ 31138298) надано:

Договір оренди комплексу діючої пекарні від 20.02.2022, об`єкт оренди, комплекс по переробці зерна з вбудовано-прибудованою пекарнею та кондитерською дільницею, під літ. В", площею 290 м кв., розташований за адресою м. Тернопіль, вул. Поліська, 14 - термін дії договору - з 20.02.2022 по 19.02.2024; акт приймання-передачі від 20.02.2022 (комплекс по переробці зерна з вбудованою пекарнею за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14), Повідомлення про оренду комплексу діючої пекарні;

Договір оренди нежитлового приміщення від 01.01.2022 (офісні приміщення площею 356 м кв., складське приміщення площею 2440 м кв., за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14), термін дії договору - з 01.01.2022 по 30.11.2025, акт приймання-передачі від 01.01.2022;

Додаткова угода від 09.06.2023 про розірвання договору оренди від 20.02.2022;

Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) комплекс по переробці зерна з вбудовано-прибудованою пекарнею та кондитерською дільницею, під літ. "В", площею 290 м кв. за адресою м. Тернопіль, вул.Поліська,14;

Додаткова угода від 09.06.2023 про розірвання договору оренди від 01.01.2022;

Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) офісні приміщення площею 356 м кв., складське приміщення площею 2440 м кв., за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

Договір від 01.03.2022 (послуги з вивантаження вантажу);

Акт здачі-приймання робіт від 17.03.2022 (послуги вантажників на загальну суму 500 грн);

Акт здачі-приймання робіт від 31.05.2022 (послуги вантажників на загальну суму 500 грн);

Акт здачі-приймання робіт від 25.06.2022 (послуги вантажників на загальну суму 500грн);

Акт здачі-приймання робіт від 07.07.2022 (послуги вантажників на загальну суму 500грн);

Акт здачі-приймання робіт від 11.07.2022 (послуги вантажників на загальну суму 500грн);

Платіжні доручення від 17.03.2022, 01.06.2022, 25.06.2022, 07.07.2022, 13.07.2022 на суму 500грн.

- по взаємовідносинах із ТОВ "Західагроінвест" (код ЄДРПОУ 35969591) надано:

Договір оренди відкритого майданчика від 01.01.2022, термін дії договору- з 01.01.2022 року по 30.11.2025, акт приймання-передачі від 01.01.2022 (частина асфальтованого відкритого майданчику площею 750 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14);

Додаткова угода від 09.06.2023 про розірвання договору оренди відкритого майданчика від 01.01.2022;

Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) частина асфальтованого відкритого майданчику площею 750 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

- по взаємовідносинах із ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086) надано:

Договір оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023, термін дії договору - з 10.06.2023 по 09.06.2025, акт приймання-передачі від 01.01.2022 (офісні приміщення площею 529 м кв., складські приміщення площею 3059 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14);

Угода від 02.12.2023 про заміну сторони в Договорі оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023, новий орендодавець - ТОВ "ВТК Вердон" (код ЄДРПОУ 45276953);

Додаткова угода від 01.08.2023 про внесення змін до договору оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023 щодо зміни об`єкту оренди: офісні приміщення площею 200 м кв., складські приміщення площею 1752 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

Акт приймання-передачі від 01.08.2023 повернення (офісні приміщення площею 329 м кв., складські приміщення площею 1307 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

Додаткова угода від 01.12.2023 про внесення змін до договору оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023 щодо зміни об`єкту оренди: офісні приміщення площею 20 м кв., складські приміщення площею 561,5 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14;

Акт приймання-передачі від 01.12.2023 повернення (офісні приміщення площею 180 м кв., складські приміщення площею 1190,5 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14.

- по взаємовідносинах із ТОВ "АВ Метал Груп" (код ЄДРПОУ 36441934) надано:

Договір поставки від 23.03.2022, видаткова накладна від 25.03.2022 (швелер на загальну суму 47091,60 грн), видаткова накладна від 04.04.2022 (арматура, дріт на загальну суму 71396,64 грн), видаткова накладна від 17.10.2022 (арматура, дріт на загальну суму 30003,40 грн), видаткова накладна від 09.12.2022 (труби на загальну суму 24015,90 грн), платіжна інструкція від 23.03.2022 на суму 47548,80 грн, платіжне доручення від 29.03.2022 на суму 71 396,64 грн, платіжні інструкція від 17.10.2022 на суму 30 000,00 грн, платіжні інструкція від 07.12.2022 на суму 24 015,90 грн.

- по взаємовідносинах із ТОВ "Ліхтнер Бетон Тернопіль" (код ЄДРПОУ 33866733) надано:

Договір поставки від 22.02.2022, видаткова накладна від 23.02.2022 (бетон, доставка бетону на загальну суму 3624,0 грн), видаткова накладна від 11.03.2022 (бетон, доставка бетону на загальну суму 10176,0 грн), видаткова накладна від 04.04.2022 (бетон, доставка бетону на загальну суму 13356,00 грн), платіжне доручення від 23.02.2022 на суму 3624,00 грн, платіжне доручення від 15.03.2022 на суму 10176,00 грн, платіжне доручення від 05.04.2022 на суму 13356,00 грн, паспорт на бетонну суміш, ТТН від 11.03.2022, ТТН від 23.02.2022, ТТН від 04.04.2022.

- по взаємовідносинах із ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) надано:

Договір перевезення вантажу від 16.03.2022, акт надання послуг від 17.03.2022, послуги перевезення цукру на загальну суму 6000,00 грн, акт надання послуг від 31.05.2022, послуги перевезення цукру на загальну суму 6000,00 грн, акт надання послуг від 06.07.2022, послуги перевезення цукру на загальну суму 6000,00 грн, платіжна інструкція від 17.03.2022 на суму 6000,00 грн, платіжна інструкція від 06.07.2022 на суму 6000,00 грн, платіжна інструкція від 31.05.2022 на суму 6000,00 грн.

- по взаємовідносинах із ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_2 ) надано:

Договір перевезення вантажу від 22.06.2022, акт надання послуг від 10.07.2023, (послуги перевезення на загальну суму 6600,00 грн), акт надання послуг від 24.06.2022 (послуги перевезення на загальну суму 6200,00 грн), платіжна інструкція від 24.06.2022 на суму 6200,00 грн, платіжна інструкція від 10.07.2023 на суму 6600,00 грн.

- по взаємовідносинах із ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_3 ) надано:

Договір купівлі-продажу від 09.09.2022, видаткова накладна від 22.06.2023 (пінополістирол на загальну суму 3600,04 грн), платіжна інструкція від 13.07.2023 на суму 3600,04 грн, видаткова накладна від 26.05.2023 (акрил, база силіконової штукатурки на загальну суму 52628,94 грн), платіжна інструкція від 07.06.2023 на суму 10000,00 грн, платіжна інструкція від 13.06.2023 на суму 20000,00 грн, платіжна інструкція від 16.06.2023 на суму 22628,94 грн, видаткова накладна від 20.12.2022 (база штукатурка, кутник пластмасовий на загальну суму 27962,06 грн), платіжна інструкція від 18.01.2023 на суму 27962,06 грн, видаткова накладна від 22.09.2022 (дюбеля, кутник, піно полістирольні плити на загальну суму 16694,58 грн), платіжна інструкція від 19.10.2022 на суму 16694,58 грн, видаткова накладна від 29.08.2022 (база штукатурка , пігмент на загальну суму 5921,69 грн), платіжна інструкція від 19.09.2022 на суму 5921,69 грн, видаткова накладна від 26.08.2022 (база штукатурка, пігмент на загальну суму 23663,15 грн), платіжна інструкція від 09.09.2022 на суму 23663,15 грн.

- по взаємовідносинах із ТОВ "Фуд Трейдінг Компані" (код ЄДРПОУ 39204708) надано:

Договір від 01.06.2023, рахунок на оплату, видаткова накладна від 03.07.2023 (демонтаж, настіл керамічної плитки, ремонт фасаду на загальну суму 48560,00 грн), платіжна інструкція від 04.07.2023 на суму 48560,00 грн.

- по взаємовідносинах із ТОВ "Євромета Про" (код ЄДРПОУ 33883282) надано:

Договір поставки від 01.01.2023, видаткова накладна від 25.09.2023 (гіпсокартонна плита, кутик, дюбеля на загальну суму 3844,98 грн), платіжна інструкція від 24.08.2023 на суму 3919,92 грн, видаткова накладна від 11.08.2023 (клей для керамограниту на загальну суму 3919,92 грн), платіжна інструкція від 28.09.2023 на суму 3844,98 грн, видаткова накладна від 20.07.2023 (клей для керамограниту на загальну суму 3919,92 грн), платіжна інструкція від 25.07.2023 на суму 3919,92 грн.

- по взаємовідносинах із ПП "Будторг-Агро" (код ЄДРПОУ 41819536) надано:

Договір від 03.04.2023, рахунок на оплату, видаткова накладна від 02.05.2023 (виготовлення металевих дверей, ремонт дахового покриття на загальну суму 57880,00 грн), платіжна інструкція від 10.05.2023 на суму 57880,00 грн.

Як слідує із протоколу засідання Комісії від 09.02.2024 № 21, за результатами проведеного аналізу документів, наданих ТОВ "СМБ-Плюс" (код ЄДРПОУ 44172668), даних інформаційного фонду ДПС, контролюючим органом встановлено таке.

Відповідно до відомостей за формою 20-ОПП поданою до контролюючого органу у платника наявні такі об`єкти оподаткування: Офіс, майданчик, склад за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14

Згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", у періоді з 01.01.2022 по 29.01.2024 (дата складання Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності ТОВ "СМБ-Плюс" (код ЄДРПОУ 44172668) критеріям ризиковості платника податку) підприємством оформлено наступні документи на оренду нерухомого майна:

1) з 20.02.2022 по 09.06.2023:

Договір оренди комплексу діючої пекарні від 20.02.2022, об`єкт оренди, розташований за адресою м. Тернопіль, вул. Поліська, 14 - комплекс по переробці зерна з вбудовано-прибудованою пекарнею та кондитерською дільницею, під літ. "В", площею 290 м кв., термін дії договору - з 20.02.2022 по 19.02.2024; акт приймання-передачі від 20.02.2022 (комплекс по переробці зерна з вбудованою пекарнею за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14). Орендодавець - ТОВ "Агрокомбінат-Тернопіль" (код ЄДРПОУ 31138298).

Згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", підприємство Додатковою угодою від 09.06.2023 розірвало договір оренди від 20.02.2022. (Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) комплекс по переробці зерна з вбудовано-прибудованою пекарнею та кондитерською дільницею, під літ. "В", площею 290 м кв. за адресою м. Тернопіль, вул. Поліська,14).

2) з 01.01.2022 по 09.06.2023:

Договір оренди нежитлового приміщення від 01.01.2022 за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 - офісні приміщення площею 356 м кв., складське приміщення площею 2440 м кв., термін дії договору - з 01.01.2022 по 30.11.2025, акт приймання-передачі від 01.01.2022.

Згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", а саме додаткової угоди від 09.06.2023 розірвано договір оренди від 01.01.2022 (Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) офісні приміщення площею 356 м кв., складське приміщення площею 2440 м кв., за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14).

ТОВ "Агрокомбінат - Тернопіль" (код ЄДРПОУ 31138298): реєстрація платника ПДВ припинена з 15.05.2012.

3) з 01.01.2022 по 09.06.2023

Підприємство орендує частину асфальтованого відкритого майданчику площею 750 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 у ТОВ "Західагроінвест" (код ЄДРПОУ 35969591) згідно договору оренди відкритого майданчика від 01.01.2022, термін дії договору- З 01.01.2022 по 30.11.2025.

Згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", підприємство Додатковою угодою від 09.06.2023 розірвано договір оренди відкритого майданчика від 01.01.2022 (Акт приймання-передачі від 09.06.2023 (повернення) частина асфальтованого відкритого майданчику площею 750 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14).

ТОВ "Західагроінвест" (код ЄДРПОУ 35969591) реєстрація платника ПДВ припинена з 27.05.2011.

4) з 10.06.2023 по 29.01.2024:

ТОВ "СМБ-Плюс" орендує офісні приміщення площею 529 м кв., складські приміщення площею 3059 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 у ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086). Договір оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023, термін дії договору - з 10.06.2023 по 09.06.2025, акт приймання-передачі від 10.06.2023 (офісні приміщення площею 529 м кв., складські приміщення площею 3059 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд.14).

ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086) дата державної реєстрації платника: 04.04.2023, реєстрація платника ПДВ діюча з 01.07.2023р.

Згідно угоди від 02.12.2023 замінено сторону в Договорі оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023: "новий орендодавець" - ТОВ "ВТК Вердон" (код ЄДРПОУ 45276953).

ТОВ "ВТК Вердон": дата державної реєстрації платника - 30.11.2023, реєстрація платника ПДВ відсутня.

Згідно додаткової угоди від 01.08.2023 "Про внесення змін до договору оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023" сторонами внесено зміни до пункту 1.1 Договору, зокрема викладено його в новій редакції щодо зміни об`єкту оренди: офісні приміщення площею 200 м кв., складські приміщення площею 1752 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 (Акт приймання-передачі від 01.08.2023 повернення (офісні приміщення площею 329 м кв., складські приміщення площею 1307 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14).

Також, згідно додаткової угоди від 01.12.2023 про внесення змін до договору оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023 сторонами внесено зміни до пункту 1.1 Договору, зокрема викладено його в новій редакції щодо зміни об`єкту оренди: офісні приміщення площею 20 м кв., складські приміщення площею 561,5 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 (Акт приймання-передачі від 01.12.2023 повернення (офісні приміщення площею 180 м кв., складські приміщення площею 1190,5 м кв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14).

Поряд із цим Договір оренди нежитлового приміщення від 01.01.2022 (офісні приміщення площею 356 м кв., складське приміщення площею 2440 м кв., за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14) термін дії якого з 01.01.2022 по 30.11.2025 не оформлено нотаріально, відтак Комісія дійшла висновку, що він не є такими, що пройшов державну реєстрацію (відсутні відповідні реквізити у вказаному договору та відсутні відповідні дані у Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно).

Згідно статті 793 Цивільного Кодексу України (із змінами та доповненнями) (далі- ЦКУ) договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню, крім договору, предметом якого є майно державної або комунальної власності, який підлягає нотаріальному посвідченню у разі, якщо він укладений за результатами електронного аукціону строком більше ніж на п`ять років.

Згідно статті 794 ЦКУ право користування нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки, підлягає державній реєстрації відповідно до закону, крім випадку, передбаченого частиною другою статті 793 цього Кодексу, якщо договір, укладений за результатами електронного аукціону, предметом якого є майно державної або комунальної власності.

Згідно статті 638 ЦКУ договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Тому, відсутність нотаріального посвідчення договору оренди нежитлового приміщення, укладеного на три роки і більше, свідчить про відсутність укладення договору, а відповідно і відсутність будь-яких правових наслідків для сторін за таким договором.

Окрім цього, Комісією встановлено, що за даними ЄРПН відсутнє придбання послуг оренди об`єктів оподаткування, послуг оренди місць зберігання у ТОВ "Агрокомбінат-Тернопіль", код ЄДРПОУ 31138298 (реєстрація платника ПДВ припинена 15.05.2012), ТОВ "Західагроінвест", код ЄДРПОУ 35969591 (реєстрація платника ПДВ припинена 27.05.2011), ТОВ "Вердон", код ЄДРПОУ 45124086 (дата державної реєстрації платника: 04.04.2023, реєстрація платника ПДВ діюча 01.07.2023), ТОВ "ВТК Вердон" (код ЄДРПОУ 45276953) (дата державної реєстрації платника - 30.11.2023, реєстрація платника ПДВ відсутня).

Також згідно даних інформаційного фонду ДПС встановлено, що ТОВ "Агрокомбінат - Тернопіль" (код ЄДРПОУ 31138298), ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086), ТОВ "ВТК Вердон" (код ЄДРПОУ 4527б953) жодного разу (в тому числі за 2022, 2023 роки) не подавали до контролюючого органу податкових декларацій по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Згідно Фінансової звітності малого підприємства за 2022 рік станом на 31.12.2022 балансова вартість основних засобів - 175,2 тис. грн (первісна вартість - 206,1 тис. грн).

Кількість найманих працівників у вересні 2023 згідно відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 3-ий квартал 2023 (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) складає - 2 працівника, середня зарплата - 5500,00 грн. При цьому мало місце звільнення 1 працівника з роботи 11.09.2023 та прийняття іншого працівника 12.09.2023. Здійснено заміну керівника ОСОБА_8 на Миронова Вадима Анатолійовича.

Кількість найманих працівників у жовтні 2023 згідно відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 4-ий квартал 2023 (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) складає - 2 працівника, середня зарплата - 4272,73 грн.

Кількість найманих працівників у листопаді 2023 згідно відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 4-ий квартал 2023 (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) складає 3 працівника, середня зарплата - 3833,33 грн.

Кількість найманих працівників у грудні 2023 згідно відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 4-ий квартал 2023 (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) складає - 1 працівник, середня зарплата - 4000,00 грн

Рівень податкового навантаження по ПДВ за період з січня 2023 по січень 2024 при обсязі постачання 4517,9 тис. грн - 0,59 % , (рядок 18 декларації за 2023 рік - 2б,8тис. грн), р.21 "Сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду" за грудень 2023 - 40,03 тис. грн.

Основні постачальники за 2022 -2023 рік:

ТОВ "Акорд-С" - 01.12.2021-01.12.2023: металопластикові конструкції;

ПАТ "Теофіпольський цукровий завод" - 10.03.2022 - 10.06.2022: цукор;

ТОВ " Україна 2001" - 30.05.2022-03.06.2022: цукор;

ТОВ " АВ Метал Груп" - 23.03.2022-13.11.2023: арматура, дріт, швелер, труба;

ОСОБА_9 - 20.04.2022-30.08.2022: за послуги по влаштуванню промислової бетонної підлоги площею 275 м кв. на об`єкті за адресою: м. Тернопіль. вул. Поліська, 14;

ОСОБА_10 - 01.11.2022-21.11.2022: за послуги по влаштуванню промислової бетонної підлоги на об`єкті за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, 14;

ОСОБА_7 - 09.08.2022-13.09.2023: база і штукатурка (баранчик) 1,5 мм силікатно-силіконова Optoplast Siloxith 25 кг (Польща); база силікатно-силіконової штукатурки BOLIX SI-SIT 1,5KA 30 30 кг (Польща); декоративна штукатурка BOLIX TMDECO MINERAL WHITE TMD 37 25 кг(Польща); Пінополістирол екструдований 20мм (Україна); суміш клейова і армуюча для теплоізоляції ANSERGLOB ВСХ 40, 25 кг (Укр.); армуючий клей для пінополістиролу та мінеральної вати POLIMIN П-20 ТЕПЛО-ФАСАД АРМ 25 кг (Укр.); пінополістирольні плити ECOTHERM 35 FASAD, EPS 50, товщина 30 мм (Україна); акрил для ТМ 1000 кг (Польща); фарба фасадна "Pyramide structure " Rainbow 10л (Україна); клей для пінополістиролу та мінеральної вати POLIMIN П-19 ТЕПЛО-ФАСАД 25кг (Укр.); пігмент 154 OxiDGR XYG (Польща); склосітка штук. ССА 160 (шир.100 CM) blue рул.=50 м кв (Хорватія); дюб. д/теплоіз. 10X120 Сірий цвях пласт. (Україна); кутник пластмасовий з сіткою 3 м 7*7 СМ125г. м кв. GP (Україна); дюб..д/теплоіз. 10x70 сірий цвях пласт. (Україна);

ТОВ "Ліхтнер бетон Тернопіль" - 23.02.2022-26.08.2022: БСГТ-В25 Р4 М300 (552132 Бетон М- 300), доставка бетону до місця замовника.

Так, Комісією встановлено взаємовідносини з ризиковими контрагентами постачальниками, зокрема:

ПАТ "Теофіпольський цукровий завод" (код ЄДРПОУ 5394995), 2217-ГУ ДПС у Хмельницькій обл. (Теофіпольський р-н), вид діяльності - 10.81 виробництво цукру, включено до переліку ризикових з 14.09.2023, з яким ТОВ "СМБ-Плюс" (код ЄДРПОУ 44172668) у періоді з 10.03.2022 по 10.06.2022 оформлено господарські операції з придбання товару номенклатури - цукор в кількості 66 тон на загальну суму 1628,0 тис. грн, у тому числі ПДВ - 271,0 тис. грн;

ТОВ "Україна 2001" (код ЄДРПОУ 35080933), 3100- Центральне МУ ДПС по роботі з ВПП, вид діяльності - 01.11 вирощування зернових культур, включено до переліку ризикових з 26.10.2023, з яким ТОВ "СМБ-Плюс" (код ЄДРПОУ 44172668) у періоді з 30.05.2022 по 03.06.2022 оформлено господарські операції з придбання товару номенклатури - цукор в кількості 25,44827 тон на загальну суму 716,0 тис. грн, у тому числі ПДВ - 119,0 тис. грн.

Загалом операції з придбання цукру підприємство здійснювало в березні, травні, червні 2022 в кількості 91,44827 т на загальну суму 2344,0 тис. грн, в тому числі ПДВ 390,7 тис. грн.

Також за даними ЄРПН Комісією встановлено, що ТОВ "СМБ-Плюс" 21.09.2023 реалізувало на ТОВ "Лоскор" (код 44961446) цукор в кількості 5 т на загальну суму 110,5 тис. грн, в т. ч. ПДВ 18,4 тис. грн. При чому ціна реалізації 18416,67 грн без ПДВ, що наближено до ціни придбання в березні 2022 - 18333,33 грн (в травні 2022 ціна придбання - 23333,33 грн, в червні 2022 - 21 666,67 грн, 24 166,67 грн). Ринкова ціна на цукор у вересні 2023 (за даними ЄРПН по інших продавцях цукру) становить 23-24 тис. грн без ПДВ за одну тонну.

Крім того, згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", Комісією встановлено, що підприємство у січні 2024 реалізувало на ТОВ "Харківська Торгово-Інвестиційна Компанія" (код ЄДРПОУ 43544527) цукор в кількості 10 тон на загальну суму 260 тис. грн, в т. ч. ПДВ 43,3 тис. грн. Станом на 08.02.2024 за даними ЄРПН відсутня реєстрація податкових накладних по вказаній господарській операції.

Також встановлено, що попри наявність операцій з реалізації цукру у вересні 2023 платником надано ОСВ по рахунку "281" за період 01.01.2022 - 21.11.2023, за якою на центральному складі підприємства знаходиться 91 448 тонн цукру на загальну суму за обліком 1953333,33 грн, що не відповідає розрахунковому залишку за даними ЄРПН (86,44827 тон) на вказану дату.

ОСВ по рахунку "281", інвентаризаційні описи товарів на складі ТОВ "СМБ-Плюс", які б охоплювали періоди після 21.11.2023, платником не надано.

Згідно пояснень підприємства "закупки велись з метою організації виробництва казінак, зефіру та інших кондитерських виробів, для чого був заключений договір оренди на комплекс діючої пекарні з ТОВ "Агрокомбінат-Тернопіль" №20/02/2022 від 20 лютого 2022. У зв`язку з початком повномасштабної війни та переходом в ряди тер. оборони головного технолога, вимушені тимчасово призупинити запуск виробництва, зберігши на складі закуплену сировину до завершення дії військового стану та відновлення діяльності".

Однак, Комісією встановлено, що ТОВ "СМБ-Плюс" за перший квартал 2022 відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) не подавав. Згідно поданої звітності за 2 квартал 2022 у квітні працівники відсутні, у травні-червні нараховано та виплачено доходи в сумі 3250 грн в місяць ОСОБА_3 , який водночас виступає керівником ТОВ "Лоскор", код 44961446, ТОВ "ВТК "Вердон", код 45276953 та засновником "Дербі-Капітал", код 42074739. А придбання цукру здійснювалось в березні, травні, червні 2022 - вже після початку повномасштабної війни.

На підтвердження операцій з розвантаження цукру ТОВ "СМБ-Плюс" надано Комісії договір, акти виконаних робіт та платіжні поручення/інструкції з ТОВ "Агрокомбінат-Тернопіль" (код ЄДРПОУ 31138298).

Однак, Комісією встановлено, що останній відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору (додаток 4ДФ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) за 1 та 2 квартал 2022 не подавав. Загалом за 2022-2023 роки підприємством подані лише податкові розрахунки земельного податку, що ставить під сумнів можливість надання "послуг вантажника".

Крім того, Комісією встановлено взаємовідносини з ризиковим контрагентом постачальником, зокрема:

ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086), 1918- ГУ ДПС у Тернопільській обл., вид діяльності - 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель, включено до переліку ризикових з 21.09.2023.

Згідно документів наданих ТОВ "СМБ-Плюс", підприємство орендувало відповідно до Договору оренди нежитлових приміщень від 10.06.2023, офісні приміщення площею 529 м кв., складські приміщення площею 3059 м кв., частина майданчика за адресою: м. Тернопіль, вул. Поліська, буд. 14 у ТОВ "Вердон" (код ЄДРПОУ 45124086) відповідно до бухгалтерських документів.

Але, за даними ЄРПН відсутнє придбання послуг оренди об`єктів оподаткування, послуг оренди місць зберігання у ТОВ "Вердон", (дата державної реєстрації платника: 04.04.2023, реєстрація платника ПДВ діюча з 01.07.2023).

Також, Комісією встановлено, що в порушення абзацу 1 п.4 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 в деклараціях з ПДВ за березень, травень, червень 2022 року не заповнено р.10.4 по наданих послугах вантажників від неплатника ПДВ.

Основні покупці за 2022 -2023 рік:

ТОВ "Фабрика морозива Хладпром" - 10.01.2022-31.05.2023: Оренда офісу, Оренда холодильної камери, Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії на 31/01 (оф№1 4764-4931);

ПАТ "Київстар" - 29.11.2021-27.11.2023: Оренда нежитлового приміщення, За використання нежитлового приміщення;

ТОВ "ТД "Финтрейд" - 05.04.2022-07.11.2023: Оренда офісу, Оренда складу, Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії, Відшкодування (часткове) витрат теплоенергії, Відшкодування (часткове) комунальних послуг, Відшкодування за послуги по охороні;

ТОВ "Бета Про" - 13.01.2022-31.12.2022: Оренда складу, Передоплата за оренду нежитлового приміщення, Відшкодування за послуги по охороні, Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії;

ТОВ "Євромета Про"- 13.01.2023-08.06.2023: Оренда складу, Перерахування орендної плати офісу, Відшкодування (часткове) комунальних послуг;

Михайлів С. Б. - 04.04.2022-30.11.2023: Оренда прилеглої території (грудень 2022), Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії та втрат в лінії 10% станом на 30/11 (8737- 8546), Перерахування орендної плати за нежитлове приміщення грудень 2022 (27526,85*100.7%- 27335,50);

ОСОБА_11 - 11.01.2022-29.04.2023: Оренда складу, прилеглої тер. грудень 2022 (без індексації), Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії та втрат в лінії на 30/12 (33333-33151+офіс), Перерахування орендної плати офісу за листопад 2022 (2317,65*100,7%-2317,65);

ТОВ "ЮА-Стандарт" - 06.01.2022-31.05.2023: Оренда офісу січень 2023 (без індексації), Відшкодування (часткове) витрат по вивозу ТПВ, Перерахування орендної плати за листопад 2022 (7595,82*100,7%-7595,82);

ТДТУ ім. І. Пулюя - 07.02.2022-18.12.2023: Відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії за листопад 2022;

ТОВ "Лоскор" - 21.09.2023: цукор.

Покупці, що відповідають критеріям ризиковості відсутні.

Експортні поставки за період 01.01.2022 по 31.12.2023 - 0 тис. грн

Також Комісією встановлено, що ввезені на митну територію України товари за період 01.01.2022 по 31.12.2023 - 160,84 тис. грн, а саме 25.03.2022, номенклатура товару: "Легковий автомобіль, з бензиновим гібридним двигуном, що був у використанні - 1шт: Марка автомобіля - TOYOTA; Модель автомобіля - PRIUS; Номер кузова (VIN) - НОМЕР_4 ; Номер двигуна - немає даних; Номер шасі - немає даних" із США.

За результатами декларування податку на прибуток за 2022 рік рівень податкової віддачі з податку на прибуток складає 0,03 % (дохід (рядок 01) 5449,1 тис. грн), об`єкт оподаткування (рядок 4) - 9,7 тис. грн), податок на прибуток (рядок 17) - 1,7 тис. грн

Також Комісією встановлено, що середньомісячна питома вага сплачених податкових платежів до бюджету (50,1 тис. грн) в обсязі реалізації за виписаними податковими накладними /розрахунками коригування (4517,9 тис. грн) у періоді з 01.01.2023 по 01.01.2024 складає 1,11 %.

У 2024 році платником сплачено ЄСВ-6,8 тис. грн, ПДФО - 1,4 тис. грн. Сума податкового ліміту станом на 07.02.2024 - 87,7 тис. грн.

Загальний ліміт сформовано, виходячи з такого:

2025,7 тис. грн - ПДВ за отриманими податковими накладними з номенклатурою: металопластикові конструкції, цукор - питома вага 19,5%, арматура, дріт, швелер, труба, послуги по влаштуванню промислової бетонної підлоги, штукатурка (баранчик) 1,5 мм, силікатно-силіконова Optoplast Siloxith, бетон М-300, доставка бетону до місця замовника, виготовлення технічного паспорта на приміщення по вул. Поліська, 14; + 27,0 тис. грн - поповнення рахунку ПДВ; + 39,4 реєстрація митної декларації; +2,2 - реєстрація суми overdraft; - 641,7 тис. грн - реєстрація перевищення ПЗ над сумою податку; - 2,0 тис. грн - реєстрація ПН/РК, видана неплатнику ПДВ; - 1362,8 тис. грн - сума ПДВ за виданими накладними з номенклатурою: оренда офісу, оренда холодильної камери, відшкодування (часткове) витрат активної електроенергії, відшкодування (часткове) витрат теплоенергії, відшкодування (часткове) комунальних послуг, відшкодування за послуги по охороні, передоплата за оренду нежитлового приміщення, відшкодування за послуги по охороні.

Сума поповнення ліміту у СЕА ПДВ у періоді з 01.01.2023 по 31.12.2023 складає 27,0 тис. грн. Сума ПДВ за виписаними податковими накладними /розрахунками коригування за зазначений період складає 252,8 тис. грн. Питома вага суми поповнення ліміту у СЕА ПДВ у сумі ПДВ за виписаними податковими накладними/розрахунками коригування у періоді з 01.01.2023 по 31.12.2023 складає 10,7 %.

З огляду на зазначене Комісією запропоновано залишити діючим запис про відповідність ТОВ "СМБ-Плюс" критеріям ризиковості, оскільки надані платником пояснення, копії документів та дані Інформаційного фонду ДПС станом на 09.02.2024 не спростовують попередньо відібрані ймовірні ризики та не дають підстави для виключення з переліку ризикових платників.

У контексті наведеного варто зауважити, що у разі наявності у контролюючого органу інформації, що може свідчити про вчинення позивачем порушень вимог податкового законодавства, такий орган не позбавлений можливості призначити та провести документальну перевірку платника податку, за результатами якої дослідити питання ведення ним господарської діяльності та правомірності відображення її результатів у податковому обліку.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23.10.2018 по справі № 822/1817/18, від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18.

Як видно з матеріалів справи позивачем не усунуто ризики, які стали підставою для віднесення його до переліку ризикових платників.

Враховуючи наведене, колегія суддів апеляційної інстанції дослідивши і надавши оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваження комісії контролюючого органу, та дійшов висновку, що рішенням правомірно встановлено відповідність позивача пункту 8 Критерію ризиковості, таке містить мотиви та обґрунтування його прийняття, оскільки з його тексту можна встановити зміст цього рішення, зокрема, підстави віднесення позивача до пункту 8 Критерію ризиковості, прийнято контролюючим органом у межах своєї компетенції

Щодо іншої частини позовних вимог з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві від 03.06.2024 № 11158949/44172668 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 06.04.2023, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає таке.

Відповідно до пункту201.1 статті 201 Податкового кодексу Українина дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з абзацами 1, 10 пункту201.10 статті 201 Податкового кодексу Українипри здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цьогоКодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Пунктом201.16 статті 201 Податкового кодексу Українивстановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок № 1246) відповідно до пункту 2 якого податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимогПК Українив електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 12 Порядку № 1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку № 1246).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (пункт 15 Порядку №1246).

Згідно з п. 17 Порядку № 1246 у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).

Пунктами 2-7 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Також, постановою Кабінету Міністрів України 11.02.2019 № 1165Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладнихзатверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (даліПорядок № 1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (даліРеєстр, ЄРПН), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.

Відповідно до п. 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів УкраїниПро електронні документи та електронний документообіг,Про електронні довірчі послугита Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Законодавцем не визначено чіткого переліку документів, які платник податку може подати до контролюючого органу, такий перелік визначається платником податку на власний розсуд у кожному випадку окремо, в залежності від підстав зупинення реєстрації податкової накладної.

Таким чином, при зупиненні реєстрації податкової накладної з посиланням на ненадання платником податків достатніх документів, контролюючий орган має чітко зазначити конкретний вид критерію ризиковості платника податку та навести у розрізі визначеного критерію перелік документів, надання яких дасть можливість прийняти податкову накладну до реєстрації.

Суд також зазначає, що вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки закріплює диференціацію документів, які є достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, залежно від встановленої відповідності податкової накладної тому чи іншому критерію.

Як видно з матеріалів справи, в оскаржуваному рішенні зазначено про відповідність платника ТОВ "СМБ-Плюс" критеріям ризиковості платника, зокрема пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме: "у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування."

Також, комісією регіонального рівня прийнято вказане рішення про відповідність платника Критеріям ризиковості платника ПДВ не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації, що має передувати моніторингу платника податку, моніторингу такої накладної/розрахунку коригування, а прийнято у зв`язку з наявною податковою інформацією, що отримана з баз даних ДПС під час виконання функцій контролю.

Як правильно зазначив суд першої інстанції, в оскаржуваному рішенні в рядку "Податкова інформація" не зазначено суть та характер наявної податкової інформації, що стала підставою для прийняття такого рішення, не ідентифіковано конкретні ризикові операції та/або податкові накладні платника, в яких були зафіксовані такі операції. Натомість контролюючим органом лише процитовано зміст пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків.

Колегія суддів зауважує, що Критерії ризиковості платника ПДВ визначені у додатку 1 до Порядку № 1165, відповідно до пункту 8 якого таким критерієм є: "у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування".

Отже, пунктом 8 додатку № 1 Порядку № 1165 імперативно визначено, що підставою для його застосування повинна бути певна податкова інформація.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Як видно із матеріалів справи між ТОВ "СМБ-Плюс" та ТОВ "Фабрика морозива Хладпром" 01 січня 2022 року був укладений Договір суборенди нежитлового приміщення б/н від 01.12.2020, згідно п.1.1 суборендодавець передає в тимчасове платне володіння і користування (суборенду), а суборендар приймає складське приміщення площею 226 м кв., офісне приміщення площею 24,5 м кв., складське приміщення площею 216 м кв., (яке складається з холодильної камери площею 57 м кв. та загальних складських приміщень площею 159 м кв.), а також стоянку для двох одиниць автотранспорту, що знаходяться за адресою: Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Поліська, 14.

Згідно цього Договору надано послуги з суборенди, та виставлений рахунок на оплату № 152 від 01.04.2023 на суму 47 445,55 грн в тому числі 7907,59 грн, та акт надання послуг № 168 від 29.04.2023 на суму 47 445,55 грн. Оплату здійснено 06.04.2023 згідно платіжної інструкції № 1984. Цей договір був розірваний 31.05.2023.

А тому, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що поданих разом з поясненнями документів було достатньо для реєстрації податкової накладної

Враховуючи наведене вище, відповідачем не доведено існування підстав для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку з відповідним внесенням до переліку ризикових суб`єктів господарювання, тобто відповідач діяв не у спосіб визначений законодавством, тому оскаржуване рішення, як акт індивідуальної дії, не відповідає критеріям обґрунтованості та вмотивованості, є протиправним, що в свою чергу є підставою для його скасування.

Відтак, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у частині визнання протиправним і скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві від 03.06.2024 №11158949/44172668 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 06.04.2023.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, колегія суддів враховує таке.

Згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК України податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється, зокрема, у день набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є протиправним, що дає підстави для висновку про необхідність ефективного відновлення порушеного права позивача шляхом його скасування і зобов`язання ДПС України зареєструвати ПН №6 від 06.04.2023 датою її подання; і таке не є втручанням в дискреційні повноваження відповідача.

Таким чином колегія суддів дійшла переконання, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини у справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З урахуванням викладеного, рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують, тому підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. ст.229,308,310,315,316,321,322,325,328 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "СМБ-Плюс" та Головного управління ДПС у м. Києві залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2024 року в адміністративній справі № 500/3805/24 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини п`ятоїстатті 328 КАС України.

Головуючий суддя Р. Й. Коваль судді В. В. Гуляк Р. В. Кухтей

СудВосьмий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123990911
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю