Справа № 638/17993/24
Провадження № 2/638/6283/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про заочний розгляд справи
20 грудня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого Аркатової К.В.,
за участі секретаря судового засідання Шевченко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку загального провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Ізюмської міської ради Харківської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Ізюмської міської ради Харківської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 (батька позивача), який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 ), терміном у три місяці.
Ухвалою суду від 11 жовтня 2024 року по справі відкрито спрощене позовне провадження.
У судове засідання позивач не з`явився, через канцелярію суду подав заяву, в якій позов підтримав, просив задовольнити, справу слухати без його участі за наявними матеріалами.
Представник Ізюмської міської ради Харківської області до суду не прибув, заяв, клопотань, заперечень по суті спору до суду не надав.
Приватний нотаріус Ізюмського районного нотаріального округу Харківської області Стрельцова О.О. до суду не прибула, пояснень по суті позовних вимог не надала.
Відповідно до п. 3 ч. 8ст. 128 ЦПК Україниднем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Враховуючи те, що відповідачі належним чином повідомлені про місце і час судового засідання, суд, за згодою позивача, розглядає справу у відсутності відповідачів та згідно ч. 4ст. 223 ЦПК Українипостановляє заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.
Верховний Суд України, узагальнюючи судову практику, також вказав, що інститут заочного провадження відповідає положенням та спрямований на реалізацію Рекомендації № R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на вдосконалення судової системи. Для досягнення цієї мети необхідно забезпечити доступ сторін до спрощених і більш оперативних форм судочинства та захистити їх від зловживань та затримок, зокрема, надавши суду повноваження здійснювати судочинства більш ефективно.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З письмової згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України. У відповідності до ч. 1 ст. 281ЦПК України про заочний розгляд справи суд постановляє ухвалу.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для проведення заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Керуючись ст.223,260,280,281, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Провести заочний розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Ізюмської міської ради Харківської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124009540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Аркатова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні