Справа №638/15943/24
Провадження № 2-о/638/277/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2024 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого судді Подус Г.С.,
Присяжних Бондарєва Д.Є., Денисенко Л.М.
за участю секретаря Двойних А.С.,
заявника ОСОБА_1 ,
заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
представника заінтересованої особи Служби Шерстюк Н.Л.,
розглянувши у закритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Шевченківському району Департаменту Служб у справах дітей Харківської міської ради, ОСОБА_2 про усиновлення дитини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить постановити рішення про усиновлення ним неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та оголосити його усиновлювачем дитини, внести відповідні зміни до актового запису №719, складеного 29.05.2012 року Московським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: змінити прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 »; змінити по-батькові дитини з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 »; в графі «батько» вказати - ОСОБА_1 , громадянин України.
Заяву обґрунтовує тим, що 18.11.2023 року між ним та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб. До реєстрації вказаного шлюбу ОСОБА_2 перебувала у шлюбі з ОСОБА_8 , від якого народила доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . 23.12.2015 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_8 було розірвано. Зазначає, що на момент подання заяви він, його дружина ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживають однією сім`єю та заявник бажає усиновити ОСОБА_3 з метою подальшого забезпечення її найкращих інтересів, створення стабільних та гармонійних умов її життя. Також зазначає, що батько дитини участі в її вихованні не бере, а також участі у забезпеченні належних умов розвитку дитини не приймає, у зв`язку з чим рішенням Московського районного суду м. Харкова від 05.07.2024 року ОСОБА_8 було позбавлено батьківських прав відносно ОСОБА_3 . ОСОБА_1 зазначає, що до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Крім того, на обліку в наркологічному та психоневрологічному диспансері не перебуває, стан здоров`я задовільний. Умови проживання дитини разом з ним та її матір`ю є придатними для її життя, розвитку, навчання, культурного та духовного розвитку. Зазначає, що його відносини з ОСОБА_3 є близькими, оскільки заявник фактично виконує роль рідного батька для неї, жодних конфліктів чи непорозумінь між ними не виникає, а в свою чергу дитина ставиться до нього як до рідного батька і також сприймає як близьку людину. На підставі вищенаведеного заяву про усиновлення дитини просить задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою судді від 03.09.2024 року відкрито провадження у справі.
У судовому засіданні заявник підтримав вимоги заяви, просив задовольнити з підстав, викладених у ній.
Представник заінтересованої особи - Служба у справах дітей по Шевченківському району Департаменту Служб у справах дітей Харківської міської ради у судовому засіданні підтримала заяву, вважає, що заявлені вимоги обґрунтовані та просила їх задовольнити.
Заінтересована особа - ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечувала.
ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечувала проти того, що ОСОБА_1 її вдочерив.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.
У відповідності до ст.207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст.282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Усиновленою може бути дитина. Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. (ст.ст.6, 208 СК України).
Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також особи, зазначені у частинах п`ятій та шостій цієї статті (ч.ч.1, 2, 3ст.211 СК України).
При цьому ст.212 СК України передбачено, що не можуть бути усиновлювачами особи, які обмежені у дієздатності, визнані недієздатними, позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я; є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини; були засуджені за злочини проти життя і здоров`я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 324, 442 КК України, або мають непогашену чи не зняту у встановленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів; за станом здоров`я потребують постійного стороннього догляду; є особами без громадянства; перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6 і 10 цієї статті не можу бути усиновлювачем. Крім зазначених осіб, не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Згідно ч.1, 5, 6 ст.217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
У відповідності до ч.1, 3 ст.218 СК України, для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 у м.Харкові, про що 29.05.2012 року зроблено відповідний актовий запис №719. Батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_8 . Цей факт підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 29.05.2012 року.
23.12.2015 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_8 було розірвано, що підтверджується копією заочного рішення Ленінського районного суду м. Харкова.
В подальшому, ОСОБА_2 уклала шлюб з ОСОБА_1 , про що свідчить копія свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 18.11.2023 року, актовий запис №3233.
Від шлюбу дітей не мають.
Відповідно до висновку Виконавчого комітета Харківської міської ради №08-15/2458/2-24 від 27.08.2024 року, ОСОБА_1 звернувся до Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради із заявою щодо надання висновку про доцільність усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ОСОБА_2 , мати неповнолітньої, надала нотаріально засвідчену заяву від 12.08.2024 року про згоду на усиновлення доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , своїм чоловіком ОСОБА_1 .
Згідно заочного рішення Московського районного суду м. Харкова від 05.07.2024 року, позов ОСОБА_2 про позбавлення батьківський прав ОСОБА_8 було задавлено, позбавлено батьківських прав ОСОБА_8 відносно доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішення набрало законної сили 12.08.2024 року.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою, фактично проживає разом з дружиною та неповнолітньою ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1 , в квартирі, співвласником якої є ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 є підприємцем та платником єдиного податку ФОП, що вбачається з наданої податкової декларації за 2023 рік.
Згідно акту обстеження умов проживання, складеного головним спеціалістом Служби у справах дітей по Шевченківському району ДССД ХМР, житло за адресою АДРЕСА_1 розміщене на 7 поверсі 9 поверхового будинку, складається з 3 кімнат. Умови проживання добрі. Присутні всі комунальні зручності, є необхідні меблі та побутова техніка. В квартирі зроблений сучасний ремонт. Діана має окрему кімнату, в якій є спальне місце, місце для навчання та зберігання речей. Також за вказаною адресою разом із заявником проживають - дружина заявника ОСОБА_2 , донька дружини ОСОБА_3 .
Судом встановлено, що медичних протипоказань для усиновлення дитини ОСОБА_1 не має, пройшов повне медичне обстеження, що підтверджується висновком про стан здоров`я від 31.07.2024 року.
Психічних протипоказань до виконання обов`язків усиновлювача дитини не має.
Відповідно до висновку №08-15/2458/2-24 від 27.08.2024 року виконавчого комітету Харківської міської ради, вбачається, що усиновлення неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянином ОСОБА_1 доцільне та відповідає інтересам дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини.
Згідно із приписами ст.231 СК України усиновлювачі мають право на зміну прізвища, імені та по-батькові дитини, яка усиновлюється ними.
Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення(ст.225 СК України).
Виходячи з вищевикладеного, приймаючи до уваги мотиви усиновлення, враховуючи стан здоров`я та матеріальне становище заявника, його сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини, особу дитини та стан її здоров`я, здатність заявника забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини, а також відсутність заборон, передбачених ст.212 СК України, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що не суперечить законодавству, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому приходить висновку про можливість оголосити заявника усиновлювачем дитини.
Відповідно до ст.233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
На підставі викладеного, ст.ст.207-209, 211, 212, 218, 219, 225, 229-231, 233, 282 СК України, керуючись ст.ст.12, 76-81, 141, 258-265, 268 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини - задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 усиновлювачем дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Внести зміни до актового запису запису №719, складеного 29.05.2012 року Московським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: змінити прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 »;
змінити по-батькові дитини з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 »;
в графі «батько» вказати - ОСОБА_1 , громадянин України.
У решті відомості актового запису - залишити без змін.
Допустити негайне виконання рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Відповідно ч.3 ст.354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Головуючий суддя: Г.С. Подус
Присяжні: Д.Є. Бондарєв
Л.М. Денисенко
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 124001854 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні