Справа № 185/13717/24
Провадження № 2-о/185/473/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
24 грудня 2024 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Павлоградська міська рада про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
20 грудня 2024 року ОСОБА_1 через свого представника адвоката Мерцалова Максима Юрійовича звернувся з заявою в порядку окремого провадження про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
Заявник просить визнати недієздатною свою падчерку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначити його опікуном.
Заявник посилається на те, що ОСОБА_2 дочка його дружини ОСОБА_3 від першого шлюбу. Батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Мати ОСОБА_5 через погіршення фізичного та психічного стану не здатна здійснювати опіку над дочкою. Інших близьких родичів у ОСОБА_6 немає, вона проживає з матір`ю та заявником за адресою АДРЕСА_1 .
Заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
1. Згідно з частиною 3 статті 297 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Як визначено частиною 1 статті 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Для проведення експертизи суд зобов`язаний витребувати з лікувального закладу оригінали медичних документів щодо психічного захворювання цієї особи.
У заяві про визнання недієздатною ОСОБА_2 зазначено, що її окремі психічні функції відстають у своєму розвитку він прийнятих психологічних норм для даного віку. Згідно консультативного висновку лікаря-невролога від 10 лютого 2024 року ОСОБА_2 встановлений діагноз епілепсія.
Проте не зазначено обставин, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Не вказано, чи перебуває ОСОБА_2 на обліку у лікаря-психіатра, в якому медичному закладі наявні документи стосовно її психічного розладу (амбулаторна картка, історії хвороби та інші медичні документи, які є необхідними для проведення експертизи).
2. Зі змісту заяви видно, що єдиним близьким родичем ОСОБА_2 є її мати ОСОБА_5 , яка не вказана у заяві як учасник справи (заінтересована особа).
3. Заявник просить призначити його опікуном ОСОБА_2 .
Згідно з частиною 1 статті 60 Цивільного кодексу України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Як визначено частиною 1 статті 300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна.
З аналізу положень частини першої статті 60 ЦК України та частини першої статті 300 ЦПК України, можливо дійти висновку, що обов`язковою умовою призначення судом конкретної фізичної особи опікуном над недієздатною фізичною особою є наявність подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення саме цієї особи опікуном. Подібний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 20 травня 2020 року у справі № 736/1508/17.
Такимчином длявирішення судомпитання пропризначення заявника опікуном єобов`язковою наявністьвідповідного поданняоргану опікита піклування. До заяви ОСОБА_1 не додано такого подання.
Тому заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху, встановити строк для усунення недоліків:
- уточнення заяви в частині викладення обставин, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого ОСОБА_2 не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, зазначення найменування лікувального закладу, де перебуває на обліку ОСОБА_7 і де знаходяться медичні документи стосовно її захворювання,
- зазначення як учасника справи (заінтересованої особи) матері ОСОБА_2
- долучення до заяви подання органу опіки та піклування про доцільність призначення заявника опікуном ОСОБА_2 .
Згідно з частиною 2 статті 185 ЦПК України, строк усунення недоліків заяви не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись статтею 185 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Павлоградська міська рада про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
Надати строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя У.М. Болдирєва
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123999186 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні