Ухвала
від 04.11.2024 по справі 367/9369/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/9369/24

Провадження №2-о/367/432/2024

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

04 листопада 2024 року Суддя Ірпінського міського сууд Київської області Лещенко О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Ірпінської міської ради Київської області, особа, щодо якої вирішується питання про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна: ОСОБА_2 ,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Ірпінського міського суду Київської області із вказанлю заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна.

Згідно акта секретаря суду матеріали справи передані судді Лещенко О.В.19.09.2024 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

За првилами ч.1 ст. 295 ЦПК України Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.

19.09.2024 року здійснено запит суду до Ірпінської міської ради Київської області надати відомості про реєстрацію місця проживання особи, щодо визнання недієздатною якої надійшла заява.

28.10.2024 року повторно здійснено запит суду до Ірпінської міської ради Київської області надати відомості про реєстрацію місця проживання особи, щодо визнання недієздатною якої надійшла заява.

29.10.2024 року надійшли за № 08/.2-07/5649 від 29.10.2024 р. на вих. № 367/9369/24 від 19.09.2024 р. та за № 08.2-07/5650 від 29.10.2024 р. на вих. №367/9369/24 від 28.10.2024 р. відповідь Відділу ведення реєстру територіальної громади Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області, згідно якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значится зареєстрованим у м. Ірпінь.

Очевидно, що повноваження судді приймати процесуальні рішення у справі обумовлені часом встановленням факту дотриманням заявником вимог територіальної та інстанційної підсудності при зверненні до суду із заявою.

За правилами ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При вирішенні питання про прийняття заяви в порядку окремого провадження суддею враховано, що ця заява повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.ст. 175, 177 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим главами 1 та 2 розділу ІV ЦПК України.

Ознайомившись з вказаною заявою та доданими до неї документами, суддя дійшла таких висновків.

Відповідно до вимог ч. ч. 1 -2 ст. 293 ЦПК України, в порядку якої звертається заявник, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

Згідно із п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року за № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, передбачені ст.143 ЦПК, зокрема, з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.

Відповідно ч. 1 ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядаєза участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У разі якщо особа, яка звернулася до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що заявнику необхідно усунути недоліки своєї заяви, зазначивши в ній належну адвоката особи, щодо якої розглядатиметься питання про визнання її недіїздатною (за наявності).

За правилами п. 2, п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я(прізвище,ім`ята побатькові)(дляфізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживаннячи перебування(дляфізичних осіб),поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

18 жовтня 2023 року набув чинності Закон України від 29 червня 2023 року № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», яким, зокрема, внесені зміни до ЦПК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

У порушення вказаних вимог ст. 175 ЦПК України заявником у заяві не зазначено: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, його місце проживаннячи перебування(дляфізичних осіб),поштовий індекс, а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків зайого наявностіабо номері серіюпаспорта представниказаявника (якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної поштипредставника заявника, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету представника заявника та заінтересованої особи; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Як убачається з вимог абз. 1 ч. 1 статті 177 ЦПК України заявник повинен додати до заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості учасників справи.

Однак заявником до заяви не додано примірник копії заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, для адвоката особи, щодо якої розглядатиметься питання про визнання недієздатною.

Недотримання обов`язкових вимог до змісту заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Як убачається з вимог ч. ч. 2 ст.185 ЦПК Українив ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 цьогоКодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Враховуючи викладене, провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому необхідно залишити заяву без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, а саме для приведення заяви у відповідність до вказаних вимог ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 293, 295, 353 ЦПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Ірпінської міської ради Київської області, особа, щодо якої вирішується питання про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна: ОСОБА_2 ,- залишити без руху та надати заявнику десятиденний строк на усунення недоліків з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Повідомити заявника про залишення вказаної заяви без руху та надати йому десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею

Суддя: О.В. Лещенко

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу124000447
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —367/9369/24

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Лещенко О. В.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Лещенко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні