Копія Справа №678/1744/24
Провадження №2-678-545/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 грудня 2024 року селище Летичів
Суддя Летичівськогорайонного судуХмельницької областіЦибульський Д.В., ознайомившисьз матеріаламипозовної заяви ОСОБА_1 до Меджибізької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
23.12.2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 від 17.12.2024 року до Меджибізької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області в якій позивач просить постановити рішення, яким визначити додатковий строк 3 місяці, для подання заяви про прийняття спадщини, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 .
При ознайомленні з позовною заявою встановлено, що вона не відповідає вимогамст.ст.175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
А саме в порушення вимог ч.3 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві не зазначено повного найменуванняюридичної особи,не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи; не в повній мірі зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме не зазначено про наявність чи відсутність інших спадкоємців та не зазначено, та не подано доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме те, що позивач не знав або коли і в який спосіб він дізнався про наявність спадкового майна у спадкодавиці (державного акту на право приватної власності на землю); не зазначено відомостей провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Також, при ознайомленні з позовною заявою встановлено, що позивач ОСОБА_1 вказує адресу місця реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , однак відповідно до долученої копії його паспорту міститься відмітка про місце його реєстрації за адресою АДРЕСА_2 . Також, згідно повідомлення приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу Хмельницької області Янцаловської В.О. №536/01-16 від 08.09.2023 року, яке адресоване ОСОБА_1 також було направлено за адресою його реєстрації АДРЕСА_2 , однак доказів які б підтверджували проживання (реєстрацію) позивача ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 , до суду не подано.
Також позивачем ОСОБА_1 з незрозумілих підстав долучено копію витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі за № 73883165 від 08.09.2023 року про реєстрацію видачі свідоцтва про право на спадщину після ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (ч.2 ст.1272 ЦК України), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Враховуючи специфіку даних справ, а саме, що ухвалене рішення може вплинути на права та обов`язки інших спадкоємців, які прийняли спадщину, в позовній заяві про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини має бути зазначено про наявність або відсутність таких спадкоємців. У разі наявності вказаних осіб, вони мають бути залучені до участі в справі в якості відповідачів.
Таким чином, без зазначення у поданій ОСОБА_1 позовній заяві, вищевикладених обставин з посиланням на відповідні докази, неможливо вирішити питання про прийняття позову до розгляду судом.
Відповідно дост.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
За таких обставин подальший рух позовної заяви неможливий.
На підставі вище викладеного та керуючисьст.ст.175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Меджибізької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - залишити без руху.
Позивачу протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали усунути зазначені у ній недоліки.
У випадку не усунення недоліків у визначений судом термін, заява буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складено 24 грудня 2024 року.
Суддя: підпис Д.В.Цибульський
Суддя Летичівського районного суду
Хмельницької області Д.В.Цибульський
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123994770 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Цибульський Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні