Справа № 362/8573/24
Провадження № 1-в/362/386/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2024 року м.Васильків
Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
представника заявника ОСОБА_5 (у режимі відеоконференції),
особи, стосовно якої вирішується питання про продовження примусових заходів медичного характеру, ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Василькові Київської області клопотання в.о. заступника генерального директора по лікувальній роботі комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання" (далі - КНП КОР "ОПНМО") ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села В.Стариця Бориспільського району Київської області, зареєстрованого по АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з указаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_6 з 11.09.2017 по 04.12.2023 знаходився у психіатричній лікарні з суворим наглядом у місті Дніпрі, а з 05.12.2023 знаходиться в КНП КОР "ОПНМО" у зв`язку зі зміною йому примусових заходів медичного характеру на госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом відповідно до ухвали Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська від 02 листопада 2023 року.
ОСОБА_6 пройшов стаціонарну судово-психіатричну експертизу в Київському міському центрі судово-психіатричних експертиз, згідно з висновком № 42 від 21.02.2017 якої страждав під час скоєння інкримінованих йому дій на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії параноїдної форми, з безперервним перебігом, галлюцинаторно-параноїдний синдром і за своїм психічним станом не міг під час скоєння інкримінованих йому дій усвідомлювати свої дії та керувати ними, потребував застосування примусових заходів медичного характеру госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом.
16.12.2024 ОСОБА_6 пройшов огляд комісією лікарів-психіатрів по визначенню термінів примусового лікування, яка дійшла висновку, що він потребує продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із посиленим наглядом, для продовження медикаментозної терапії, реабілітаційних та психотерапевтичних заходів.
У судовому засіданні ОСОБА_6 висловив незгоду із поданим клопотанням, просив змінити йому примусові заходи медичного характеру на госпіталізацію до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Позицію ОСОБА_6 підтримав його захисник.
Представник медичного закладу та прокурор підтримали заявлене клопотання про продовження ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом, що узгоджується з висновком комісії лікарів-психіатрів, при цьому зміну ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру вважають передчасною.
Суд, заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали клопотання у їх сукупності, встановив наступне.
Ухвалою Березанського міського суду Київської області від 16 червня 2017 року до ОСОБА_6 застосовано примусовий захід медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом у зв`язку зі скоєнням ним суспільно-небезпечних діянь, що підпадають під ознаки кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 115 та частиною другою статті 15, пунктом 1 частини другої статті 115 Кримінального кодексу України.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 02 листопада 2023 року змінено застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 і переведено його у заклад з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом.
Застосовані до ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру неодноразово продовжувались, востаннє ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 12 серпня 2024 року.
Згідно з даними Висновку комісії лікарів-психіатрів на особу, яка перебуває на примусових заходах медичного характеру, № 131 від 16.12.2024 ОСОБА_6 поставлено діагноз: "Параноїдна шизофренія, безперервний перебіг, з стабільним дефектом". F -20.0).
Крім того, за останні 4,5 місяці стан пацієнта залишається стабільним. ОСОБА_6 спокійний, впорядкований, розпорядок не порушує, без гострої психопродукції, але як і раніше залишається пасивним, до трудотерапії і реабілітаційних процесів включається неохоче. Інтереси обмежені задоволенням фізіологічних потреб. Критика залишається вкрай формальною. Без визначених планів на майбутнє. В підсумку комісія лікарів-психіатрів дійшла висновку про необхідність продовжити ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з психіатричної допомоги з посиленим наглядом, для продовження медикаментозної терапії, реабілітаційних та психотерапевтичних заходів.
Відповідно до частини першої статті 514 Кримінального процесуального кодексу України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
За змістом частини другої статті 95 Кримінального кодексу України продовження застосування примусового заходу медичного характеру здійснюється на підставі заяви представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Оцінивши надані докази і пояснення учасників провадження у їх сукупності, враховуючи дані висновку комісії лікарів-психіатрів, яким обґрунтовано доцільність продовження примусових заходів медичного характеру, оскільки ОСОБА_6 продовжує становити суспільну небезпеку, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру.
Керуючись статтею 95 Кримінального кодексу України, статтями 369 372, 512, 514 Кримінального процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання в.о. заступника генерального директора по лікувальній роботі комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання" ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 задовольнити.
Продовжити строком на шість місяців застосовані до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124007746 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Рубан Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні