Справа № 645/7678/24
Провадження № 2/645/3168/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2024 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Шевченко Г.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи-Комунальне підприємтво «Жилкомсервіс», Комунальне підприємство «Харківводоканал», Приватне акціонерне товариство «Харківенергозбут», Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна Компанія «Нафтогаз України», Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі», Комунальне підприємство «Комплекс з вивозу побутових відходів» про розподіл комунальних рахунків,
в с т а н о в и в :
23.12.2024 року до Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшла зазначена вище цивільна справа, яка розподілена в провадження судді Шевченко Г.С.
При дослідженні позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК Україниз наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити:найменування судупершої інстанції,до якогоподається заява; повненайменування(дляюридичнихосіб)абоім`я(прізвище,ім`ятапо батькові-дляфізичнихосіб)сторінтаінших учасниківсправи,їхмісцезнаходження(дляюридичнихосіб)абомісцепроживання чиперебування(дляфізичнихосіб),поштовийіндекс,ідентифікаційнийкодюридичної особивЄдиномудержавному реєстріпідприємствіорганізацій України(дляюридичнихосіб,зареєстрованихзазаконодавством України),атакожреєстраційний номеробліковоїкарткиплатника податків(дляфізичнихосіб)зайогонаявності абономерісерію паспортадляфізичнихосіб -громадянУкраїни(якщотаківідомостіпозивачу відомі),відоміномеризасобів зв`язку,офіційноїелектронноїадреси таадресиелектронноїпошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, зазначенняціни позову,якщопозовпідлягає грошовійоцінці;обґрунтованийрозрахуноксум,щостягуютьсячи оспорюються; змістпозовнихвимог:спосіб(способи)захиступравабо інтересів,передбаченийзакономчи договором,абоіншийспосіб (способи)захиступравта інтересів,якийнесуперечить законуіякийпозивач проситьсудвизначитиу рішенні;якщопозовподано докількохвідповідачів-змістпозовнихвимог щодокожногозних; викладобставин,якимипозивачобґрунтовує своївимоги;зазначеннядоказів,щопідтверджуютьвказані обставини; відомостіпровжиттязаходів досудовоговрегулюванняспору,якщотакіпроводилися,втомучислі,якщозакономвизначений обов`язковийдосудовийпорядокурегулювання спору; відомостіпровжиттязаходів забезпеченнядоказівабопозову доподанняпозовноїзаяви,якщотакіздійснювалися; перелікдокументівтаінших доказів,щододаютьсядо заяви;зазначеннядоказів,якінеможуть бутиподаніразоміз позовноюзаявою(занаявності);зазначеннящодонаявності упозивачаабоіншої особиоригіналівписьмовихабо електроннихдоказів,копіїякихдодано дозаяви; попередній(орієнтовний)розрахуноксумисудових витрат,якіпозивачпоніс іякіочікуєпонести узв`язкуізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В поданій до суду позовній заяві, всупереч вимогам ст. 175 ЦПК України, не зазначено: відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомостіпро вжиттязаходів забезпеченнядоказів абопозову доподання позовноїзаяви,якщо такіздійснювалися, попередній(орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у всіх сторін по справі.
За правилами ч. 1ст. 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективногозахисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб,прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Нормативно-правовими актами України передбачена можливість вирішення питання розподілу особового рахунку по сплаті витрат за житлово-комунальні послуги в позасудовому порядку.
Співвласники у разібажання упорядкувати свої обов`язки зі сплати комунальних платежівмаютьправо звернутисьдо підприємств, які надають комунальні послуги, особисто та надати необхідні правовстановлюючі документи для укладення відповідних договорів на погоджених сторонами умовах та відкриття окремих особових рахунків. Беручи до уваги те, що оплата за надані житлово-комунальні послуги здійснюється на підставі договору про надання таких послуг, то відкриття окремих особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг здійснюється відповідною організацією після укладення з кожним із співвласників окремого договору.
До позовної заяви ОСОБА_1 не долучила документи, які підтверджують, що вона зверталась з відповідними заявами до організацій, які надають житлово-комунальні послуги, проте отримала відмову, в зв`язку з чим вимушена звернутись до суду.
Також, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством відповідно дост.1 Закону України «Про судовий збір»справляється судовий збір в розмірі встановленому цим законом.
Належним доказом про сплату судового збору є оригінал квитанції про його сплату.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачаєтьсяіз зміступозовної заяви,позивачем заявлено3вимоги немайновогохарактеру про зобов`язання вчинити певні дії, за які позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірі по 1211,20 грн. за кожну вимогу.
Позивачем надано до суду оригінал квитанції про сплату судового збору на суму 1211,00 грн., тобто не в повному розмірі.
Отже, позивачу необхіднодоплатити судовий збір ще за дві вимоги немайнового характеру та 0,20 коп. недоплаченої суми, в загальному розмірі 2422,60 грн. або надати докази на підтвердження звільнення її від сплати судового збору.
Вказані недолікиперешкоджають вирішеннюпитання провідкриття провадженняу справі.
Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України" (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи "Креуз проти Польщі", про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти ("Kreuz v. Poland" № 28249/95).
Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
З огляду на викладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків - 10 днів з моменту отримання копії ухвали суду.
Таким чином, ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня отримання копії вказаної ухвали слід надати суду позовну заяву, яка відповідатиме вимогам, визначеним ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи-Комунальне підприємтво «Жилкомсервіс», Комунальне підприємство «Харківводоканал», Приватне акціонерне товариство «Харківенергозбут», Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна Компанія «Нафтогаз України», Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі», Комунальне підприємство «Комплекс з вивозу побутових відходів» про розподіл комунальних рахунків- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом 10 днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу його право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог встановлених ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо визначення розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Г.С. Шевченко
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 124002568 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шевченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні