Ухвала
від 24.12.2024 по справі 183/12896/24
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/12896/24

Провадження № 2-о/183/380/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 грудня 2024 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Оладенко О.С., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Новомосковської міської ради, про встановлення факту, що має юридичне значення , -

В С Т А Н О В И В:

17.12.2024 до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла вищезазначена заява, у якій заявник просить встановити факт належності ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 , державних актів на право власності на земельні ділянки, видані на ім`я « ОСОБА_2 ».

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

З огляду на викладене, заява про встановлення факту, що має юридичне значення, подана в порядку окремого провадження за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, а також вимогам статті 318 цього Кодексу.

Згідно із ч.ч.1,2 ст. 318 ЦПК України, у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Відповідно до п.5 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення зазначених вимог заявником не зазначено яким доказом підтверджується факт належності ОСОБА_2 державних актів.

Заявник у поданій заяві зазначив, що факт належності ОСОБА_2 доводиться «повним співпадінням його прізвища та імені, вказаному у паспорті та свідоцтві про смерть та в державних актах». Натомість зі змісту заяви та доданих документів вбачається, що причиною звернення заявника до суду є саме невідповідність прізвища у державних актах з прізвищем, зазначеним у свідоцтві про смерть.

Крім того, заявник вказує що його батьком був ОСОБА_2 , проте до заяви додано копію свідоцтва про народження, складеного російською мовою, у якій зазначено прізвище « ОСОБА_3 », натомість прізвищем заявника є « ОСОБА_3 », тобто заявником не додано доказів родинних зв`язків з померлим.

Також, у поданій заяві не зазначено яка особа, установа чи організація не визнає чи оспорює факт, який просить встановити заявник, не зазначено чи звертався заявник до нотаріуса, чи заведено спадкову справу.

Як встановлено у п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Заявник вказав, що звернення до суду йому необхідно для реалізації спадкових прав, проте у якості заінтересованої особи не зазначив державну нотаріальну контору або приватного нотаріуса, якими заведено спадкову справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, вважаю за необхідне залишити заяву без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків шляхом подання заяви в новій редакції, яка містить: виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, якими підтверджуються такі обставини.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 294 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Виконавчий комітет Новомосковської міської ради, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.

Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити , що якщо недоліки заяви не буде усунено в строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Ухвала судускладена іпідписана 24 грудня 2024 року .

Суддя Оладенко О.С.

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124006588
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —183/12896/24

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні