Переяслав-хмельницький міськрайонний суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 373/1666/24
Провадження № 2/373/821/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2024 року м. Переяслав
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебедя В.В.,
за участі секретаря судових засідань Хоменко Н.І.,
позивача ОСОБА_1 ;
розглянув у судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
І. Короткий зміст позовних вимог
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому просить розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем ОСОБА_2 , зареєстрований 29 травня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 88; стягнути з відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти на утримання трьох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в розмірі 4500,00 грн щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення з позовною заявою до суду та до досягнення дітьми повноліття; стягнути з відповідача на користь позивача понесені судові витрати в розмірі 1211,20 грн.
Позовні вимоги в частині розірвання шлюбу обґрунтовує тим, що сімейне життя не склалося з вини відповідача, який зловживає спиртними напоями та наркотичними засобами, під впливом яких влаштовує сварки та застосовує відносно позивача фізичну силу. Сторони шлюбно-сімейних відносин не підтримують та спільного господарства не ведуть. Шлюб між ними має формальний характер. Сім`я фактично розпалась, в зв`язку з чим виникла необхідність в юридичному оформленні розлученні.
Позовні вимоги в частині стягнення аліментів обґрунтовує тим, що діти проживають разом з матір`ю - позивачем по справі та перебувають на її утриманні. Батько дітей є працездатним, здоровий, але участі у вихованні дітей не приймає, матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає.
ІІ. Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 29.07.2024 позов залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
05.08.2024 позивач подала до суду заяву про усунення недоліків разом з доданими документами, що є прийнятною.
Ухвалою суду від 08.08.2024 відкрито провадження в даній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Відповідачу було запропоновано протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення даної копії ухвали суду подати відзив на позовну заяву, у порядку, передбаченому ст. 191 ЦПК України.
Ухвалою суду від 28.10.2024 здійснено перехід у справі з розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін до розгляду з викликом сторін на 21.11.2024.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив та не скористався своїм правом подати відзив на позовну заяву.
ІІІ. Фактичні обставини та зміст спірних правовідносин
Сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 29 травня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 88, про що свідчить оригінал свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 .
Копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 свідчить про те, що ІНФОРМАЦІЯ_6 в них народився син - ОСОБА_3 , де в графі батьки міститься запис: батько дитини - ОСОБА_2 , мати - ОСОБА_1 .
Копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 свідчить про те, що ІНФОРМАЦІЯ_7 в них народився син - ОСОБА_4 , де в графі батьки міститься запис: батько дитини - ОСОБА_2 , мати - ОСОБА_1 .
Копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 свідчить про те, що ІНФОРМАЦІЯ_8 в них народилася донька - ОСОБА_5 , де в графі батьки міститься запис: батько дитини - ОСОБА_2 , мати - ОСОБА_1 .
Діти проживають разом з матір`ю-позивачем у справі, перебувають на її утриманні, що вбачається з довідок старости Ташанської сільської ради Бориспільського району Київської області за № І-157, № І-159 від 26.06.2024.
Позивач відповідно до довідки виданої директором приватного підприємства «Євросем» № ЄС-00000054 від 10.07.2024 працює робітником з догляду за тваринами в Приватному підприємстві «Євросем», її середньомісячний дохід складає 17646 грн.
ІV. Норми права, застосовані судом
Зважаючи на те, що правовідносини, що виникли між сторонами по справі, регулюються нормами глав 3, 11, 15 Розділу ІІ та ІІІ Сімейного кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.
Відповідно до статті 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частиною 3 статті 56 Сімейного кодексу України передбачено, що кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.
Відповідно до статей 104, 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 2 ст. 114 Сімейного кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу одна з основних його засад. Позивач скористалася даним правом та звернулася до суду з даним позовом, наполягає на розірванні шлюбу.
Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що фактично подружні стосунки сторони припинили та не бажають їх відновлювати, а тому шлюб доцільно розірвати.
Щодо позовної вимоги про стягнення аліментів слід зазначити таке.
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Крім того, такий обов`язок передбачений в ст. 51 Конституції України.
Відповідно до частини першої, другої статті 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Статтею 181 Сімейного кодексу України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, (або) у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків, разом з яким проживає дитина.
При визначенні розміру аліментів суд, на підставі ст. 182 Сімейного кодексу України, враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності рухомого та нерухомого майна, грошових коштів.
Частиною 2 ст. 182 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше ( ст. 184 Сімейного кодексу України).
Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються від дня пред`явлення позову.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Стаття 80 ЦПК України визначає, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
V. Оцінка суду аргументів сторін та доказів
Судом встановлено, що сторони по справі проживають окремо. Спільні діти сторін проживають разом з матір`ю - позивачем у справі ОСОБА_1 . Добровільно про сплату аліментів домовитися з відповідачем ОСОБА_2 не вдалося, а тому позивач змушена звернутися до суду з позовом.
Визначаючи розмір аліментів, суд врахував обставини, що передбачені ст. 182 Сімейного кодексу України, потреби дітей, можливості сторін, загальний матеріальний стан відповідача, загальновідомі обставини про щоденну потребу дитини у їжі, одязі, засобах особистої гігієни, забезпеченні належних побутових умов та умов для належного гармонійного розвитку, постійне зростання цін на товари та послуги для дітей.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
При цьому, згідно з положеннями ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Позивачем не надано суду доказів на підтвердження того, що відповідач має можливість та спроможний сплачувати аліменти на утримання трьох неповнолітніх дітей у розмірі заявленому позивачем до стягнення 4500,00 грн на кожну дитину щомісячно.
Відповідач відомостей щодо розміру свого доходу суду не надав, не скориставшись правом на подання відзиву на позов.
Суд ураховує, що відповідач перебуває у працездатному віці та як батько зобов`язаний у рівній мірі забезпечувати дитину (дітей) усім необхідним, а тому вважає, що відповідач спроможний надавати позивачу аліменти на утримання спільних дітей у розмірі 3500,00 грн на кожну дитину щомісячно.
Беручи до уваги викладене та той факт, що кожен з батьків повинен виконувати свій обов`язок з утримання дитини належним чином та у рівній мірі нести витрати на дитину, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази, суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовної вимоги про розірвання шлюбу та часткового задоволення позовної вимоги про стягнення з відповідача аліментів на утримання трьох неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі у розмірі 3500,00 гривень на кожну дитину щомісячно, що буде об`єктивним, необхідним, достатнім та справедливим розміром аліментів.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір за розгляд справи про розірвання шлюбу.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнена від сплати судового збору під час розгляду справи про стягнення аліментів в усіх судових інстанціях, а тому з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
Керуючись статтями 263-265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, - задовольнити частково.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 29 травня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 88, - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_5 ), на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_6 ), аліменти на утримання трьох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в твердій грошовій сумі в розмірі 3500 (три тисячі п`ятсот) грн 00 коп. щомісячно, на кожну дитину, до досягнення старшою дитиною повноліття, з відповідною індексацією згідно з діючим законодавством, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29.07.2024.
Допустити негайне виконання даного рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повнt найменування сторін
позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_6 .
відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_5 .
СУДДЯ: В.В. ЛЕБІДЬ
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124007992 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Лебідь В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні