Справа № 212/12310/24
У Х В А Л А
24 грудня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Швець М. В. по отриманні матеріалів справи № 212/12310/24 за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Приватного акціонерного товариства «СУХА БАЛКА» (юридична адреса: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, 5, код ЄДРПОУ 00191329) про відшкодування моральної шкоди, заподіяної втратою працездатності внаслідок професійного захворювання,
ВСТАНОВИЛА таке.
У провадження Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла зазначена позовна заява. Вона відповідає вимогам, визначеним ст. 175, 177 ЦПК України, подана до належного суду.
Підстави, передбачені ст. 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження по справі - відсутні.
Відтак, згідно зі ст. 187 ЦПК України, за нею має бути відкрите провадження у цивільній справі.
Позивач просить розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене, серед іншого, для розгляду малозначних справ; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Розмір заявленої до відшкодування моральної шкоди: 250000 грн. За цим критерієм справа, відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України, не може бути визнана малозначною, оскільки розмір заявленої до відшкодування моральної шкоди перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас, відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України, вона не належить до таких справ, які не можуть бути розглянуті у спрощеному позовному провадженні (зокрема, за критерієм ціни позову або предметом позову).
Враховуючи зазначене, вважаю цю справу справою незначної складності та такою, для якої пріоритетним є швидке її вирішення. Відповідно, можливий розгляд цієї справи у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.
Заяви і клопотання від позивача разом із позовною заявою не надходили.
Керуючись ст. 19, 178-180, 185-187, 274 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА таке.
Відкрити цивільне провадження у справі № 212/12310/24 за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «СУХА БАЛКА» про відшкодування моральної шкоди, заподіяної втратою працездатності внаслідок професійного захворювання.
Розгляд справиздійснювати 21січня 2025року в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг, вул. Захисників Азовсталі, 3) без повідомлення (виклику) сторін.
Запропонувати відповідачу подати відзив на позов у строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ч. 7 ст. 178 ЦПК України).
Попередити відповідача, що, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження: п`ять днів з дня вручення ухвали.
Запропонувати позивачу подати відповідь на відзив у строк п`ять днів з дня вручення йому відзиву відповідача (ч. 4 ст. 179 ЦПК України).
Запропонувати відповідачу подати заперечення на відповідь на відзив у строк п`ять днів з дня вручення йому відповіді позивача на відзив (ч. 4 ст. 180 ЦПК України).
Роз`яснитиучасникам справи,що судрозглядає справув порядкуспрощеного позовногопровадження безповідомлення (виклику)сторін занаявними усправі матеріалами,за відсутностіклопотання будь-якоїзі сторінпро інше.За клопотаннямоднієї ізсторін абоз власноїініціативи судурозгляд справипроводиться всудовому засіданніз повідомленням(викликом)сторін. (ч. 5 ст. 279 ЦПК України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: https://court.gov.ua/fair/sud0413
Роз`яснити учасникам справи таке.
Щодо змагальності сторін (ст. 12, 13, 81, 84 ЦПК України).
Цивільний процес у суді є змагальним. Це означає, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, звертаючись до суду. Самого лише твердження про щось недостатньо. Сторони самостійно вирішують, які докази необхідно зібрати для підтвердження своєї правоти в суді. Суд може допомагати їм у цьому лише за сукупності таких умов:
сторони знають, які саме докази потрібні;
є об`єктивна неможливість сторін/їхніх представників отримати якісь докази самостійно;
сторони вчасно звертаються до суду з обґрунтованим клопотанням, яке відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України.
Про вчасність подання доказів суду (ст. 83 ЦПК України).
Позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Суд не прийматиме до розгляду докази, не подані у встановлений законом або судом строк, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Учасник справи повинен заздалегідь надіслати або надати копії доказів (крім речових доказів), що подаються ним до суду, іншим учасникам справи. Суд не братиме до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам. Відповідачу разом з копією ухвали надіслати копію позовної заяви.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала суду складена та підписана 24.12.2024.
Суддя М. В. Швець
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123998723 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них спори про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Швець М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні