Ухвала
від 09.12.2024 по справі 133/2493/20
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа №133/2493/20

Провадження №1-кп/133/9/24

09.12.24 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 , обвинувачуваного ОСОБА_4 ,

розглядаючи в судовому засіданні об`єднане кримінальне провадження за №12019020170000099 від 12.12.2019 та № 12019020170000572від 14.07.2020 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.289КК України, вирішуючи клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою, та питання продовження розгляду справи по суті,

В С Т А Н О В И В:

До Козятинського міськрайонного суду Вінницької області надійшов вказаний обвинувальний акт.

У судовому засіданні від прокурора надійшло клопотання про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , вказане клопотання прокурор мотивував тим, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої, обвинувачується у вчиненні злочину повторно, не одружений, проживає у житлі, в якому незареєстрований і яке йому не належить, не володіє нерухомим майном, не має дітей на утриманні, а отже, може без зайвих труднощів покинути теперішнє місце проживання та, перебуваючи на свободі, переховуватися від суду, особливо зважаючи на загрозу покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років та наявність у нього непогашеної судимості за вчинення особливо тяжкого умисного злочину, а тому є підстави вважати, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти вказаним ризикам.

Крім того, зважаючи на те, що ОСОБА_4 не працює, а здобуті докази вказують на вчинення злочинів з корисливих мотивів, зауважила, що існує ризик того, що ОСОБА_4 може вчиняти інші кримінальні правопорушення.

Також вказував на наявність ризику знищення, схову або спотворення ОСОБА_4 будь-яких із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки місцезнаходження 2-х автомобілів, у заволодінні яких обвинувачується ОСОБА_4 , не встановлене, що дозволяє йому незаконно впливати на предмет злочину.

Обвинувачений ОСОБА_4 заперечував проти клопотання, не згоден з клопотанням, просив застосувати більш м`який запобіжний захід.

Розглянувши клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до статті 29 Конституції України, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Так, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

За змістом ст. 199 КПК України, клопотання про продовження строку тримання під вартою має право подати прокурор, слідчий за погодженням з прокурором не пізніше ніж за п`ять днів до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою; клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити:

1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою;

2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою; слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу; слідчий суддя зобов`язаний відмовити у продовженні строку тримання під вартою, якщо прокурор, слідчий не доведе, що обставини, зазначені у частині третій цієї статті, виправдовують подальше тримання підозрюваного, обвинуваченого під вартою.

Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, термін дії запобіжного заходу спливає.

Під час вирішення даного питання судом враховуються дані про особу обвинуваченого й підставою для продовження строку тримання під вартою ОСОБА_4 є наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні тяжких злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої, обвинувачується у вчиненні злочину повторно, а тому, розуміючи невідворотність покарання за їх вчинення, може переховуватись від суду.

Крім того, ОСОБА_4 не одружений, проживає у житлі, в якому не зареєстрований і яке йому не належить, не володіє нерухомим майном, не має дітей на утриманні, не працює, а здобуті докази вказують на вчинення злочинів з корисливих мотивів, то існує ризик того, що, перебуваючи на волі, ОСОБА_4 може продовжити вчиняти інші злочини.

Також наявний ризик того, що ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-які із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки місцезнаходження 2-х автомобілів, у заволодінні яких обвинувачується ОСОБА_4 , не встановлене, що дозволяє йому незаконно впливати на предмет злочину.

На думку суду, більш м`який запобіжний захід не забезпечить належне виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків у процесі розгляду цієї справи та не зможе запобігти наявним ризикам.

Відомостей, що вказують на неможливість тримання його під вартою, суду не надано.

Вказане свідчить про обґрунтованість клопотання щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Вирішуючи питання щодо строку продовження запобіжного заходу, суд бере до уваги стадію кримінального провадження, необхідність дотримання розумних строків кримінального провадження та приходить до висновку про продовження дії запобіжного заходу на строк 60 днів, з покладанням на обвинуваченого відповідних обов`язків.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду від 12.08.2020 визначено заставу в розмірі 109850 (сто дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят) гривень, після внесення якої обвинувачений ОСОБА_4 звільняється з-під варти під заставу.

З урахуванням існуючих ризиків, тяжкості та характеру кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , суд не вбачає підстав для зменшення розміру визначеної застави.

Також, в судовому засіданні, на підставі ч.2 ст. 319 КПК України, вирішено продовжувати розгляд справи по суті зі стадії, на якій розгляд був зупинений у попередньому складі суду, оскільки жодна зі сторін не заявила про необхідність розгляду справи спочатку, й суд, ознайомившись зі справою, вважав за можливе розгляд справи продовжувати.

Керуючись ст. ст. 322, 331, 334 КПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора задовольнити.

Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів - з 09.12.2024 по 06.02.2025 включно.

Залишити без змін визначений ухвалою Вінницького міського суду від 12.08.2020 розмір застави у межах 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 109850 (сто дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят) гривень, з покладенням обов`язків, передбачених ст.194КПК України, а саме: прибувати на виклики до суду за першою вимогою; не відлучатись з населеного пункту, де проживає обвинувачений, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; утриматись від спілкування із свідками та потерпілими у даному кримінальному провадженні.

Застава може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок: код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26286152; банк отримувача ДКСУ, м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172; рахунок отримувача (IBAN) UA688201720355219002000000401, призначення платежу: застава, номер та дата ухвали суду, кримінальне провадження, прізвище, ім`я, по батькові платника застави.

Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному у відповідній ухвалі, протягом її дії.

Строк дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити до 06.02.2025 включно. У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Продовжувати розгляд справи по суті зі стадії, на якій розгляд був зупинений у попередньому складі суду.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення в частині продовження строку запобіжного заходу.

Копію ухвали негайно вручити обвинуваченому.

Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів до Вінницького апеляційного суду в частині продовження строку тримання під вартою.

Повний текстухвали будепроголошено 13.12.2024 о 13:20.

Суддя ОСОБА_5

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124011194
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом

Судовий реєстр по справі —133/2493/20

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 26.06.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 24.05.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 09.05.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні