Ухвала
від 19.12.2024 по справі 346/6579/24
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/6579/24

Провадження № 1-в/346/656/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

в складі головуючого судді ОСОБА_1

з участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника адміністрації колонії ОСОБА_4 ,

засудженого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання начальника державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» Міністерства юстиції України про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та місце проживання якого зареєстроване в АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , громадянина України, українця, раніше не судимого, засудженого вироком Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.08.2024 року за частинами 2 і 3 ст. 307 КК України. На підставі ч. 1 ст. 70, ч. 5 ст. 72 КК України остаточне покарання визначено у виді позбавлення волі на строк дев`ять років з конфіскацією майна.

початок строку: 11.04.2024 року

кінець строку: 11.04.2033 року,

ВСТАНОВИВ:

в поданні зазначено, що з 31.10.2024 року засуджений відбуває покарання в державній установі «Коломийська виправна колонія (№41)». За час відбування покарання він допускав порушення встановленого порядку відбування покарання, за що на нього накладено одне дисциплінарне стягнення, яке на даний час не погашено, до нього заохочення не застосовувались.

Засуджений подав заяву про проходження військової служби за контрактом та відповідає вимогам, встановленим для проходження такої служби, визначеним Законом України «Про військовий обов`язок та військову службу». За вказаною заявою установою виконання покарань невідкладно здійснені заходи щодо можливості звернення з поданням про умовно-дострокове звільнення засудженого від відбування покарання для проходження військової служби та організовано проходження ним первинного медичного огляду у відповідних закладах охорони здоров`я. Питання щодо можливості звернення з поданням про умовно-дострокове звільнення засудженого із вказаної підстави розглядалося вказаною виправною колонією за участю представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки та забезпечено засудженому проходження військово-лікарської комісії, за результатами якої він визнаний придатним до військової служби за станом здоров`я. Тому начальник зазначеної установи виконання покарань просить суд умовно-достроково звільнити засудженого від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом.

Представник адміністрації колонії в судовому засіданні подання підтримав.

Засуджений просить задовольнити подання, враховуючи, що він має намір проходити військову службу.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні передбачені законом підстави для задоволення подання, а також просить встановити відносно засудженого адміністративний нагляд.

Суд, заслухавши вказаних учасників, вивчивши матеріали, надані в обґрунтування подання, дійшов наступних висновків.

Згідно з п. 2-1 ч. 1 ст. 537 КПК Українипідчас виконання вироків суд, визначенийчастиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 81-1 КК Українипід час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, судом може бути застосовано умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, передбачене цією статтею, не застосовується до осіб, засуджених за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджених за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1,258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 цього Кодексу, а також до засуджених службових осіб, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368цього Кодексу займали особливо відповідальне становище. У разі застосування судом умовно-дострокового звільнення на підставі, визначеній цією статтею, така особа звільняється умовно-достроково від відбування лише основного покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним статтею 21-5 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Згідно з ч. 2 ст. 21-5 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» на військову службу за контрактом приймаються особи, звільнені умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначенійстаттею 81-1 Кримінального кодексу України, які відповідають таким вимогам проходження військової служби: яким залишилося до досягнення віку, передбаченого статтею 22 цього Закону, не менше трьох років; придатні до військової служби за станом здоров`я; пройшли професійно-психологічний відбір; мають достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов`язків військової служби.

Крім того, відповідно до ч. 2-5 ст.154-1КВК України за заявою засудженого установа виконання покарань у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, вживає невідкладних заходів щодо можливості представлення його до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом та організовує проходження таким засудженим первинного медичного огляду у закладах охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України та в інших закладах охорони здоров`я державної чи комунальної форми власності. Питання щодо можливості представлення засудженого до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом за наявності позитивних результатів первинного медичного огляду попередньо розглядається установою виконання покарань за обов`язковою участю (у тому числі в режимі відеоконференції) представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем розташування установи виконання покарань, а також представника військової частини, в якій засуджений планує проходити військову службу за контрактом. За результатами такого попереднього розгляду засудженому територіальним центром комплектування та соціальної підтримки може бути видано направлення для проходження військово-лікарської комісії. Установа виконання покарань сприяє, а територіальний центр комплектування та соціальної підтримки організовує проходження засудженим військово-лікарської комісії. У разі визнання засудженого придатним до військової служби за станом здоров`я копія довідки військово-лікарської комісії з постановою про придатність до військової служби невідкладно, але не пізніше 24 годин, надається установі виконання покарань. За результатами розгляду отриманих документів та прийняття рішення про можливість представлення засудженого до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом установа виконання покарань невідкладно, але не пізніше 24 годин після прийняття такого рішення, надсилає до суду клопотання (подання), заяву засудженого про бажання проходити військову службу за контрактом, письмову згоду командира військової частини, в якій засуджений планує проходити військову службу за контрактом, копію військово-облікових документів та копію довідки військово-лікарської комісії з постановою про придатність до військової служби для розгляду у порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством.

Судом встановлено, що засуджений з 31.10.2024 року відбуває покарання в державній установі «Коломийська виправна колонія (№ 41)».

Засуджений звернувся з письмовою заявою до адміністрації вказаної установи, відповідно до якої просить умовно-достроково звільнити його від відбування покарання, оскільки він виявив бажання проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах України (а. с. 4).

Згідно з даними довідки військово-лікарської комісії № 220/6/1580 від 25.11.2024 року, засуджений за станом здоров`я придатний до військової служби (а. с. 7).

Відповідно до письмової згоди № 1781/35305 від 28.11.2024 року командиром військової частини НОМЕР_1 , в якій засуджений планує проходити військову службу за контрактом, позитивно розглянуто кандидатуру вказаного засудженого як кандидата для проходження військової служби за контрактом (а. с. 5).

Згідно з копією військово-облікового документу, виданого 25.11.2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , засуджений як військовозобов`язаний на підставі рішення військово-лікарської комісії (за результатами медичного огляду) визнаний придатним до військової служби; наявні відмітки про військовий облік: взято на військовий облік 25.11.2024 року вказаним РТЦК і того ж дня виключено (знято) з військового обліку на підставі ч. 5 ст.37Закону України«Про військовийобов`язокі військовуслужбу» (а. с. 6).

Відповідно до ч. 5 ст.154-1КВК України при умовно-достроковому звільненні з установи виконання покарань на підставі ухваленого судового рішення на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, що набрало законної сили, особа передається підрозділам Національної гвардії України для її супроводження з установи виконання покарань до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Порядок взяття засуджених на військовий облік призовників, військовозобов`язаних, проходження ними військово-лікарської комісії, професійно-психологічного відбору, перелік територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які здійснюють облік осіб, звільнених умовно-достроково, а також порядок їх супроводження Національною гвардією України до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також відповідних підрозділів Збройних Сил України до спеціалізованого підрозділу військової частини для укладення контракту та проходження військової служби, а також порядок взаємодії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, установ виконання покарань та Національної гвардії України визначаються Кабінетом Міністрів України. Останнім днем відбування кримінального покарання особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, є день її передачі до підрозділів Національної гвардії України для доставляння до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з вимогами п. «е» ст.3Закону України«Про адміністративнийнагляд заособами,звільненими змісць позбавленняволі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб звільнених умовно-достроково від відбування покарання з підстав, визначених статтею 81-1 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд щодо цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1 цього Закону.

Відповідно до ст.7-1зазначеного Закону адміністративний нагляд за особами, звільненими з установи виконання покарань з підстав, визначених статтею 81-1 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік у військовій частині.

Згідно зі ст. 6 вищезазначеного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Враховуючи, що невідбутий засудженим строк остаточного основного покарання становить понад вісім років, суд вважає, що адміністративний нагляд слід встановити на максимальний термін, тобто на два роки.

На підставі викладеного, ст.81-1 КК України,ст.154-1 КВК України, статей 3,6,7-1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", керуючись статтями 336,376,535,537,539 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

подання задовольнити.

ОСОБА_5 умовно-достроковозвільнити відвідбування остаточногоосновного покаранняу видіпозбавлення волі,визначеного вирокомТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті від15.08.2024року зачастинами 2 і 3ст.307КК України, на невідбутий строк, який становить вісім років, три місяці та двадцять два дні, для проходження військової служби за контрактом.

Покласти на засудженого ОСОБА_5 обов`язок невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання законної сили судовим рішенням про умовно-дострокове звільнення особи від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, прибути у супроводі Національної гвардії України для укладення контракту та проходження військової служби.

Державній установі «Коломийська виправна колонія (№ 41)» після набрання даною ухвалою законної сили, у порядку, передбаченому ч. 6ст. 154-1 КВК України, передати засудженого ОСОБА_5 підрозділам Національної гвардії України, для його супроводження з установи виконання покарань до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.

Останнім днем відбування покарання засудженим ОСОБА_5 остаточного покарання у виді позбавлення волі вважати день його передачі підрозділам Національної гвардії України для доставки до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Ухвалу суду невідкладно, але не пізніше 24 годин після її проголошення, надіслати до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також до установи виконання покарань.

Встановити щодо засудженого ОСОБА_5 адміністративний наглядтерміном два роки з наступними обмеженнями:

- заборону перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт, та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;

- заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким укладено контракт.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 покласти на командира військової частини, в якій цей засуджений буде проходити службу.

Про взяття на окремий облік засудженого ОСОБА_5 для здійснення адміністративного нагляду повідомити Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області та Коломийську окружну прокуратуру Івано-Франківської області.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її оголошення , а засудженим - з дня отримання копії даної ухвали.

Повний текст ухвали складено 24.12.2024 року о 15 год. 10 хв.

Головуючий суддя : ОСОБА_1

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124007409
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —346/6579/24

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні