Справа № 355/708/24
Провадження № 2/355/569/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2024 року Баришівський районний суд Київської області, в складі:
головуючого судді Чальцевої Т.В.,
за участю секретаря судового засідання Ющенко Л.А., Старенької С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області, Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Березанської міської ради Броварського району Київської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
встановив:
29 квітня 2024 року позивач звернувся до суду з даним позовом, вказуючи, що 17 листопада 2011 року між ним, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та відповідачем - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було укладено шлюб, про що Виконавчим комітетом Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області було зроблено відповідний актовий запис за №6 та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 .
Від цього шлюбу у сторін народились діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
У зв`язку з тим, що сімейне життя сторін не склалося, рішенням Баришівського районного суду Київської області від 26.01.2023 року у справі про розірвання шлюбу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , шлюб було розірвано.
На даний момент спільні діти сторін перебувають на повному утриманні позивача. У зв`язку з погіршенням сімейних відносин між позивачем та відповідачем, остання почала втрачати інтерес до своїх дітей, не займалась тривалий час їх вихованням та розвитком. У відповідача з`явились свої особисті пріоритети, які переважали над інтересами сім`ї та дітей. Саме тому в сім`ї склався такий порядок участі у вихованні дітей як фактична одноосібна опіка над дітьми батьком. Фактична адреса місця проживання дітей з батьком: АДРЕСА_1 . Матір при цьому вже тривалий час проживає окремо від дітей, життям дітей, їх розвитком, здоров`ям, успіхами та навчанням в школі не цікавиться. Позивач вважає, що відповідач має фактичну можливість належним чином виконувати свої батьківські обов`язки, але не вчиняє цього протягом останнього часу.
Відповідно до ст. 150 Сімейного Кодексу України, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, батьки зобов`язані поважати дитину, передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.
Жодного з перелічених батьківських обов`язків, які встановлені чинним законодавством, відповідач не виконує, чим грубо порушує права дітей та сімейне законодавство. Відповідач не забезпечує належним вихованням та батьківською увагою і турботою спільних дітей, не приділяє ОСОБА_5 та ОСОБА_6 необхідної уваги.
Позивач житлом та матеріально забезпечений. Позивач також забезпечує сумлінне відвідування дітьми освітнього закладу за місцем проживання дітей та відвідування лікаря при потребі. Крім того, також позивачем забезпечується як фізичний, так і творчий розвиток дітей вони відвідують різноманітні гуртки та мають цікаве дозвілля. Таким чином, позивач, як батько дітей, піклується про сина та доньку, та несе за них повну відповідальність. Також, надзвичайно уважно позивач ставиться до здоров`я дітей, забезпечує повний та необхідний дітям медичний супровід, проведення планових медичних та профілактичних оглядів. Діти своєчасно у повному обсязі щеплені відповідно до календаря профілактичних щеплень якісними вакцинами. Витрати на лікування сина та доньки при потребі, та профілактичні огляди дітей позивач несе за власний рахунок, а відповідач в свою чергу не бере участі у витратах на медичне забезпечення дітей.
Крім того, відповідач веде аморальний спосіб життя, а саме - зловживає спиртними напоями.
Також відповідач, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України та у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 190 KK України, що підтверджується повідомленням про підозру від 28 лютого 2024 року та витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У зв`язку з тим, що між позивачем та відповідачем не було досягнуто домовленості щодо способу та розміру утримання спільних дітей, позивач вирішив звернутись до суду для розв`язання цього питання в порядку ст. 181 Сімейного кодексу України, а саме шляхом присудження коштів у частині від заробітку. Зокрема, діти потребують матеріального забезпечення, оскільки позивач має витрати, які здійснюються в зв`язку з забезпеченням спільних дітей всім необхідним для їх проживання та розвитку, а саме витрати на харчування, одяг, канцелярію, необхідне профілактично- оздоровче лікування тощо. Обов`язки обох батьків по відношенню до їх дітей є рівними. Тому, позивач вважає, що сума, яка покриє половину необхідних витрат по утриманню дітей становить 1/3 частину від заробітку (доходу) відповідача. Ця сума є обґрунтованою, так як відповідач має можливість сплачувати аліменти на утримання спільних дітей у такому розмірі.
Враховуючи вищевикладене, позивач звернувся до суду з позовом про позбавлення відповідача батьківських прав та стягнення аліментів, який просив задовільнити у повному обсязі.
Ухвалою суду від 09.05.2024р. відкрито провадження у вищевказаній цивільній справі та вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Позивач ОСОБА_1 та його представник - ОСОБА_7 у судове засідання не з`явились, про час та дату судового розгляду повідомлялись належним чином; надали на адресу суду письмове клопотання щодо розгляду справи у їх відсутність, просили задовольнити позов у повному обсязі.
Представник третьої особи - Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області - у судове засідання не з`явились, про час та дату судового розгляду повідомлялись належним чином; надали на адресу суду письмове клопотання щодо розгляду справи у їх відсутність, з позовним вимогами погодились у повному обсязі.
Представник третьої особи - Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Березанської міської ради Броварського району Київської області - у судове засідання не з`явився, про час та дату судового розгляду повідомлялись належним чином; надали на адресу суду письмове клопотання щодо розгляду справи у їх відсутність, з позовним вимогами погодились у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 - у судове засідання не з`явилась, про час та дату судового розгляду повідомлялась належним чином; причини неявки суду не повідомила, відзив на позов не надала, тому суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст.280-281 ЦПК України.
Враховуючи, що учасники справи у судове засідання не з`явилися, відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.150 СК України, батьки зобов`язані піклуватись про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Згідно вимог ч.1 та ч.2 ст.155 СК України, здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
У відповідності з ч.1 ст. 164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлений батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Згідно п.п.15, 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» від 30.03.2007 року, позбавлення батьківських прав ґрунтується на факті спорідненості з дитиною і має місце у разі ухилення батьків від виконання своїх обов`язків лише за умови винної поведінки, свідомого нехтування своїми обов`язками.
В пункті 18 постанови зазначено, що зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків, з урахуванням характеру, особи батька, а також інших конкретних обставин справи відмовити у задоволенні позову про позбавлення батьківських прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини і поклавши на орган опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону дитинства», сім`я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, й матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків.
Виходячи з наведеного, позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, який застосовується при наявності негативного впливу батьків (одного з батьків) на розвиток дитини.
Відповідно до ст.165Сімейного Кодексу України, право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що 17.11.2011р. ОСОБА_1 уклав шлюб із ОСОБА_8 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 17.11.2011р. (а.с. 12).
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 26.08.2016р.. батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с 13).
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 13.12.2011р.. батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с 14).
Рішенням Баришівського районного суду Київської області від 26.01.2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, шлюб між сторонами було розірвано (а.с. 15-16).
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України та у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 190 KK України, що підтверджується повідомленням про підозру від 28 лютого 2024 року та витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань (а.с. 17-27).
Згідно акту житлово-побутових умов від 22.04.2024р., ОСОБА_1 проживає разом з дітьми - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 65).
Позивач ОСОБА_1 за місцем мешкання та місцем роботи характеризується позитивно ( а.с. 67,72)
Згідно довідки №20 від 02.05.2024р., виданої директором Яблуневої гімназії , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є учнем 6 класу. Навчанням дитини займається виключно батько ( а.с. 73).
Згідно довідки №19 від 02.05.2024р., виданої директором Яблуневої гімназії, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є ученицею 1 класу. Навчанням дитини займається виключно батько (а.с. 74).
Зі змісту висновку органу опіки та піклування Березанської міської ради Броварського району Київської області, який є додатком до рішення виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області №191 від 27.09.2024р., вбачається, що орган опіки та піклування Березанської міської ради Броварського району Київської області вважає за доцільне позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 112).
Згідно рішення виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області 191 від 27.09.2024р., затверджено висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 111).
Аналізуючи наведені факти, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється та свідомо нехтує своїми обов`язками щодо виховання та утримання своїх малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі вищевикладеного, суд вважає за потрібне позбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно її малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
З приводу позовних вимог щодо стягнення аліментів, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ст.ст. 180, 181 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно із ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
При визначенні розміру аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача, суд приймає до уваги, що розмір прожиткового мінімуму на дитину віком від 6 до 18 років, встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», складає з 1 січня - 3 196 грн.
Частинами 1, 2 ст. 183 СК України передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про охорону дитинства", кожна дитина мас право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789Х (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до статті 5 Протоколу № 7 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (Конвенцію ратифіковано Законом №475/97-ВР (475/97-ВР) від 17.07.1997) кожен з подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов`язками цивільного характеру, що виникають зі вступу у шлюб, перебування в шлюбі та у випадку його розірвання. Ця стаття не перешкоджає державам вживати таких заходів, що є необхідними в інтересах дітей.
Відповідно до статті 141 Сімейного кодексу України та зазначеної Конвенції з прав дитини, батько та мати мають рівні права та обов`язки щодо дитини, не залежно від того чи перебувають вони у шлюбі між собою, що в усіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів своєї дитини.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, обов`язок утримувати дитину лежить на обох батьках.
У відповідності до частини 5 статті 183 Сімейного кодексу України, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину однієї чверті, на двох дітей однієї третини, на трьох і більше дітей половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Згідно статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них.
Відповідно до вимог статті 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 13 Цивільно процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідність із вимогами статті 12 Цивільно процесуального кодексу України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 76 Цивільно процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
За таких обставин, з урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 в частині стягнення аліментів на утримання дітей підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 аліментів на утримання малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі1/3 частини від всіх видів доходу, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред`явлення даного позову до суду і до досягнення дітьми повноліття.
Крім того, суд роз`яснює, що у разі зміни матеріального чи сімейного стану платника аліментів одержувач аліментів, рівно як і платник аліментів вправі в порядку ст. 192 СК України звернутися до суду з позовом відповідно про збільшення чи зменшення розміру аліментів.
Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України.
В силу ч. 1 статті 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, з відповідача на користь позивача слід стягнути сплачений судовий збір у сумі 1211 гривні 20 копійок.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 164-166, 180, 183, 193 Сімейного Кодексу України, п.п.15, 16,18 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" від 30.03.2007 року, ст.ст.19, 81, 89, 141, 263-265, 281-284 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області, Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Березанської міської ради Броварського району Київської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьківських прав у відношенні малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_5 , який зареєстрований за за адресою: АДРЕСА_2 ) на утримання малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 29 квітня 2024 року до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( РНОКПП НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_5 , який зареєстрований за за адресою: АДРЕСА_3 ) сплачений судовий збір в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять ) грн. 20 коп.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( РНОКПП НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять грн.) грн. 20 коп. Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м. Київ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджет: 22030106).
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду через Баришівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Баришівського
районного суду Т. В. Чальцева
Суд | Баришівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124007446 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Баришівський районний суд Київської області
Чальцева Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні