Рішення
від 20.11.2024 по справі 369/13868/23
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/13868/23

Провадження № 2/369/1995/24

РІШЕННЯ

Іменем України

20.11.2024 м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Пінкевич Н.С.

при секретарі судових засідань Липченко О.С.

за участю

представника позивача Кобрина С.Б.,

відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2023 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом. В обґрунтування вимог вказує, що установчими зборами співвласників житлових та нежитлових приміщень прийнято рішення про створення ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КОЛЬОРОВИЙ». У пункті 2 Порядку сплати внесків та платежів співвласників, відрахувань до резервного, ремонтного та інших фондів ОСББ «КОЛЬОРОВИЙ», затвердженого 05 червня 2021 року рішенням загальних зборів співвласників, визначено, що співвласники зобов`язані сплачувати внески згідно з квитанціями про сплату внесків, сформованими та наданими Правлінням Об`єднання, виключно шляхом безготівкового розрахунку на поточні рахунки Об`єднання в банківських установах, зазначені у таких повідомленнях. Відповідно до пункту 3 Порядку, внески сплачуються співвласниками щомісячно, не пізніше 20 (двадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим.

У пункті 7 Порядку визначено, що у разі несвоєчасної сплати внесків, в тому числі разових, більш ніж 60 календарних днів від кінцевої дати сплати внесків зазначеної в п. 3 цього Положення, співвласники зобов`язані сплатити неустойку у виді пені у розмірі 0,01 (нуль цілих і одна сота) відсотка від суми несвоєчасно сплачених внесків за кожен день прострочення оплати внесків, але не більше суми внесків, сплата яких прострочена. Нарахування пені починається з дня, який слідує за останнім днем строку сплати внесків, передбаченого пунктом 3 цього Порядку, та припиняється у день сплати співвласником простроченої суми внесків у повному обсязі.

Співвласник, який прострочив сплату внесків, на вимогу Об`єднання зобов`язаний сплатити суму внеску з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми простроченого внеску. Нарахування зазначеної в абзаці першому цього пункту пені є обов`язковим при зверненні Об`єднання до суду для стягнення прострочених внесків зі співвласника.

Відповідач ОСОБА_1 , є власником квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що має загальну площу 40,60 квадратних метри, і є співвласником Об`єднання, а отже і споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються Об`єднанням. Таким чином, Відповідач, зобов`язаний сплачувати щомісячно до 20 числа внески та платежі на утримання будинків та їх прибудинкові території у розмірі 507,50 грн., що розраховані як добуток внесків та платежів на утримання будинків та їх прибудинкові території за один квадратний метр у сумі 12,50 грн., затверджених рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий», яке викладене у Протоколі, та загальної площі належного співвласнику житлового та/або нежитлового приміщення в Об`єднанні.

Також, Відповідач зобов`язаний сплатити інші внески: разовий цільовий обов`язковий внесок співвласників житлових та нежитлових приміщень (крім нежитлових приміщень площею до 9 квадратних метрів), на розвиток та функціонування Об`єднання в розмірі 500 гривень до 30 червня 2021 року; разовий цільовий обов`язковий внесок співвласників житлових та нежитлових приміщень (крім нежитлових приміщень площею до 9 квадратних метрів), на розвиток Об`єднання та відновлення артезіанської свердловини, встановлення шлагбаумів та камер відеоспостереження, будівництво нової артезіанської свердловини, приймання та переоформлення у власність Об`єднання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки Об`єднання, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, що перебувають у спільній власності співвласників квартир та/або нежитлових приміщень у Будинках Об`єднання в розмірі 1043,00 грн. частинами в розмірі 500,00 грн. до 20 липня 2021 року та решту в розмірі 543,00 грн. до 20 серпня 2021 року.

Позивачем надаються комунальні послуги Відповідачу як власнику квартири у багатоквартирному будинку. Однак, Відповідач, свої зобов`язання, встановлені загальними зборами Об`єднання, Статутом Об`єднання, Порядком та Законом №2866-ІІІ не виконує. Станом на 17 жовтня 2023 року відповідач має заборгованість перед позивачем із сплати внесків і платежів, разових цільових обов`язкових внесків, встановлених загальними зборами Об`єднання. Зважаючи на порушення строків, відповідач зобов`язаний погасити борг з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних.

Просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість: з обов`язкових внесків та платежів співвласників з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення у сумі 12 150,87 грн., неустойку у виді пені за внесками і платежами, разовими цільовими обов`язковими внесками, встановленими загальними зборами Об`єднання, строк сплати яких прострочено Відповідачем, більш ніж 60 календарних днів від кінцевої дати сплати внесків у сумі 34,80 грн.; три проценти річних від простроченої суми у сумі 53,80 грн., судові витрати що включають витрати на сплату судового збору у сумі 2 684,00 грн. та витрати, пов`язані з розглядом справи, а саме витрати на професійну правничу допомогу у сумі 30 000,00 грн.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 05 вересня 2023 року відкрито провадження у по даній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 07 грудня 2023 року здійснено перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, призначено судове засідання.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що дійсно на час розгляду справи борг складає 1946,93 грн. Але він погашений вже після звернення до суду, тому з відповідача підлягають стягненню всі понесені витрати позивача. Просив позов задоволити.

У судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав частково. Суду пояснив, що дійсно борг становить 1946,93 грн.. Іншу суму він погасив. Також визнає необхідність сплати судового збору. Заперечує проти стягнення витрат на правову допомогу, оскільки він є членом об`єднання. Просив вирішити спір відповідно до наданих пояснень.

У відповідності до ч. 5 ст.268ЦПКУкраїнидатою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до постанови КЦС ВС від 30 вересня 2022 року за № 761/38266/14 якщо проголошення судового рішення не відбувається, то датою його ухвалення є дата складення повного судового рішення, навіть у випадку, якщо фактичне прийняття такого рішення відбулось у судовому засіданні, яким завершено розгляд справи і в яке не з`явились всі учасники такої справи. При цьому, дата, яка зазначена як дата ухвалення судового рішення, може бути відмінною від дати судового засідання, яким завершився розгляд справи і у яке не з`явились всі учасники такої справи.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.12ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 4 Закону України «Про Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-ІІІ, об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Згідно до ч.1 ст.7Закону України«Про Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» статут об`єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

Установчими зборами співвласників житлових та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирних будинках, які розташовані за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 які відбулися 13 березня 2021 року, прийнято рішення про створення ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КОЛЬОРОВИЙ», місцезнаходження якого за адресою: Україна, 08140, Київська область, Бучанський (Києво-Святошинський) район, село Білогородка, вулиця Тернівська, будинок 2а .

Зазначене рішення міститься у Протоколі № 1 установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Кольоровий» проведених «13» березня 2021 року, складеному 02 квітня 2021 року.

16 квітня 2021 року здійснено державну реєстрацію ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КОЛЬОРОВИЙ», ідентифікаційний код юридичної особи: 44214531, про що внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації юридичної особи № 1003391020000021149, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 69745460412 від 04 жовтня 2021 року.

Об`єднання здійснює свою діяльність відповідно до Статуту ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КОЛЬОРОВИЙ», нова та остання редакція якого затверджена Загальними зборами об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий», рішення про що викладене у Протоколі № 2 загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» проведених «05» червня 2021 року, складеному 23 червня 2021 року,та ЗаконуУкраїни «Прооб`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» від29листопада 2001року №2866-ІІІ із змінами і доповненнями.

Відповідно до інформаційної довідки № 342411435 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, сформованої 10.08.2023, Відповідач ОСОБА_1 , є власником квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що має загальну площу 40,60 квадратних метри, і є співвласником Об`єднання, а отже і споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються Об`єднанням.

Стаття 15Закону України«Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» містить перелік обов`язків співвласника, до яких також входять: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

У зв`язку з викладеним, відповідно до вимог частини шостої статті 13Закону №2866-ІІІ та пункту 3.14. Статуту Об`єднання (пункт 3.14. сторінки 5-6) Правління Об`єднання 20 жовтня 2021 року ухвалило рішення про звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати внесків та платежів. При зверненні до суду, враховуючи норми чинного законодавства та Порядок сплати внесків і платежів співвласників, нараховувати неустойку у вигляді пені у розмірі 0,01 (нуль цілих і одна сота) відсотка від суми несвоєчасно сплачених внесків та платежів за кожен день прострочення оплати, але не більше суми внесків та платежів, сплата яких прострочена, також нараховувати суму внесків та платежів з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми прострочених внесків та платежів, уповноваження Голови правління: на підписання вимог (досудових попереджень - претензій), що адресовані співвласникам які не виконують обов`язок щодо сплати затверджених загальними зборами Об`єднання внесків та платежів; на підписання та подання позовних заяв про стягнення заборгованості до суду; на підписання інших документів, пов`язаних з наданими повноваженнями, яке викладено у Протоколі № 11 засідання правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» від 20 жовтня 2021 року (електронна копія письмового доказу - Протоколу № 11 засідання правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» від 20 жовтня 2021 року додається) (оригінал письмового доказу наявний у Позивача).

Таким чином, Відповідач, зобов`язаний сплачувати щомісячно до 20 числа внески та платежі на утримання будинків та їх прибудинкові території у розмірі 507,50 грн., що розраховані як добуток внесків та платежів на утримання будинків та їх прибудинкові території за один квадратний метр у сумі 12,50 грн., затверджених рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий», яке викладене у Протоколі, та загальної площі належного співвласнику житлового та/або нежитлового приміщення в Об`єднанні.

Однак будучі співвласником ОСББ «Кольоровий» відповідач ухиляється від сплати належних внесків і платежів. Станом на 30 серпня 2023 року заборгованість відповідача перед Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» по сплаті належних внесків і платежів становить 12 150,87 грн.

Відповідно до ст.360ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

У відповідності до ч.1 ст.509ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525Цивільного кодексу визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як передбачено ст.610ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Згідно ч.ч.1,2 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

У пункті 2 Порядку сплати внесків та платежів співвласників, відрахувань до резервного, ремонтного та інших фондів ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КОЛЬОРОВИЙ», затвердженого 05 червня 2021 року рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий», яке викладене у Протоколі визначено, що співвласники зобов`язані сплачувати внески згідно з квитанціями про сплату внесків, сформованими та наданими Правлінням Об`єднання, виключно шляхом безготівкового розрахунку на поточні рахунки Об`єднання в банківських установах, зазначені у таких повідомленнях. Відповідно до пункту 3 Порядку, внески сплачуються співвласниками щомісячно, не пізніше 20 (двадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим.

У пункті 7 Порядку визначено, що у разі несвоєчасної сплати внесків, в тому числі разових, більш ніж 60 календарних днів від кінцевої дати сплати внесків зазначеної в п. 3 цього Положення, співвласники зобов`язані сплатити неустойку у виді пені у розмірі 0,01 (нуль цілих і одна сота) відсотка від суми несвоєчасно сплачених внесків за кожен день прострочення оплати внесків, але не більше суми внесків, сплата яких прострочена. Нарахування пені починається з дня, який слідує за останнім днем строку сплати внесків, передбаченого пунктом 3 цього Порядку, та припиняється у день сплати співвласником простроченої суми внесків у повному обсязі.

Співвласник, який прострочив сплату внесків, на вимогу Об`єднання зобов`язаний сплатити суму внеску з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми простроченого внеску. Нарахування зазначеної в абзаці першому цього пункту пені є обов`язковим при зверненні Об`єднання до суду для стягнення прострочених внесків зі співвласника.

Перевіривши поданий суду розрахунок, враховуючи вимогу ст.625 ЦК України, з відповідача слід також стягнути: неустойку у виді пені за внесками і платежами, разовими цільовими обов`язковими внесками, встановленими загальними зборами Об`єднання, строк сплати яких прострочено Відповідачем, більш ніж 60 календарних днів від кінцевої дати сплати внесків у сумі 34,80 грн., а також три проценти річних від простроченої суми у сумі 53,80 грн.

Під час судового розгляду відповідачем була сплачена частина боргу. Таким чином, залишок заборгованості становить 1 946,93 грн., яка визнається сторонами, та підлягає до стягнення з відповідача.

Витрати по сплаті судового збору підлягають стягнення відповідно до п.3 ч. 1 ст. 141 ЦПК України.

Згідно зі ст.141ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі 2684,00 грн.

Щодо вимоги про стягнення з відповідача витрат на професійну правову допомогу, суд вважає за необхідне відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до частин першої-третьої ст.137ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно з вимогами ч.8 ст.141ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Європейським судом з прав людини висловлена правова позиція, згідно з якою при розгляді питань компенсації витрат, понесених сторонами на отримання ними юридичної допомоги (в тому числі й під час розгляду їх справ в національних судах), задоволенню судом підлягають лише ті вимоги, по яких доведено, що витрати заявника були фактичними, неминучими, необхідними, а їх розмір розумним та обґрунтованим (остаточне рішення ЄСПЛ від 10 січня 2010 року у справі «Дубовик проти України», рішення ЄСПЛ від 18 лютого 2010 року у справі «Гуриненко проти України»).

Суд враховує правовий висновок Великої Палати Верховного Суду, що міститься у постанові від 27 червня 2018 р. у справі № 826/1216/16, відповідно до якого склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входять до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.

На обґрунтування вартості правничої послуг стороною позивача надано лише копія договору про надання правничої (правової допомоги) №0811/001, копія додаткової угоди № 10 до договору про надання правничої (правової допомоги) №0811/001 від 08.11.2021 року, укладеної 01.11.2022р., копія додаткової угоди № 13 до договору про надання правничої( правової допомоги) №0811/001 від 08.11.2021 року, укладеної 10.08.2023, копія додаткової угоди № 16 до договору про надання правничої (правової допомоги) №0811/001 від 08.11.2021 р., укладеної 21.08.2023, копія акту виконаних робіт від 15.08.2023р, копія акту виконаних робіт від 30.08.2023р., копія ордеру на надання правничої( правової допомоги), копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, опис виконаних робіт. Разом з тим не подано суду квитанції, платіжного доручення з відміткою банку або іншого банківського документу, касового чеку щодо оплати витрат на професійну правничу допомогу на заявлену суму 30 000,00 грн.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Дослідивши, додані представником докази щодо обсягу послуг, наданих адвокатом, а також враховуючи складність даної цивільної справи, однотпність аналогічних позовів та часом витраченим адвокатом, часткове погашення боргу відповідачем на час вирішення справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість понесених витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 10000 гривень, а відтак подана заява підлягає частковому задоволенню.

Обґрунтовуючи судове рішення, суд приймає до уваги вимоги ст.17Закону України«Про виконаннярішень тазастосування практикиЄвропейського судуз правлюдини» відповідно до якої суди застосовують при розгляді справи Конвенцію та практику Суду як джерело права та висновки Європейського суду з прав людини, зазначені в рішенні у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, № 303А, п.2958, згідно з яким Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

На підставі ст. 509, 526, 360 ЦК України, ст.ст. 7, 15, 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», керуючись ст.ст. 3, 4, 19, 96, 166, 128, 137, 141, 276, 279 ЦПК України, суд, -

ухвалив :

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» заборгованість з обов`язкових внесків та платежів співвласників з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення у сумі 1946,93 грн. (одна тисяча дев`ятсот сорок шість гривень 93 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» витрати пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 2 684,00 грн.(дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.), витрати на правову допомогу в розмірі 10000 грн. (десять тисяч гривень).

В решті позовних вимог відмовити.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Кольоровий» (код ЄДРПОУ 44214531, адреса: 08140, Київська область, Бучанський район, с. Білогородка, вул. Тернівська, буд. 2 А)

Відповідач: ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ).

Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення(виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скаргу на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 20 листопада 2024 року.

Суддя Наталія ПІНКЕВИЧ

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу124000419
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —369/13868/23

Рішення від 20.11.2024

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 07.12.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 05.09.2023

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні