Справа № 611/1082/24
Провадження № 2/611/384/24
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
23грудня 2024року суддяБарвінківського районногосуду Харківськоїобласті КоптєвЮ.А.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 , в інтересахякої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,
в с т а н о в и в:
У листопаді 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177ЦПК України та з дотриманням правил підсудності, встановлених статтями 27, 30 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Клопотань, заяв у письмовій формі одночасно з поданням позову до суду позивачем подано не було.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З урахуванням вимог ст. 274 ЦПК України, суддя вважає, що вказана справа має бути розглянута в порядку загального позовного провадження.
Разом із позовною заявою позивачка надала до суду клопотання про залучення до участі у справі для подання висновку орган опіки та піклування за місцем проживання малолітньої дитини Орган опіки та піклування Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, та орган опіки та піклування за місцем проживання біологічного батька дитини - Службу у справах дітей Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області.
Вивчивши подані позивачем клопотання та матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст.53ЦПКУкраїни треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно з ч. 3 ст.53ЦПКУкраїни якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 1, п. п. 2, 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи те, що зазначений доказ має істотне значення для повного, всебічного та об`єктивного розгляду судом справи, суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача.
Керуючись ч. 7 ст. 7, ст. ст.11, 44, 49, 187, 189, 190-193, 196, 260, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересахякої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , про позбавлення батьківських прав.
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересахякої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 10годину 07січня 2025року в приміщенні Барвінківського районного суду Харківської області за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 6 м. Барвінкове Харківської області, 64701.
Клопотання позивачки, задовольнити
Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересахякої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , про позбавленнябатьківських прав у якостітретіх осіб,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору, Орган опіки та піклування Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, та Службу у справах дітей Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області.
Зобов`язати Орган опіки та піклування Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, місцезнаходження: пл. Соборна, 2, м. Слов`янськ, Краматорський район, Донецька область, надати до суду висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 по відношенню його малолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала підлягає виконанню протягом десяти днів з моменту її отримання для виконання. Ухвала є обов`язковою для виконання.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог ст.178 ЦПК України і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), відповідно до ч.4 ст. 178 ЦПК України.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Відповідно до ч.1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі.
Роз`яснити третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, надати пояснення щодо позову або відзиву у п`ятиденний строк з дня отримання відповідних документів. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Попередити учасників справи, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст.183 ЦПК України.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо. Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Уразі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.
Учасники справи мають можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua/fair/sud2002/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Коптєв
Суд | Барвінківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 124001830 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Барвінківський районний суд Харківської області
Коптєв Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні