Справа № 161/18471/24
Провадження № 2/161/4862/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
16 грудня 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Кихтюка Р.М.,
секретаря Дмитроци Б.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Волиньобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
ПрАТ «Волиньобеленерго» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що між ПрАТ «Волиньобленерго» та ОСОБА_1 з 01.01.2019 року шляхом приєднання останньої до публічного договору укладено договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №528-072175 на об`єкт індивідуального побутового споживача за адресою: АДРЕСА_1 , за яким позивач надає послуги споживачу послуги з розподілу (передачі) електричної енергії.
Зазначає, що 13.06.2024 року працівниками ПрАТ «Волиньобленерго» під час проведення технічної перевірки засобу обліку електричної енергії житлового будинку споживача було виявлено порушення, передбачене пп.5, п. 8.4.2 Правил розподілу ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ), а саме: самовільне підключення електроустановки квартири до електромережі без порушення схеми обліку. Пломби товариства на клемній кришці електричного лічильника та шафі обліку електричної енергії зірвані. При контрольному огляді порушення виявити неможливо.
Вказує, що відповідно до розрахунку, вартість безоблікової спожитої електроенергії становить 11530,03 грн.
У зв`язку з чим, на підставі вищевикладеного, просить стягнути з відповідача вказану суму та витрати по сплаті судового збору.
До початку розгляду справи від представника позивача надійшла заява, в якій просить справу слухати у її відсутності, позов підтримує та просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явилася по невідомій суду причині, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи. Заяви про розгляд справи за її відсутності та відзив на позов не подала. А тому, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи у відсутності відповідача в порядку ст. 280 ЦПК України.
Розгляд справи здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно з частиною першою статті 1166ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 77 Закону України «Про ринок електричної енергії», учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії, зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку, пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра тощо.
У відповідності до п.п. 5 п. 8.4.2. ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення порушень, зокрема: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі без порушення схеми обліку.
Згідно п. 8.2.5 ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Судом з`ясовано, що договірні відносини між ОСОБА_1 та ПрАТ «Волиньобленерго» врегульовано шляхом приєднання до публічного договору, за яким позивач надає послуги споживачу з розподілу (передачі) електричної енергії).
Із матеріалів справи вбачається, що 13.06.2024 року працівниками ПрАТ «Волиньобленерго» під час проведення технічної перевірки засобу обліку електричної енергії житлового будинку споживача було виявлено порушення, передбачене пп.5, п. 8.4.2 Правил розподілу ринку електричної енергії, а саме: самовільне підключення електроустановки квартири до електромережі без порушення схеми обліку. Пломби товариства на клемній кришці електричного лічильника та шафі обліку електричної енергії зірвані. При контрольному огляді порушення виявити неможливо (а.с. 10-16).
В подальшому, 04.07.2024 року проведено засідання комісії по розгляду акту про порушення вимог ПРРЕЕ, яке оформлене протоколом №1192 засідання комісії з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ ПрАТ «Волиньобленерго» (а.с. 17-18).
Згідно зазначеного протоколу, встановлено, що споживач ОСОБА_1 здійснила порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електропроводки до електричної мережі без порушення схеми обліку. Відповідно до розрахунку, вартість безоблікової спожитої електроенергії визначено в сумі 11530,03 грн. (а.с. 19).
Отже, ОСОБА_1 , як споживач електроенергії, не дотрималася умов договору та вимог чинного законодавства, належним чином не поставилася до виконання своїх обов`язків та скоїла порушення вимог ПРРЕЕ, чим завдала позивачеві майнової шкоди.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ПрАТ «Волиньобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованої електричної енергії є підставними та підлягають до задоволення як такі, що відповідають вимогам закону, а тому з відповідача слід стягнути 11530,03 грн. завданої шкоди.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, у разі задоволення позову, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються на відповідача, а тому з неї слід стягнути на користь позивача судові витрати в розмірі 3028,00 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 77, 78, 81, 133, 137, 141, 259, 263-265, 268, 208-282, 354, 355 ЦПК України, на підставі ст. 15, 16, 23, 526, 527, 714, 1166 Цивільного кодексу України, Закону України «Про ринок електричної енергії», Правил роздрібного ринку електричної енергії, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь приватного акціонерного товариства «Волиньобленерго» вартість необлікованої електричної енергії в сумі 11530 (одинадцять тисяч п`ятсот тридцять) грн. 03 коп. та 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним Волинської області судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подана заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду може бути оскаржено до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасниками справи є:
Позивач приватне акціонерне товариство «Волиньобленерго», адреса: Волинська область, м. Луцьк, вул. Єршова, 4, ЄДРПОУ 00131512.
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Повний текст рішення складений 16 грудня 2024 року.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Р.М. Кихтюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123998104 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Кихтюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні