Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/9034/24
Провадження №2/711/3136/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
20.12.2024 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Комунального підприємства «Благоустрій» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про втрату права користування житлом,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач КП «Благоустрій» Черкаської міської ради, через свого представника за довіреністю Петренко Оксану Олександрівну, звернувся у Придніпровський районний суд м.Черкаси з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , в якому просить визнати відповідачів, які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 , особами, що втратили право користування жилим приміщенням, а саме кім. АДРЕСА_2 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддею встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства, внаслідок чого, ухвалою суду від 21.11.2024, залишено без руху.
25.11.2024 позивачем, через свого представниказа довіреністю ОСОБА_5 , надано до суду підтвердження належного виконання вимог, визначених ухвалою від 21.11.2024, які прийняті судом.
Дослідивши позовну заяву, а також додані до неї документи, встановлено, що після усунення недоліків, позовна заява подана з додержанням вимог статей175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Придніпровського районного суду м.Черкаси. Судовий збір сплачено. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, що визначені статтями185-186 ЦПК України, на час вирішення питання про відкриття провадження відсутні.
За приписами п.п. 1, 4 ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ і справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 274 ЦПК України визначено зокрема перелік справ, які підлягають розгляду у порядку спрощеного позовного провадження. Згідно з п.1 ч.1 ст.274, ч.2 ст.274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Разом з тим, враховуючи категорію та складність справи, кількість сторін та інших учасників справи, значення справидля сторін, предмет позову, обсяг та характер доказів у справі, обставини справи, які потрібно буде досліджувати та встановлювати, положення ст.ст.19, 274 ЦПК України, суддя вважає, що ця справа не є малозначною та підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Крім того, позивачем у позовній заяві в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору зазначено ОСОБА_6 .
Відповідно до положень ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі, як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.
Таким чином, суд вважає за необхідне залучити до участі у цій справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору ОСОБА_6 , оскільки рішення у розглядуваній справі може вплинути на його права та обов`язки, як наймача жилого приміщення, а саме: кім. АДРЕСА_2 .
Враховуючи зазначене вище та керуючись ст. ст. 4, 5, 19, 53, 178, 187, 189-192, 258-260, 274, 353 Цивільного процесуального кодексу України суддя, -
У Х В А Л И В :
Прийняти до провадження цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Благоустрій» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про втрату права користування житлом.
Відкрити провадження у справі та призначити її до судового розгляду у відкритому засіданні за правилами загального позовного провадження.
Залучити до участі у цій справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору ОСОБА_6 .
Призначити підготовчезасідання зрозгляду справина 27.01.2025о 10год.00хв. у приміщенні Придніпровського районного суду м.Черкаси, який знаходиться за адресою: вул.Гоголя,316, м.Черкаси, 18015 (третій поверх).
Викликати для участі у підготовчому засіданні учасників справи.
Копію цієї ухвали направити учасникам справи.
Копію позовної заяви та доданих до неї документів направити відповідачу і третій особі.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з доданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї (ч. ч. 3, 8 ст. 83 ЦПК України).
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.191 ЦПК України).
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив п`ять днів з дня вручення відзиву відповідача на позов з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення п`ять днів з дня вручення відповіді на відзив з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Крім того, у разі участі у розгляді справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору, у строк, не пізніше дати призначеного підготовчого засідання, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву.
До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені ч. 3-6 ст.178 ЦПК України.
Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Роз`яснити, що суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у випадках ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк (ст.148 ЦПК України).
Крім того, роз`яснити учасникам справи право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та наявність у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення учасник справи подає суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання з одночасним надісланням копії заяви в той самий строк іншим учасникам справи (ст.212 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - https://pp.ck.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 20.12.2024.
Суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124005322 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні