Ухвала
від 24.12.2024 по справі 644/10841/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

24.12.2024

Справа № 644/ 10841 /24

н/п 2/644/ 4530 /24

У Х В А Л А

іменем України

про направлення справи за підсудністю

24 грудня 2024 року м. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Сітало А.К., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Харківської області Чуєва Олена Дмитрівна про встановлення факту проживання однією сім`єю,

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача адвокат Хоміч А.А. звернувся до суду з позовною заявою в інтересах позивача, в якій просить встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживали однією сім`єю як жінка та чоловік без реєстрації шлюбу більше 5 років до часу відкриття спадщини (з 2017 року по 2021 рік).

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить висновку, що вказана позовна заява не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Харкова, у зв`язку з чим підлягає направленню за підсудністю, з наступних підстав.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

Критеріями даного виду підсудності зокрема виступають: місце проживання відповідача, місце заподіяння шкоди, місце знаходження спірного майна, місце розгляду первісного позову тощо.

Статтею 27 ЦПК України визначені загальні положення підсудності справ.

За загальним правилом, відповідно до положень частини другої ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить встановити факт що вона та ОСОБА_2 проживали однією сім`єю як жінка та чоловік без реєстрації шлюбу більше 5 років до часу відкриття спадщини.

Представник позивача, звернувся до суду в інтересах позивача саме з позовною заявою в порядку позовного провадження, а тому щодо визначення підсудності підлягає задоволенню саме положення ст. 27 ЦПК України.

В позовній заяві не міститься вимог майнового характеру, в тому числі про визнання права власності на нерухоме майно, у зв`язку з чим, відсутні підстави визначення підсудності відповідно до ст. 30 ЦПК України.

Згідно Витягуз Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України вбачається, що місцезнаходження юридичної особи відповідача - Харківської міської ради зареєстроване за адресою: м. Харків, майдан Конституції, 7. Вказана адреса відноситься до адміністративно територіального устрою Шевченківського (до травня 2016 року Дзержинського) району м. Харкова, на який розповсюджується територіальна юрисдикція Дзержинського районного суду м. Харкова.

Позивачем у позовній заяві зазначено місце своєї реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 . Вказана адреса відноситься до адміністративно територіального устрою Індустріального (до травня 2016 року Орджонікідзевського) району м. Харкова.

Незважаючи на те, що зареєстроване місце проживання позивача знаходиться на території на який розповсюджується юрисдикція Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, з урахуванням зазначенихпозовних вимог,судом невстановлено підстав для застосування до даних правовідносин правил альтернативної чи виключної підсудності, які передбачені ст. ст. 28, 30 ЦПК України.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що даний позов не відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, у зв`язку з тим, що відповідач, який має статус юридичної особи, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань має зареєстроване місцезнаходження за адресою,якавідноситься до адміністративно територіального устрою Шевченківського (до травня 2016 року Дзержинського) району м. Харкова, на який розповсюджується юрисдикція Дзержинського районного суду м. Харкова.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що розгляд справи по суті з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), потягне за собою скасування судового рішення.

Приймаючи до уваги, що справа не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Харкова, суд вважає за необхідне надіслати справу за підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова, за місцезнаходженням юридичної особи відповідача Харківської міської ради, відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 31 ЦПК України передання справи за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 32, 187, 260, 261 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Харківської області Чуєва Олена Дмитрівна про встановлення факту проживання однією сім`єю - направити за підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова.

Роз`яснити позивачу, що передача справи до іншого суду здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали направити позивачу для відома.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя: А. К. Сітало

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124009986
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —644/10841/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Сітало А. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні